Mezi Kolínem a Kutnou Horou vykolejil vlak. Vagóny po sobě nechaly spoušť v kolejišti

Mezi Kolínem a Kutnou Horou ve čtvrtek večer vykolejily čtyři vagony nákladního vlaku, nehoda se obešla bez zranění. Vlak při nehodě poškodil trakční vedení, výhybky i pražce. Správa železnic (SŽ) se do půlnoci pokusí obnovit provoz mezi Kolínem a Kutnou Horou alespoň po jedné koleji. Příčinu vykolejení vlaku zatím nezná. Řekl to mluvčí SŽ Jan Nevola.

České dráhy zavádějí mezi Kolínem a Čáslaví náhradní autobusovou dopravu, některé dálkové vlaky budou odkloněny přes Pardubice. Omezení podle mluvčího ČD Petra Šťáhlavského potrvá do pátečního poledne, termín ale budou upřesňovat podle vývoje šetření a odstraňování následků nehody.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT: Indie obnovila provoz na trati po tragické srážce vlaků. V nemocnicích zůstává přes 350 lidí

Událost byla hlášena kolem 19:30. Podle policejní mluvčí Michaely Richterové se nehoda stala poblíž Hlízova na Kutnohorsku. "Máme vykolejené čtyři vozy nákladního vlaku, stalo se to při jízdě a při vykolejení vlak poškodil trakční vedení, výhybky a pražce. Zatím neznáme příčinu vykolejení, nevíme, jestli to byla technická závada nebo co to mohlo způsobit," řekl Nevola.

Na místě jsou podle něj drážní hasiči, vyšetřovatelé i drážní inspekce. "Budeme se snažit, aby do půlnoci byl obnoven provoz alespoň po jedné koleji," dodal. Mezi Kolínem a Čáslaví se dopravce snaží zavést náhradní autobusovou dopravu, část vlaků bude odkloněna přes Pardubice.

České dráhy uvedly, že osobní, spěšné a rychlíkové vlaky linky "Vysočina" jsou v úseku Kolín - Čáslav nahrazeny autobusy. "Vlaky EC Metropolitan a railjet Vindobona jsou odkloněny na trať přes Pardubice. Vlaky nezastaví ve stanici Brno Královo pole," uvedl Šťáhlavský.

Dodal, že obnovení provozu předpokládají v pátek ve 12:00, termín však bude dále upřesňován podle aktuálního vývoje šetření a odstraňování následků nehody. České dráhy žádají cestující, aby sledovali aktuální informace o provozu na této trati na webu www.cd.cz nebo v aplikaci Můj vlak v mobilním telefonu.

Tagy: