CNN Prima News mícha

mícha

Výpis příspěvků ke štítku „mícha“

Nehoda změnila malé Dominice život: Ochrnula a je na plicní ventilaci. Svůj boj nevzdává

Dominika byla usměvavá dívka, která si užívala života. Vše se však změnilo 17. března 2018, kdy došlo k vážné dopravní nehodě. V nemocnici bojovala o život. Ačkoliv první těžkou bitvu vyhrála, dostavily se komplikace. Kvůli zranění jí otekla mícha, zcela ochrnula a musela být připojena k umělé plicní ventilaci. Nyní jedenáctiletá slečna ušla za čtyři roky velký kus cesty, přesto potřebuje pomoc. Aby se její stav nadále zlepšoval, musí podstoupit aplikaci kmenových buněk. Ta je však finančně velmi náročná.

Dopravní nehoda vše změnila. Damiánka oživovali 18 minut, teď je roční chlapec v kómatu

Eva, Ondra a jejich děti Damiánek a Sofinka jsou krásná mladá rodinka. V listopadu však celá rodina zažila autonehodu, při které došlo k čelnímu střetu dvou automobilů. Rodiče a Sofinka jsou mimo ohrožení života, teprve 10měsíční Damiánek musel být dlouhých osmnáct minut oživován. Usměvavý chlapec má přerušenou míchu a je v kómatu. Rodina a přátelé nyní prosí o pomoc.

Zemřel průkopník neurochirurgie v Česku Vladimír Beneš. Bylo mu 100 let

Zemřel neurochirurg Vladimír Beneš nejstarší. Bylo mu 100 let. Stál u začátků oboru v Československu a v roce 1978 založil dětskou neurochirurgii v motolské nemocnici. Profesor Beneš byl nejstarší z významné lékařské rodiny tří Vladimírů Benešů, informaci o jeho úmrtí poskytla České televizi rodina. Podle 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy zemřel v neděli.

Vteřina života dostala Vláďu na vozík. Naději i životní lásku našel díky CZEPA

Poranění míchy bývá otázkou okamžiku a často se týká mladých, aktivních lidí. Jaké jsou jeho nejčastější příčiny? Jak se žije s takovou diagnózou a kdo vám pomůže překonat překážky? Čtěte s námi příběh Vládi, kterému změnil život úraz ve vodě, i vyprávění odborníků, kteří se v rámci České asociace paraplegiků (CZEPA) věnují pomoci takto handicapovaným lidem.