reklama

„Byla apatická, majitelé chtěli ukončit její život." Příběh Sáry, kterou Dornova metoda zachránila

Dornovu metodu a Osteodynamiku jsme vám už představili. Máme pro vás příběh fenečky Sáry, které tyto metody doslova zachránily život.

reklama

Častou příčinou blokády v těle zvířete je náraz, pád, přetížení nadměrným množstvím nevhodného pohybu, chybné zacházení se zvířetem, nevhodné podmínky, na které tělo reaguje obrannou reakcí a vytváří nadměrné napětí v pojivových tkáních a svalech. „Následkem stažených tkání vzniká útlak nervů či míchy, což vyvolá bolest, omezení pohybu či ochrnutí. Mícha a míšní nervy  zvířat je mnohonásobně citlivější než nervový systém lidí, zvířata tedy reagují mnohem intenzivněji na mechanické dráždění, způsobené napětím ve tkáních a chybnou polohou kostí. Stejným způsobem dochází i k chybné biomechanice kloubů na končetinách,“ popisuje terapeutka Andrea Dunová.

Sára měla vyhřezlou ploténku, což způsobilo ochrnutí. Nemohla se postavit na zadní. Veterinář majitelům doporučil operaci. Na tu bohužel neměli finanční prostředky a tak se rozhodli problém řešit konzervativně. To ale nezabíralo a Sára stále jen polehávala, byla apatická a přestávala jíst. Majitelé začali přemýšlet, že Sáře život ukončí. V tom zasáhla veterinární sestřička Iva Štrbáňová, která se s majiteli domluvila, že si zkusí vzít Sáru k sobě domů a bude na ni aplikovat Dornovu metodu a Osteodynamiku, kterou se naučila od zakladatelky a lektorky těchto technik Andrey Dunové.

K tématu

Iva nám ukázala, jak terapie probíhaly
Iva nám ukázala, jak terapie probíhaly

„Trvalo nám to přesně týden. V pátek se začala Sára pomalu stavět a v sobotu už obešla dům. Bylo to neuvěřitelné. Měla jsem velkou radost,“ popisuje průběh Iva.

Původní majitelka měla naplánovanou dlouhodobou cestu do zahraničí a tak se s Ivou domluvily, že Sára zůstane u ní už napořád. Iva je tak páničkou dvou psů, kromě Sáry má ještě třináctiletou Amálku.

Ošetření pomocí obou technik je velmi jemné a pracuje nejen s mechanikou kloubních spojení, ale ve vážnějších případech jako je výhřez ploténky zejména s fasciemi ve všech vrstvách, od povrchové až po nejhlubší vrstvu fascie, která chrání nervový systém.

Sára už je u Ivy doma
Sára už je u Ivy doma

Záměrem manuální terapie je odstranění příčiny vzniku problémů, obnovení funkce kloubů a přirozených regeneračních a hojivých procesů organismu. Často proto dokáže Dornova metoda a Osteodynamika pomoci i ochrnutým zvířatům. Vždy však záleží na rozsahu poškození a rychlosti pomoci. Vždy spolupracujeme s veterinárními lékaři, kteří jsou ke spolupráci nakloněni, rozumí principu Dornovy metody a neznevažují jej. Ti zhotoví RTG snímek, případně další podrobná vyšetření. Dle výsledku se volí buď manuální terapie a fyzioterapie, ve vážných případech příslušná léčba proti otoku míchy a zánětu nebo operace. Zvíře má nařízeno klidový režim s výrazným omezením a kontrolou pohybu. „Důležitá je také psychická podpora majitelů a rady ohledně správného zacházení s ochrnutým zvířetem. Díky vzájemné spolupráci lékařů a terapeutů má ochrnuté zvíře šanci na návrat ke zdraví.“ doplňuje Andrea.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Délka karantény pro rodiny, ve kterých je někdo nakažený koronavirem a nemůže se izolovat od ostatních členů domácnosti, se zkracuje ze tří týdnů na 14 dnů. Rozhodla o tom vláda na mimořádném zasedání. Nařízení začne platit od půlnoci z úterý na středu. Jedná se přitom o jeden z dalších názorových obratů o 180°. O předchozím prodloužení na tři týdny totiž vláda rozhodla minulý týden ve čtvrtek, platilo tedy nakonec od 1. března pouhé dva dny.

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu
Podezřelý z vyhrožování Babišovi smrtí je v Česku. Hrozí mu osm let
reklama
reklama
Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama