reklama

„Byla apatická, majitelé chtěli ukončit její život." Příběh Sáry, kterou Dornova metoda zachránila

Dornovu metodu a Osteodynamiku jsme vám už představili. Máme pro vás příběh fenečky Sáry, které tyto metody doslova zachránily život.

reklama

Častou příčinou blokády v těle zvířete je náraz, pád, přetížení nadměrným množstvím nevhodného pohybu, chybné zacházení se zvířetem, nevhodné podmínky, na které tělo reaguje obrannou reakcí a vytváří nadměrné napětí v pojivových tkáních a svalech. „Následkem stažených tkání vzniká útlak nervů či míchy, což vyvolá bolest, omezení pohybu či ochrnutí. Mícha a míšní nervy  zvířat je mnohonásobně citlivější než nervový systém lidí, zvířata tedy reagují mnohem intenzivněji na mechanické dráždění, způsobené napětím ve tkáních a chybnou polohou kostí. Stejným způsobem dochází i k chybné biomechanice kloubů na končetinách,“ popisuje terapeutka Andrea Dunová.

Sára měla vyhřezlou ploténku, což způsobilo ochrnutí. Nemohla se postavit na zadní. Veterinář majitelům doporučil operaci. Na tu bohužel neměli finanční prostředky a tak se rozhodli problém řešit konzervativně. To ale nezabíralo a Sára stále jen polehávala, byla apatická a přestávala jíst. Majitelé začali přemýšlet, že Sáře život ukončí. V tom zasáhla veterinární sestřička Iva Štrbáňová, která se s majiteli domluvila, že si zkusí vzít Sáru k sobě domů a bude na ni aplikovat Dornovu metodu a Osteodynamiku, kterou se naučila od zakladatelky a lektorky těchto technik Andrey Dunové.

K tématu

„Trvalo nám to přesně týden. V pátek se začala Sára pomalu stavět a v sobotu už obešla dům. Bylo to neuvěřitelné. Měla jsem velkou radost,“ popisuje průběh Iva.

Původní majitelka měla naplánovanou dlouhodobou cestu do zahraničí a tak se s Ivou domluvily, že Sára zůstane u ní už napořád. Iva je tak páničkou dvou psů, kromě Sáry má ještě třináctiletou Amálku.

Ošetření pomocí obou technik je velmi jemné a pracuje nejen s mechanikou kloubních spojení, ale ve vážnějších případech jako je výhřez ploténky zejména s fasciemi ve všech vrstvách, od povrchové až po nejhlubší vrstvu fascie, která chrání nervový systém.

Záměrem manuální terapie je odstranění příčiny vzniku problémů, obnovení funkce kloubů a přirozených regeneračních a hojivých procesů organismu. Často proto dokáže Dornova metoda a Osteodynamika pomoci i ochrnutým zvířatům. Vždy však záleží na rozsahu poškození a rychlosti pomoci. Vždy spolupracujeme s veterinárními lékaři, kteří jsou ke spolupráci nakloněni, rozumí principu Dornovy metody a neznevažují jej. Ti zhotoví RTG snímek, případně další podrobná vyšetření. Dle výsledku se volí buď manuální terapie a fyzioterapie, ve vážných případech příslušná léčba proti otoku míchy a zánětu nebo operace. Zvíře má nařízeno klidový režim s výrazným omezením a kontrolou pohybu. „Důležitá je také psychická podpora majitelů a rady ohledně správného zacházení s ochrnutým zvířetem. Díky vzájemné spolupráci lékařů a terapeutů má ochrnuté zvíře šanci na návrat ke zdraví.“ doplňuje Andrea.

Další hlavní zprávy

Opozice

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici

Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář pro CNN Prima NEWS uvedl, že by uvítal, kdyby opozice vytvořila společnou stínovou vládu. Ta by dle něj oponovala vládě ANO a ČSSD s podporou KSČM. Už dříve spolek vyzval, aby demokratická opozice spolupracovala, a přeje si její vítězství v příštích volbách. CNN Prima NEWS zjišťovala, co si o návrhu na stínovou vládu myslí předsedové opozičních stran.

Donald Trump

Lůza nevymaže naši historii a kulturu, opřel se do radikální levice Trump

Lůza nevymaže naši historii a kulturu, opřel se do radikální levice Trump

  • Aktualizováno před 1 hodinou

Americký prezident Donald Trump se při příležitosti připomenutí Dne nezávislosti tvrdě pustil do demonstrantů, kteří v posledních týdnech pustošili americká města. V projevu před památníkem Mount Rushmore řekl, že cílem radikálů není lepší Amerika, ale její konec. Podle něj jsou děti ve školách učeny a vedeny k nenávisti vůči Americe. Demokraté plánovanou akci označili již dříve za oslavu bílé nadvlády. Trump je mimo jiné kritizován i za pořádání projevů v době prudkého nárůstu nakažených nemocí COVID-19.

reklama
Státní kasa pyká za neoprávněné zajišťovací příkazy. Firmy dostaly zpět 127 milionů
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
reklama
reklama
Cestují po světě a vydělávají na Instagramu. Jak žít jako oni? Raquel a Miquel radí

Nový den

Domácí zpravodajství

Musím si vzít toho slovinského premiéra. Babiš přerušil telefonátem tiskovku
Děti v rozpáleném autě volaly maminku. Rodiče se divili, proč to strážníci řeší
Další články
reklama
reklama