reklama

„Byla apatická, majitelé chtěli ukončit její život." Příběh Sáry, kterou Dornova metoda zachránila

Dornovu metodu a Osteodynamiku jsme vám už představili. Máme pro vás příběh fenečky Sáry, které tyto metody doslova zachránily život.

reklama

Častou příčinou blokády v těle zvířete je náraz, pád, přetížení nadměrným množstvím nevhodného pohybu, chybné zacházení se zvířetem, nevhodné podmínky, na které tělo reaguje obrannou reakcí a vytváří nadměrné napětí v pojivových tkáních a svalech. „Následkem stažených tkání vzniká útlak nervů či míchy, což vyvolá bolest, omezení pohybu či ochrnutí. Mícha a míšní nervy  zvířat je mnohonásobně citlivější než nervový systém lidí, zvířata tedy reagují mnohem intenzivněji na mechanické dráždění, způsobené napětím ve tkáních a chybnou polohou kostí. Stejným způsobem dochází i k chybné biomechanice kloubů na končetinách,“ popisuje terapeutka Andrea Dunová.

Sára měla vyhřezlou ploténku, což způsobilo ochrnutí. Nemohla se postavit na zadní. Veterinář majitelům doporučil operaci. Na tu bohužel neměli finanční prostředky a tak se rozhodli problém řešit konzervativně. To ale nezabíralo a Sára stále jen polehávala, byla apatická a přestávala jíst. Majitelé začali přemýšlet, že Sáře život ukončí. V tom zasáhla veterinární sestřička Iva Štrbáňová, která se s majiteli domluvila, že si zkusí vzít Sáru k sobě domů a bude na ni aplikovat Dornovu metodu a Osteodynamiku, kterou se naučila od zakladatelky a lektorky těchto technik Andrey Dunové.

„Trvalo nám to přesně týden. V pátek se začala Sára pomalu stavět a v sobotu už obešla dům. Bylo to neuvěřitelné. Měla jsem velkou radost,“ popisuje průběh Iva.

Původní majitelka měla naplánovanou dlouhodobou cestu do zahraničí a tak se s Ivou domluvily, že Sára zůstane u ní už napořád. Iva je tak páničkou dvou psů, kromě Sáry má ještě třináctiletou Amálku.

Ošetření pomocí obou technik je velmi jemné a pracuje nejen s mechanikou kloubních spojení, ale ve vážnějších případech jako je výhřez ploténky zejména s fasciemi ve všech vrstvách, od povrchové až po nejhlubší vrstvu fascie, která chrání nervový systém.

Záměrem manuální terapie je odstranění příčiny vzniku problémů, obnovení funkce kloubů a přirozených regeneračních a hojivých procesů organismu. Často proto dokáže Dornova metoda a Osteodynamika pomoci i ochrnutým zvířatům. Vždy však záleží na rozsahu poškození a rychlosti pomoci. Vždy spolupracujeme s veterinárními lékaři, kteří jsou ke spolupráci nakloněni, rozumí principu Dornovy metody a neznevažují jej. Ti zhotoví RTG snímek, případně další podrobná vyšetření. Dle výsledku se volí buď manuální terapie a fyzioterapie, ve vážných případech příslušná léčba proti otoku míchy a zánětu nebo operace. Zvíře má nařízeno klidový režim s výrazným omezením a kontrolou pohybu. „Důležitá je také psychická podpora majitelů a rady ohledně správného zacházení s ochrnutým zvířetem. Díky vzájemné spolupráci lékařů a terapeutů má ochrnuté zvíře šanci na návrat ke zdraví.“ doplňuje Andrea.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Speciál 360° o zdraví Zemana: Jak reaguje na Vystrčilovo prohlášení Vondráček?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Speciál 360° o zdraví Zemana: Jak reaguje na Vystrčilovo prohlášení Vondráček?

Prognóza zdravotního stavu prezidenta je krajně nejistá, cituje z dopisu od lékařů šéf Senátu Miloš Vystrčil. Hospitalizovaný Miloš Zeman dle Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) není momentálně schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Zástupci senátorských klubů proto nevidí jinou možnost než převést prezidentské pravomoci na premiéra a šéfa Sněmovny. Jak se situace bude vyvíjet dále? Sledujte speciální vysílání CNN Prima NEWS, které bude k dispozici živě i v tomto článku. Hosty budou mimo jiné předseda Sněmovny Radek Vondráček nebo předseda senátní komise pro ústavu Zdeněk Hraba.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

Mynář zaútočil na Vystrčila: Předvádí pokrytectví a chce Zemana zbavit pravomocí

Miloš Vystrčil (ODS) předvádí pokrytectví, jaké jsem v životě nezažil, zaútočil na šéfa Senátu veřejně hradní kancléř Vratislav Mynář. Prohlásil to v pondělí odpoledne na dlouho očekávané tiskové konferenci. Vystrčil se podle Mynáře chce jen zviditelnit, což povede ke zbavení prezidenta pravomocí. K tomu, v jakém je prezident zdravotním stavu, se Mynář ale detailněji nevyjádřil.

reklama