reklama

„Byla apatická, majitelé chtěli ukončit její život." Příběh Sáry, kterou Dornova metoda zachránila

Dornovu metodu a Osteodynamiku jsme vám už představili. Máme pro vás příběh fenečky Sáry, které tyto metody doslova zachránily život.

reklama

Častou příčinou blokády v těle zvířete je náraz, pád, přetížení nadměrným množstvím nevhodného pohybu, chybné zacházení se zvířetem, nevhodné podmínky, na které tělo reaguje obrannou reakcí a vytváří nadměrné napětí v pojivových tkáních a svalech. „Následkem stažených tkání vzniká útlak nervů či míchy, což vyvolá bolest, omezení pohybu či ochrnutí. Mícha a míšní nervy  zvířat je mnohonásobně citlivější než nervový systém lidí, zvířata tedy reagují mnohem intenzivněji na mechanické dráždění, způsobené napětím ve tkáních a chybnou polohou kostí. Stejným způsobem dochází i k chybné biomechanice kloubů na končetinách,“ popisuje terapeutka Andrea Dunová.

Sára měla vyhřezlou ploténku, což způsobilo ochrnutí. Nemohla se postavit na zadní. Veterinář majitelům doporučil operaci. Na tu bohužel neměli finanční prostředky a tak se rozhodli problém řešit konzervativně. To ale nezabíralo a Sára stále jen polehávala, byla apatická a přestávala jíst. Majitelé začali přemýšlet, že Sáře život ukončí. V tom zasáhla veterinární sestřička Iva Štrbáňová, která se s majiteli domluvila, že si zkusí vzít Sáru k sobě domů a bude na ni aplikovat Dornovu metodu a Osteodynamiku, kterou se naučila od zakladatelky a lektorky těchto technik Andrey Dunové.

K tématu

Iva nám ukázala, jak terapie probíhaly
Iva nám ukázala, jak terapie probíhaly

„Trvalo nám to přesně týden. V pátek se začala Sára pomalu stavět a v sobotu už obešla dům. Bylo to neuvěřitelné. Měla jsem velkou radost,“ popisuje průběh Iva.

Původní majitelka měla naplánovanou dlouhodobou cestu do zahraničí a tak se s Ivou domluvily, že Sára zůstane u ní už napořád. Iva je tak páničkou dvou psů, kromě Sáry má ještě třináctiletou Amálku.

Ošetření pomocí obou technik je velmi jemné a pracuje nejen s mechanikou kloubních spojení, ale ve vážnějších případech jako je výhřez ploténky zejména s fasciemi ve všech vrstvách, od povrchové až po nejhlubší vrstvu fascie, která chrání nervový systém.

Sára už je u Ivy doma
Sára už je u Ivy doma

Záměrem manuální terapie je odstranění příčiny vzniku problémů, obnovení funkce kloubů a přirozených regeneračních a hojivých procesů organismu. Často proto dokáže Dornova metoda a Osteodynamika pomoci i ochrnutým zvířatům. Vždy však záleží na rozsahu poškození a rychlosti pomoci. Vždy spolupracujeme s veterinárními lékaři, kteří jsou ke spolupráci nakloněni, rozumí principu Dornovy metody a neznevažují jej. Ti zhotoví RTG snímek, případně další podrobná vyšetření. Dle výsledku se volí buď manuální terapie a fyzioterapie, ve vážných případech příslušná léčba proti otoku míchy a zánětu nebo operace. Zvíře má nařízeno klidový režim s výrazným omezením a kontrolou pohybu. „Důležitá je také psychická podpora majitelů a rady ohledně správného zacházení s ochrnutým zvířetem. Díky vzájemné spolupráci lékařů a terapeutů má ochrnuté zvíře šanci na návrat ke zdraví.“ doplňuje Andrea.

Další hlavní zprávy

Partie

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, jako by s holdingem Agrofert neměl nic společného, ale následně tam natáčí svá videa „Čau lidi“ a zve si tam vládní zaměstnance. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) Babiše hájí a tvrdí, že z budov holdingu Babiš nevysílá.

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj
Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky
Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek
reklama
reklama
Zeman: Omlouvám se za bombardování Jugoslávie. Prosím Srby o odpuštění, řekl Vučičovi

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií
Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Další články
reklama
reklama