reklama

Dělníkovi vyoperovali nádor z míchy. Peníze na zákrok mu dali kamarádi i cizí lidé

Vážná operace, které pomohlo nezištné přátelství. Lékaři v pražské Vinohradské nemocnici vyoperovali nádor přímo z míchy dělníkovi ze Slovenska. Peníze na operaci mu dali přátelé a podstatnou část mu věnovali úplně cizí lidé.

reklama

Jaroslav Slovik měl přímo v míše patnácticentimetrový nádor. První příznaky nemoci se u něj objevily zhruba před rokem a půl. „Ztrácel jsem cit v rukách a stopla mi celá pravá strana, ruka i noha,“ popisoval CNN Prima NEWS. Pracuje manuálně a příznakům nepřikládal velkou váhu. „Myslel jsem si, že je to z přepracovanosti nebo takovýchto věcí,“ vzpomínal Slovik.

K tématu

Nádor mohl mít v míše podle přednosty kliniky i několik let. Kdyby operaci míchy nepodstoupil, nakonec by se podle přednosty neurochirurgické kliniky udusil.

Jaroslav Slovik se chtěl nechat operovat v Česku, kde si ale neplatil zdravotní pojištění, a tak si zákrok musel uhradit sám. Protože neměl peníze, složili se na něj přátelé a značnou částkou přispěli i naprosto cizí lidé.

Několikahodinový zákrok dopadl dobře. Jaroslav Slovik se tak po čtrnácti dnech vrací za rodinou do slovenských Hrabčic a po několika měsících se vrátí i do práce.

Tagy: operace lékaři doktor mícha

Další hlavní zprávy

Partie

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, jako by s holdingem Agrofert neměl nic společného, ale následně tam natáčí svá videa „Čau lidi“ a zve si tam vládní zaměstnance. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) Babiše hájí a tvrdí, že z budov holdingu Babiš nevysílá.

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj
Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky
Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek
reklama
reklama
Zeman: Omlouvám se za bombardování Jugoslávie. Prosím Srby o odpuštění, řekl Vučičovi

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií
Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Další články
reklama
reklama