reklama

Dělníkovi vyoperovali nádor z míchy. Peníze na zákrok mu dali kamarádi i cizí lidé

Vážná operace, které pomohlo nezištné přátelství. Lékaři v pražské Vinohradské nemocnici vyoperovali nádor přímo z míchy dělníkovi ze Slovenska. Peníze na operaci mu dali přátelé a podstatnou část mu věnovali úplně cizí lidé.

reklama

Jaroslav Slovik měl přímo v míše patnácticentimetrový nádor. První příznaky nemoci se u něj objevily zhruba před rokem a půl. „Ztrácel jsem cit v rukách a stopla mi celá pravá strana, ruka i noha,“ popisoval CNN Prima NEWS. Pracuje manuálně a příznakům nepřikládal velkou váhu. „Myslel jsem si, že je to z přepracovanosti nebo takovýchto věcí,“ vzpomínal Slovik.

K tématu

Nádor mohl mít v míše podle přednosty kliniky i několik let. Kdyby operaci míchy nepodstoupil, nakonec by se podle přednosty neurochirurgické kliniky udusil.

Jaroslav Slovik se chtěl nechat operovat v Česku, kde si ale neplatil zdravotní pojištění, a tak si zákrok musel uhradit sám. Protože neměl peníze, složili se na něj přátelé a značnou částkou přispěli i naprosto cizí lidé.

Několikahodinový zákrok dopadl dobře. Jaroslav Slovik se tak po čtrnácti dnech vrací za rodinou do slovenských Hrabčic a po několika měsících se vrátí i do práce.

Tagy: operace lékaři doktor mícha

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama