reklama

Dělníkovi vyoperovali nádor z míchy. Peníze na zákrok mu dali kamarádi i cizí lidé

Vážná operace, které pomohlo nezištné přátelství. Lékaři v pražské Vinohradské nemocnici vyoperovali nádor přímo z míchy dělníkovi ze Slovenska. Peníze na operaci mu dali přátelé a podstatnou část mu věnovali úplně cizí lidé.

reklama

Jaroslav Slovik měl přímo v míše patnácticentimetrový nádor. První příznaky nemoci se u něj objevily zhruba před rokem a půl. „Ztrácel jsem cit v rukách a stopla mi celá pravá strana, ruka i noha,“ popisoval CNN Prima NEWS. Pracuje manuálně a příznakům nepřikládal velkou váhu. „Myslel jsem si, že je to z přepracovanosti nebo takovýchto věcí,“ vzpomínal Slovik.

K tématu

Nádor mohl mít v míše podle přednosty kliniky i několik let. Kdyby operaci míchy nepodstoupil, nakonec by se podle přednosty neurochirurgické kliniky udusil.

Jaroslav Slovik se chtěl nechat operovat v Česku, kde si ale neplatil zdravotní pojištění, a tak si zákrok musel uhradit sám. Protože neměl peníze, složili se na něj přátelé a značnou částkou přispěli i naprosto cizí lidé.

Několikahodinový zákrok dopadl dobře. Jaroslav Slovik se tak po čtrnácti dnech vrací za rodinou do slovenských Hrabčic a po několika měsících se vrátí i do práce.

Tagy: operace Česko lékaři doktor mícha

Další hlavní zprávy

USA

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Kolem smrti Afroameričana George Floyda se stále vznáší mnoho otazníků. Nikdo zatím nebyl odsouzen a demonstranti dál demolují města a domáhají se spravedlnosti. První záběry natočené na mobilní telefon náhodným kolemjdoucím, kde Floydovi klečí na krku bělošský policista, hrály v celé kauze velkou roli. Další tři nově publikovaná videa teď ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah.

USA

Obama: Neomlouvejme násilí, hněv proměňme v mírovou a efektivní akci

Obama: Neomlouvejme násilí, hněv proměňme v mírovou a efektivní akci

Bývalý americký prezident Barack Obama odsoudil násilnosti, ke kterým dochází při protestech proti rasismu a policejní brutalitě. Demonstrace napříč Amerikou zažehla smrt Afroameričana George Floyda. Obama vyzval k politickému řešení a uvedl, že skutečná změna rasové nespravedlnosti začíná u volebních uren. Volba podle něj netkví mezi protestem a politikou, ale je třeba obojího a „ospravedlnitelný hněv“ je pak potřeba proměnit v mírovou, udržitelnou a efektivní akci.

reklama
Zkoušky v autoškole by se měly přesunout do větších měst, shodují se experti
reklama
reklama
Clooney: Rasismus je pandemií Ameriky, proti které jsme stále nenašli vakcínu

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama