reklama
CNN Prima News Michael Canov

Michael Canov

Výpis příspěvků ke štítku „Michael Canov“

Senát umožnil zmrazení platů ústavních činitelů. Soudcovská unie ostře protestuje

20. ledna 2022 13:23

Senát ve čtvrtek umožnil přijetí novely, která má pro letošní rok zmrazit platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni. Rozhodl tak na návrh ODS navzdory doporučení svých výborů, podle nichž je novela protiústavní vzhledem ke snížení příjmů soudců. Novelu, kterou zástupci justice zřejmě napadnou u Ústavního soudu, tak nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli oznámil, že návrh podepíše a nebude jej vetovat.

Senát zamítl zmrazení platů politiků. Nikdo z ANO nebyl proti, Babiš přesto viní koalice

27. října 2021 10:43
Aktualizováno

Platy vrcholných politiků by měly vzrůst příští rok asi o šest procent. Senát ve středu zamítl návrh dosluhující vlády ANO a ČSSD na zmrazení platů ústavních činitelů na pět let. Senátoři označovali novelu za populistické předvolební gesto a poukazovali na budoucí skokový nárůst platů po roce 2026. Rozhodnutím horní komory návrh takzvaně spadne pod stůl, nová povolební Sněmovna už nebude moci senátní veto přehlasovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že jde o další podvod nové koalice na voličích. Web Novinky.cz ovšem upozornil, že zmrazení nepodpořil ani jeden ze senátorů za ANO.

Ministři náhradníky v Parlamentu mít nebudou, rozhodl Senát a dal zelenou korespondenční volbě

26. října 2021 16:13

Zavedení dobrovolného klouzavého mandátu pro ministry z řad poslanců Senát v úterý zamítl. Možnost členů vlády předat poslanecký mandát i dočasně náhradníkům tak poslaneckou ústavní novelou zatím uzákoněna nebude. Senát rozhodoval také o možnosti volit v některých případech ze zahraničí korespondenčně nebo o pravomocech NKÚ.

Babiš zachránil Zemanovi život, nechali by ho umřít, myslí si senátor. Němcová nesouhlasí

19. října 2021 20:15

Andrej Babiš v Lánech zachránil život prezidentu Miloši Zemanovi, myslí si senátor Michael Canov (SLK). Podobný názor má i exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle senátorky Miroslavy Němcové (ODS) ale zachránce neutíká zadním vchodem. Podle Hradu i premiéra Babiše byl prezidentův převoz do nemocnice v neděli 10. října plánovaný.

Měl svolat Sněmovnu, nemáme šéfa ozbrojených sil. Senátoři se pustili do Vondráčka

19. října 2021 13:59

Předseda Poslanecké Sněmovny Radek Vondráček (ANO) měl svolat Sněmovnu kvůli zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana. Na úterní tiskové konferenci se na tom shodli senátoři Miroslava Němcová (ODS) a Michael Canov (SLK). Vondráček figuruje v kauze kontroverzního prezidentova podpisu, sám tvrdí, že byl zavlečen do hry kancléřem prezidenta Vratislavem Mynářem.

Zeman je příčetný a nelze jej odvolat pro neschopnost, rozhodl Senát

20. července 2021 12:47

Prezident Miloš Zeman je podle senátní komise pro Ústavu příčetný. Nelze jej tudíž odvolat na základě článku 66 Ústavy. Informoval o tom předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) společně se senátory Zdeňkem Hrabou a Michaelem Canovem (oba STAN). Nevyloučili ovšem, že do budoucna nedojde na změny v Ústavě, které by se právě tohoto článku týkaly. S návrhem přišel v červnu senátní bezpečnostní a zahraniční výbor.

Kaucký, nebo Prokeš. Kdo ovládne úřad, který nás má chránit před Velkým bratrem?

11. srpna 2020 07:15

Už ve středu budou senátoři vybírat nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů. O funkci se uchází dva kandidáti. Dosavadní místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš a bývalý státní tajemník ministerstva vnitra Jiří Kaucký. Volba a to, co jí předcházelo, je určitým testem možné protibabišovské spolupráce. Prokeše totiž do čela úřadu navrhl senátor za hnutí STAN, Kauckého chtějí prosadit občanští demokraté.

reklama