CNN Prima News Michal Černý

Michal Černý

Výpis příspěvků ke štítku „Michal Černý“

Hit Rokycany. Tuchela odmítly, Ronaldův přestup krachl a Liberec potrápí rozvozci jídla

14. září 2022 07:09

Divizní tým se chystá v pohárovém utkání zatopit ostřílenému prvoligovému mančaftu Slovanu Liberec. Minimálně tak, že roztočí v hostující šatně kohoutky na maximum. To je jeden z mnoha vtípků, kterými fotbalové Rokycany v posledních týdnech poctivě zásobují český Twitter a naklánějí si ho na svoji stranu. Sváteční souboj s velkým týmem nemohly vytěžit lépe. A teď je tady den D.

Babišova vize: Individuální plán pro každé dítě a povinná angličtina ve školkách

19. července 2021 06:50

Individuální výuka pro každého školáka, konec biflování, zrušení osnov, povinná angličtina pro předškoláky nebo dělení dětí do tříd podle znalostí, nikoliv podle věku. Přesně takovými nápady po sedmi letech ve vládě najednou srší ve své nové knize Sdílejte, než to zakážou! premiér Andrej Babiš. Podle odborníků jde ale o naprosto nereálné návrhy.

Školám se nelíbí, že si musí zajistit laboratoře samy. A odrazuje je i cena PCR testů

7. května 2021 07:17

Ředitelé základních škol vítají příspěvek od státu na PCR testování. Někteří ale nejsou spokojeni s tím, že za test dostanou školy pouze 200 korun, a požadují stoprocentní pokrytí nákladů. Nelíbí se jim ani to, že si musí svépomocí zajistit jak dodavatele testů, tak laboratoře, které by vzorky vyhodnocovaly. Pondělní návrat žáků druhého stupně základních škol oznámil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy

15. dubna 2021 16:46

Základní škola v Jiříkově na Děčínsku, kde se děti vrátí do lavic v pondělí, nabízí rodičům, aby své potomky před odchodem na vyučování otestovali sami doma. Takový postup se ale nelíbí tamním hygienikům. Po waldorfské škole v Semilech jde tak o další školu, která jde proti vládním nařízením. Ta určují, že se žáci mají testovat sami ve škole za přítomnosti učitelů.

Antigenní testování není přesné, prohlásil Plaga. Nastínil, kdy se vrátí středoškoláci

14. dubna 2021 09:28

Střední školy by se svým studentům měly otevřít nejpozději do dvou týdnů. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Podle svých slov věří, že středoškoláci se k praktické výuce vrátí již v pondělí 26. dubna, stejně jako studenti posledních ročníků vysokých škol k laboratorní a praktické výuce. Návrat studentů bude podmíněn prokázáním negativního testu na koronavirus, podobně jako je tomu nyní u žáků základních škol. Plaga by byl přitom raději, kdyby se školáci testovali PCR místo antigenních testů.

V pražských školách bylo pozitivních pouze 15 dětí. Jak spolehlivé jsou antigenní testy?

14. dubna 2021 00:20

Pouze 15 dětí bylo po pondělním antigenním testování v Praze pozitivních na koronavirus. A to z více než 35 tisíc. Podle předběžných odhadů vědců se čísla nebudou lišit ani napříč republikou. Nabízí se tedy otázka, jak spolehlivé antigenní testy vůbec jsou. Podle Akademie věd by bylo lepší je nahradit přesnějšími PCR testy.

PŘEHLEDNĚ: Děti se vrátily do škol. Jak vypadá testování a na co si dát pozor?

12. dubna 2021 05:11
Aktualizováno

V pondělí se po dlouhé pauze vrátila polovina žáků prvního stupně do škol. Všechny děti musely před vstupem do školy povinně absolvovat antigenní nebo PCR test –⁠ podle toho, jaké škola má. Testovat se budou dvakrát týdně. Některé žáky ale rodiče do školy nepustili, protože se jim nezamlouvá podmínka testování či nošení roušek. Jak pondělní návrat do lavic probíhal? A na co si mají dát pozor rodiče, jejichž děti čeká návrat až příští týden?

Návrat dětí do škol je bordel vlády, chybí testy i manuály, zlobí se ředitel Černý

24. února 2021 07:20

Návrat dětí do škol provází neskutečné zmatky. Pokud k němu vůbec kvůli zhoršující se situaci v březnu dojde, nikdo přesně neví, kdy to bude, školám chybí testy i manuály na testování. Rozporuplné informace přicházejí i od ministrů, kteří ještě v pondělí tvrdili, že návrat 1. března bude, v úterý už ale přiznávali, že se zpozdí.