CNN Prima News Michal Černý

Michal Černý

Výpis příspěvků ke štítku „Michal Černý“

Nové vysvědčení bude mít šest stran. Žáci v něm mohou hodnotit i sami sebe

Odborníci z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně vytvořili nové vysvědčení pro základní školy, kde vyučující žáky hodnotí slovně podle kritérií. Věnují se v něm silným stránkám žáka i jeho pokroku. Mohou udělit i známku, není ale stěžejním motivem, uvedla Jana Kratochvílová, jedna z autorek projektu. Ministerstvo školství chce, aby školy tento typ vysvědčení mohly rozdávat už na závěr letošního školního roku.

Hit Rokycany. Tuchela odmítly, Ronaldův přestup krachl a Liberec potrápí rozvozci jídla

Divizní tým se chystá v pohárovém utkání zatopit ostřílenému prvoligovému mančaftu Slovanu Liberec. Minimálně tak, že roztočí v hostující šatně kohoutky na maximum. To je jeden z mnoha vtípků, kterými fotbalové Rokycany v posledních týdnech poctivě zásobují český Twitter a naklánějí si ho na svoji stranu. Sváteční souboj s velkým týmem nemohly vytěžit lépe. A teď je tady den D.

Babišova vize: Individuální plán pro každé dítě a povinná angličtina ve školkách

Individuální výuka pro každého školáka, konec biflování, zrušení osnov, povinná angličtina pro předškoláky nebo dělení dětí do tříd podle znalostí, nikoliv podle věku. Přesně takovými nápady po sedmi letech ve vládě najednou srší ve své nové knize Sdílejte, než to zakážou! premiér Andrej Babiš. Podle odborníků jde ale o naprosto nereálné návrhy.

Školám se nelíbí, že si musí zajistit laboratoře samy. A odrazuje je i cena PCR testů

Ředitelé základních škol vítají příspěvek od státu na PCR testování. Někteří ale nejsou spokojeni s tím, že za test dostanou školy pouze 200 korun, a požadují stoprocentní pokrytí nákladů. Nelíbí se jim ani to, že si musí svépomocí zajistit jak dodavatele testů, tak laboratoře, které by vzorky vyhodnocovaly. Pondělní návrat žáků druhého stupně základních škol oznámil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy

Základní škola v Jiříkově na Děčínsku, kde se děti vrátí do lavic v pondělí, nabízí rodičům, aby své potomky před odchodem na vyučování otestovali sami doma. Takový postup se ale nelíbí tamním hygienikům. Po waldorfské škole v Semilech jde tak o další školu, která jde proti vládním nařízením. Ta určují, že se žáci mají testovat sami ve škole za přítomnosti učitelů.

Antigenní testování není přesné, prohlásil Plaga. Nastínil, kdy se vrátí středoškoláci

Střední školy by se svým studentům měly otevřít nejpozději do dvou týdnů. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO). Podle svých slov věří, že středoškoláci se k praktické výuce vrátí již v pondělí 26. dubna, stejně jako studenti posledních ročníků vysokých škol k laboratorní a praktické výuce. Návrat studentů bude podmíněn prokázáním negativního testu na koronavirus, podobně jako je tomu nyní u žáků základních škol. Plaga by byl přitom raději, kdyby se školáci testovali PCR místo antigenních testů.