CNN Prima News migréna

migréna

Výpis příspěvků ke štítku „migréna“

Migréna člověka doslova paralyzuje. Kdo má nárok na moderní biologickou léčbu?

20. srpna 2022 06:58

V České republice trpí migrénou více než milion lidí. Mnoho z nich svou nemoc tají, protože se obávají reakcí okolí. Záchvat migrény však dokáže člověka doslova paralyzovat na několik dní. Toto onemocnění citelně zasahuje do osobního i pracovního života. Naštěstí existuje účinná léčba, která dokáže pomoci. O jakou léčbu se jedná a pro koho je vhodná, se CNN Prima NEWS zeptala neurologa Tomáše Nežádala.

Migréna není jen bolest hlavy. V nejhorším období jsem měla 20 záchvatů měsíčně, říká Marie

29. května 2022 10:23

Migrénou trpí jednačtyřicetiletá Marie Kubešová z Prahy od puberty. Maminka dvou dětí vzpomíná na dobu, kdy měla až 20 záchvatů měsíčně a nemoc se projevila nejen na fyzickém, ale také duševním zdraví. Dnes se společně s pacientskou organizací Migréna-help snaží pomáhat lidem, kteří mají stejné problémy. Poukazuje také na osvětu, která je podle ní nedostatečná, protože mnozí považují migrénu za pouhou bolest hlavy a nemoc banalizují.

Češi po očkování hlásí tisíce nežádoucích účinků. PŘEHLED nejčastějších potíží

29. srpna 2021 05:42

Za poslední dva týdny přibylo šest podezření na úmrtí po očkování proti covidu, celkově jich je 109. Mezi vakcínami a reakcemi může existovat jen časová a ne příčinná souvislost. Lidé za uplynulých 14 dní nahlásili také asi 340 podezření na jiné nežádoucí účinky, celkem jich je od začátku očkování 7 864. Podaných dávek vakcíny zdravotníci evidují přes 11 milionů.

Lidé kvůli rouškám trpí. Způsobují migrény a mohou deformovat uši, říká fyzioterapeutka

4. listopadu 2020 21:40

Nošení roušek je aktuálně v Česku povinné ve všech vnitřních prostorách, v MHD, ale také v osobních autech se dvěma a více nerodinnými pasažéry i venku na ulici, pokud lidé nemůžou dodržet rozestup dvou metrů. Roušky jsou nutné také v jiných státech světa. Jejich nošení je ovšem pro hlavu a uši náročné. Přečtěte si o možnostech, jak namoženému svalstvu ulevit.

Záchvat migrény lze přirovnat k porodním bolestem. Pomáhá i nový Migréna kompas

11. října 2020 08:47

Migréna není jen bolest hlavy. Mnohdy ji doprovází řada dalších projevů jako například zvracení, ztráta rovnováhy, zimnice, průjem, zmatenost. Lidé migrénu nevnímají jako nemoc a často ji bagatelizují. Toto onemocnění ale dokáže silně znepříjemnit a zkomplikovat život, a to jak po fyzické, tak i psychické stránce. Přitom migréna postihuje více jak milion lidí v Česku. Jaké jsou pokroky v léčbě tohoto chronického onemocnění?

Trpíte migrénou či nadýmáním? Problémy může způsobovat potravinová intolerance

7. září 2020 10:21

Bolesti hlavy, kloubů, nadýmání, migrény nebo kožní a dýchací potíže můžou být zapříčiněny i konzumováním určitých potravin. Nemusí jít však o přímou alergii. Lékařům v ordinacích přibývají pacienti s takzvanou potravinovou intolerancí. Jak zjistit, že naše tělo třeba potraviny s lepkem nebo mléčné výrobky nesnáší dobře, vysvětlil pro CNN Prima NEWS klinický biochemik Marek Antoš.

Migréna-help: Silné bolesti hlavy ničí životy milonu Čechů, pozor na geny a stres

19. května 2020 20:54

Propadala jsem zoufalství, přiznává Rýza, která nás nechala nahlédnout do svého soukromí. V České republice žije více než milion lidí, kteří trpí onemocněním zvaným migréna. Silné, opakující se chronické bolesti hlavy doprovázené nevolnostmi a dalšími příznaky mohou velmi nepříjemně ovlivnit kvalitu života. Manažerka sociálních organizací Rýza Blažejovská se na základě svého letitého boje s migrénou rozhodla založit organizaci s názvem Migréna–help a začít pomáhat ostatním.