reklama
CNN Prima News migréna

migréna

Výpis příspěvků ke štítku „migréna“

Češi po očkování hlásí tisíce nežádoucích účinků. PŘEHLED nejčastějších potíží

29. srpna 2021 05:42

Za poslední dva týdny přibylo šest podezření na úmrtí po očkování proti covidu, celkově jich je 109. Mezi vakcínami a reakcemi může existovat jen časová a ne příčinná souvislost. Lidé za uplynulých 14 dní nahlásili také asi 340 podezření na jiné nežádoucí účinky, celkem jich je od začátku očkování 7 864. Podaných dávek vakcíny zdravotníci evidují přes 11 milionů.

Záchvat migrény lze přirovnat k porodním bolestem. Pomáhá i nový Migréna kompas

11. října 2020 08:47

Migréna není jen bolest hlavy. Mnohdy ji doprovází řada dalších projevů jako například zvracení, ztráta rovnováhy, zimnice, průjem, zmatenost. Lidé migrénu nevnímají jako nemoc a často ji bagatelizují. Toto onemocnění ale dokáže silně znepříjemnit a zkomplikovat život, a to jak po fyzické, tak i psychické stránce. Přitom migréna postihuje více jak milion lidí v Česku. Jaké jsou pokroky v léčbě tohoto chronického onemocnění?

Trpíte migrénou či nadýmáním? Problémy může způsobovat potravinová intolerance

7. září 2020 10:21

Bolesti hlavy, kloubů, nadýmání, migrény nebo kožní a dýchací potíže můžou být zapříčiněny i konzumováním určitých potravin. Nemusí jít však o přímou alergii. Lékařům v ordinacích přibývají pacienti s takzvanou potravinovou intolerancí. Jak zjistit, že naše tělo třeba potraviny s lepkem nebo mléčné výrobky nesnáší dobře, vysvětlil pro CNN Prima NEWS klinický biochemik Marek Antoš.

Migréna-help: Silné bolesti hlavy ničí životy milonu Čechů, pozor na geny a stres

19. května 2020 20:54

Propadala jsem zoufalství, přiznává Rýza, která nás nechala nahlédnout do svého soukromí. V České republice žije více než milion lidí, kteří trpí onemocněním zvaným migréna. Silné, opakující se chronické bolesti hlavy doprovázené nevolnostmi a dalšími příznaky mohou velmi nepříjemně ovlivnit kvalitu života. Manažerka sociálních organizací Rýza Blažejovská se na základě svého letitého boje s migrénou rozhodla založit organizaci s názvem Migréna–help a začít pomáhat ostatním.

reklama