CNN Prima News Milan Štěch

Milan Štěch

Výpis příspěvků ke štítku „Milan Štěch“

Štěch: Zeman je mistr technologie moci, ukázal sílu prezidenta. S Kopečkem zmínili i pozitiva

6. března 2023 23:59

Miloš Zeman je velmi účelový mistr technologie moci, ale krátkozraké. Tak bývalý předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) okomentoval snahu dosluhujícího prezidenta posunout Českou republiku k prezidentskému systému, když svého času jmenoval úřednickou vládu Jiřího Rusnoka. Hlava státu svůj záměr změnit politický systém zmínila v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Štěch v pořadu 360° kritizoval i další Zemanovy politické kroky. Společně s politologem Lubomírem Kopečkem ovšem zmínil i některá jeho pozitiva.

PŘEHLEDNĚ: Paroubek, Štěch, Kalousek nebo Krnáčová. Koho budou volit bývalí politici?

26. ledna 2023 17:26

O jménu nového českého prezidenta bude jasno už v sobotu odpoledne. I proto známé osobnosti postupně odhalují, koho budou volit. Pro CNN Prima NEWS to prozradili bývalí premiéři, ministři nebo někdejší kandidáti na prezidenta. Komu hodí hlas Jiří Paroubek, Milan Štěch, Adriana Krnáčová, Karel Schwarzenberg, Vladimír Špidla, Jan Fischer nebo Miroslav Kalousek?

To, co si dlouhodobě dovoluje prezidentův mluvčí, nemá v Evropě obdoby, říká Štěch

17. října 2021 14:35

Bývalý šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) se ostře pustil do chování Kanceláře prezidenta republiky. Podle něj je to, co si dovoluje tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, nemá v Evropě obdoby, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Do ustavující schůze Poslanecké sněmovny není ze strany Miloše Zemana nic potřeba, problém by ale nastal ve chvíli, pokud by nebyl schopný přijmout demisi současné vlády, dodal na CNN Prima NEWS.

Proč ČSSD padla? Paroubek, Škromach či Foldyna ukázali na největší Hamáčkovy chyby

14. října 2021 07:23

ČSSD ve sněmovních volbách nedokázala překonat hranici pěti procent nutnou pro zisk mandátů a od vzniku samostatného státu bude v dolní komoře Parlamentu chybět. Co stojí za pádem nejstarší strany na tuzemské politické scéně? CNN Prima NEWS oslovila bývalé stranické špičky a některé současné straníky. Příčiny nabízí například expremiér Jiří Paroubek, bývalý předseda Senátu Milan Štěch či exministr Zdeněk Škromach.

VOLBY 2021: ČSSD sází na „staré známé“ Špidlu a Škromacha, vytahuje i Stropnického

6. září 2021 07:59

ČSSD byla donedávna jednou z nejsilnějších stran v Česku, dnes bojuje o přežití. Do říjnových voleb tak vytahuje známé osobnosti, které stranu táhly v její lepší éře. Za ČSSD kandidují například expremiér Vladimír Špidla či bývalí ministři Zdeněk Škromach nebo Milan Urban. Z nových jmen zaujme kandidatura bývalého šéfa Zelených Matěje Stropnického nebo známého režiséra a herce Tomáše Magnuska.

ANO pohlcuje sociální demokraty. Zbylí senátoři ČSSD míří do klubu Babišova hnutí

14. října 2020 23:18

Trojice senátorů ČSSD, která nebude moci mít kvůli propadu sociální demokracie v letošních volbách do horní komory vlastní klub, se rozhodla vstoupit do frakce ANO. Klub vládních stran tak bude s devíti členy čtvrtý nejsilnější. Místo Zdeňky Hamousové (za ANO), která neobhájila mandát, frakci povede dosavadní místopředseda Jaroslav Větrovský (za ANO).