reklama
CNN Prima News Ministerstvo pro místní rozvoj

Ministerstvo pro místní rozvoj

Výpis příspěvků ke štítku „Ministerstvo pro místní rozvoj“

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Nový stavební zákon zruší všechny uzávěry. Stát ignoruje problémy měst, varuje Praha

Nový stavební zákon zruší den po zveřejnění ve Sbírce zákonů všechny stavební uzávěry, řekl náměstek pražského primátora Petr Hlaváček (TOP 09). Majitelé pozemků podle něj budou moci bez ohledu na město zažádat o uzemní rozhodnutí pro stavby, pokud jejich záměr neodporuje územnímu plánu. To může ohrozit budoucí rozvoj takzvaných brownfieldů nebo velké dopravní stavby.

ANO, SPD a komunisté spojili síly: Sněmovna stvrdila nový stavební zákon

Sněmovna přehlasovala senátní veto a stvrdila nový stavební zákon. Vláda si od něj slibuje rychlejší stavební řízení a dodržování lhůt. Zákon se připravoval několik let a ministerstvo pro místní rozvoj, které ho předložilo, ho považuje za zásadní. Odpůrci varují, že vzdálí úřady občanům, a stavební řízení naopak zkomplikuje. S prosazením zákona pomohly hlasy šesti poslanců KSČM.

Foťte se před Penamem, děvenky. Starostka odmítla návštěvu Schillerové s Dostálovou

Starostka Mladých Buků v Krkonoších Lucie Potůčková (STAN) na sebe v úterý strhla pozornost, když na sociálních sítích informovala, že odmítla návštěvu dvojice ministryň Aleny Schillerové a Kláry Dostálové (obě za ANO). Ty se chtěly přijet vyfotit ve škole, jejíž přestavba byla úspěšně financována z evropských fondů. Dostálová v reakci na rozhodnutí jen poznamenala, že starostka vyměnila politický boj za možnost rozvíjet svou obec.

Dostálová: Po zjednodušení stavebního řízení ubude úředníků. Bude to chaos, říká Hřib

Změna stavebního zákona by měla přinést zjednodušení při zadání stavebního povolení. To by se podle ministryně pro místní rozvoj mělo promítnout i do stavu pracovníků na úřadech. „S novým stavebním zákonem ubude zhruba 40 procent agendy, protože skutečně zjednodušujeme stavební řízení a tím pádem nebude potřeba tolik stavebních úředníků,“ zmínila v pořadu 360° ministryně. Proti tomu se však ohrazuje pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Hřib o změně stavebního zákona: Vláda vymýšlí experiment, který nemá obdoby

Již ve středu poslanci projednají novelu stavebního zákona, od kterého si vláda slibuje zlepšení vyřizování stavebního povolení a digitalizaci. Opozice je však ke změně kritická. „Zákon nesplní očekávání – jedno razítko, jeden úřad. A výsledný efekt bude ten, že nás čekají zmatky,“ argumentoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Wagenknecht: Když Babiš nemá argumenty, začne vás urážet a hledá viníky vlastních chyb

Když premiér Andrej Babiš (ANO) nemá žádné argumenty, začne své oponenty urážet a hledá viníky svých vlastních chyb. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to řekl nynější senátor Lukáš Wagenknecht (za Piráty), který byl v minulosti Babišovým náměstkem na ministerstvu financí. Podle něj je navíc nevhodné, když se k dotační kauze vůbec premiér či jeho ministři vyjadřují. Wagenknecht dodává, že tím de facto potvrzují Babišův střet zájmů.

Agrofert získal od státu 155 milionů na projekty kritizované auditem. Vracet je nehodlá

Z projektů kritizovaných auditem Evropské komise už Česko vyplatilo firmám holdingu Agrofert ze státní pokladny zhruba 155 milionů korun. Nyní jde o to, zda by tyto peníze neměla firma vrátit. Agrofert tvrdí, že nikoli. Není ani jasné, zda to po něm bude stát požadovat, protože ministerstvo průmyslu a obchodu nebo ministerstvo pro místní rozvoj se závěry komise nesouhlasí. Podle analytičky Lenky Zlámalové ale dotace vyplaceny být neměly.

Zdecimovaní hoteliéři kritizují stát. Na slíbenou pomoc v těžkých časech čekají marně

Pandemie nemoci COVID-19 tvrdě dopadla mimo jiné na cestovní ruch. Hoteliéři se tak kvůli uzavřeným ubytovacím zařízením nacházejí v kritické situaci a musí spoléhat na pomoc státu. Ta však stále nepřichází. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) by podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) mělo urychleně začít provozovatelům hotelů vyplácet slíbené dotace.

reklama