reklama
CNN Prima News ministr průmyslu a obchodu

ministr průmyslu a obchodu

Výpis příspěvků ke štítku „ministr průmyslu a obchodu“

KOMENTÁŘ: Ministra, nechceš dělat ministra? Jak Fialova vláda trpí personální nouzí

30. listopadu 2021 07:36

Vláda Petra Fialy (ODS) ještě ani nenastoupila do funkce a už má za sebou ztráty několika květinek. Skutečnou raritou je pak „demise“ designovaného ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika, kterého do funkce nominovalo hnutí STAN. A jeho nástupce se hledal několik dní. Jak je to možné? To je už česká politika natolik vyprázdněná, že ani funkce člena vlády není dostatečným lákadlem?

STAN navrhl nového ministra průmyslu místo Michalika. Jde o slovenského finančníka

29. listopadu 2021 09:18

Novým kandidátem hnutí Starosové a nezávislí (STAN) na ministra průmyslu a obchodu je manažer, dlouholetý člen vedení Erste Group a investor Jozef Síkela. Jeho nominaci schválil o víkendu celostátní výbor STAN, informovalo v pondělí hnutí v tiskové zprávě. Síkela v navrhované budoucí sestavě vlády Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN nahradil místopředsedu Starostů Věslava Michalika, který se nominace vzdal minulý týden kvůli spekulacím o svém podnikání.

Zálohy pro klienty v DPI budou mít strop, říká Havlíček. Jejich novou výši sdělí v úterý

1. listopadu 2021 17:58

Zálohy za energie pro klienty v režimu dodavatele poslední instance (DPI) budou mít nově stanovený strop. Výše záloh bude zveřejněna v úterý, uvedl v pondělí na Twitteru ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Energetický regulační úřad (ERÚ) podle něj akceptoval ministerský návrh na stanovení stropu záloh a předloží vyhlášku.

Sledujte ZÁZNAM Co na to vaše peněženka s Havlíčkem: Co vše bude ještě zdražovat?

20. října 2021 17:53

Další prodejci energií ukončují svou činnost. Dalo se energetickému armadegonu předejít? Je rušení DPH u energií udržitelné řešení? A na jaké zdražení se mají lidé dále připravit? V pořadu CNN Prima NEWS Co na to vaše peněženka bude od 18:00 odpovídat ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) a poslanec Petr Hladík (KDU-ČSL) i šéf Asociace nezávislých prodejců energií Jiří Gavor. Pořad můžete sledovat živě na CNN Prima NEWS i v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv s Havlíčkem: Jak může stát pomoci lidem při nárůstu cen za energie?

18. října 2021 18:39

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Růst cen energií chce vláda řešit odpuštěním daně z přidané hodnoty u elektřiny a plynu. Prominutí daně se bude týkat měsíců listopad a prosinec. Do Poslanecké sněmovny poputuje návrh na toto dočasné snížení i od příštího roku. S Evropskou unií chce pak vláda začít jednat o trvalém snížení daně na 10 procent. Je správné, že vláda pomůže plošně všem, a nebylo by naopak lepší zacílit pomoc na ty, kterým aktuálně skokově vzrostl účet za elektřinu? Odpoví ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Havlíček: Koalice jsou, jako když pejsek s kočičkou dělali dort. Premiérem má být Babiš

1. října 2021 05:03

V ODS se děsí toho, že by vládli s Piráty. Tu stranu to torpéduje a rozštěpí, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vicepremiér za hnutí ANO Karel Havlíček. Zkritizoval opoziční koalice, že spolu chtějí vládnout, ale přitom mají úplně rozdílné programy. Mluvil i o vládě s SPD či o tom, proč je Česko rozkopané jako nikdy dřív.

Havlíček: Vláda pomůže rodinám s výdaji za elektřinu. Šeky začne vyplácet už v listopadu

26. září 2021 13:17

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl v neděli v pořadu ČT ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Havlíčkem: Jak často a jaké výhrůžky ministrovi chodí?

20. května 2021 07:00

Ve středu dostal ministr průmysl a obchodu Karel Havlíček (za ANO) přidělenou ochranku. Podle zpráv webu iDNES.cz dostává výhrůžky především kvůli tendru dostavby jaderné elektrárny Dukovany. Jak často a jaké výhrůžky Havlíčkovi chodí? A jak by zhodnotil návrat zákazníků na zahrádky restaurací a hospod? Sledujte záznam jeho vystoupení na CNN Prima NEWS.

reklama