CNN Prima News minomet

minomet

Výpis příspěvků ke štítku „minomet“

Brutální záběry ukrajinské léčky u Bachmutu. Na Rusy „pršely“ bomby, zdevastovaly celý oddíl

Ukrajinská 3. útočná brigáda se pochlubila dalším úspěšným úderem na ruské okupanty u Bachmutu. Pomocí dělostřelecké a minometné palby zneškodnila prakticky celý nepřátelský oddíl, který se pohyboval u jedné z lesních cest. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů z překvapivého úderu je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Záběry drtivého ukrajinského úderu: Těla mrtvých okupantů zvýší úrodnost půd, glosuje Kyjev

Ukrajinci dělají vše pro to, aby zabránili postupu ruské pěchoty na Donbase a zastavili očekávanou masivní ofenzivu. Jeden z úspěšných protiúderů provedla nově vzniklá 46. úderná aeromobilní brigáda, která na východní frontě zlikvidovala skupinu okupantů. Záběry, jejichž okolnosti je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit, pak jednotka sdílela na sociálních sítích. Neodpustila si ani štiplavou poznámku adresovanou ruskému agresorovi.

Záběry ze surové přestřelky v lese. Ukrajinci se přímo střetli s ruskými okupanty

V Luhanské oblasti nadále zuří tvrdé boje. K ostrým střetům mezi ukrajinskou a ruskou armádou dochází například u města Kreminna. Do bojů se zapojují i Ukrajinské speciální operační síly (SOF), které zveřejnily další video z bojů, tentokrát ze surové přestřelky v lese. Záběry, jejichž pravost ani okolnosti vzniku není možné nezávisle ověřit, se šíří po sociálních sítích.

Vítejte na Ukrajině, mrtvoly! Obávaní „Krakeni“ ukázali drsné snímky z bojů i ruské zajatce

Výbuchy granátů, řinčení vystřelených nábojů i křik plný bolesti. Obávaný ukrajinský prapor Kraken zveřejnil 12minutové video, které místy spíše připomíná akční střílečku nebo válečný film. Ve skutečnosti jde o záběry demonstrující surovou realitu války na Ukrajině. Unikátní video ukazuje práci elitních „Krakenů“ v terénu, jak ničí obrněnou nepřátelskou techniku, čistí jeden dům za druhým či zajímají ruské okupanty, kteří se radši rozhodli vylézt ze své skrýše a vzdát se.

Zalézt do sklepa a tiše zemřít. Přeživší obránci Azovstalu přinesli mrazivá svědectví

Střely z minometu mu roztrhaly nohu a být po jeho, zemřel by. Agentura AP zveřejnila svědectví 20letého obránce oceláren Azovstal, kterému život zachránili odvážní kolegové a lékaři. Aby nezapomněl, že ve válce přišel o dolní končetinu, nechá si na pravé předloktí vytetovat právě střelu z minometu, která ho zasáhla. Mezi hrdiny bojů v Mariupolu a Azovstalu ale patří také piloti, kteří za plného ostřelování dodávali do oceláren jídlo a evakuovali zraněné.