CNN Prima News domov důchodců

domov důchodců

Výpis příspěvků ke štítku „domov důchodců“

Padl trest za najetí autem do domova seniorů v Tachově. Pachatel si odsedí osm let

30. srpna 2022 14:58

Na osm let poslal do vězení v úterý Krajský soud v Plzni čtyřiatřicetiletého Josefa Kijanicu, který v květnu 2020 úmyslně vjel osobním autem do tachovského domova seniorů. Jeho jednání ovlivnila duševní porucha, kterou si přivodil užíváním pervitinu a marihuany. Třiadevadesátiletá klientka domova se tehdy auta jedoucího chodbou lekla, upadla a zranila se. V důsledku poúrazových komplikací v nemocnici za necelý týden zemřela.

Láska jí zničila kariéru. Hvězda filmu Eva tropí hlouposti se narodila před 110 lety

27. února 2022 17:46

Eva tropí hlouposti, Kristián nebo Hotel Modrá hvězda. To je jen krátký výčet dnes již legendárních filmů, ve kterých si zahrála Nataša Gollová. Právě kvůli jejím krásným očím, ztřeštěnosti, rychlé mluvě a hlavně velkému komediálnímu talentu si získala srdce mnoha fanoušků. Osud se s ní ale moc nemazlil. Kvůli lásce nakonec přišla o všechno.

Z herce režisérem. K filmu mě inspirovala péče o seniory během pandemie, prozradil Chmela

13. října 2021 17:47

Filmového herce, komika, hudebníka a fotografa Igora Chmelu čeká nová profese. Rozhodl se pro režírování své filmové prvotiny, ve které se inspiroval svými zkušenostmi z domova důchodců. Během pandemie tam totiž pomáhal jako pečovatel, prozradil v pořadu Interview. Na svůj krátký snímek s názvem Barcarole chystá od středy crowdfundigovou kampaň, samotný film bude propojený i s divadelním představením, přiblížil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Hořejší: Neočkovaní pečovatelé v domovech seniorů? Skandální, mělo by to být povinné

15. června 2021 15:47

Je skandální, že někteří pečovatelé z domovů důchodců odmítají očkování proti koronaviru. Přitom pracují na místě, kde se nacházejí v úzkém kontaktu lidé z nejrizikovějších skupin obyvatel, tvrdí imunolog Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR. V tomto kontextu by mělo být očkování povinné nebo vynutitelné, stejně jako speciální zkoušky v jiných zaměstnáních, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.