reklama
CNN Prima News domov důchodců

domov důchodců

Výpis příspěvků ke štítku „domov důchodců“

Hořejší: Neočkovaní pečovatelé v domovech seniorů? Skandální, mělo by to být povinné

Je skandální, že někteří pečovatelé z domovů důchodců odmítají očkování proti koronaviru. Přitom pracují na místě, kde se nacházejí v úzkém kontaktu lidé z nejrizikovějších skupin obyvatel, tvrdí imunolog Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR. V tomto kontextu by mělo být očkování povinné nebo vynutitelné, stejně jako speciální zkoušky v jiných zaměstnáních, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Třetina personálu v domovech důchodců odmítá očkování a seniorům může nosit smrt

Nenaočkovaní pečovatelé jsou pro klienty smrtící hrozbou. „K nařízení povinného očkování zaměstnanců v sociálních službách a zdravotnictví teď ale není politická vůle,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký. Nejméně 35 procent lidí v oboru totiž vakcinaci odmítá, a pokud budou cítit tlak politiků, otočí se k nim u voleb zády. Horecký reaguje také na aktuální tragédii v domově důchodců ve Velkých Hamrech.

Neočkovaní zdravotníci nosí smrt do nemocnic i sociálních zařízení

Asi čtvrtina zdravotních sester a ošetřovatelek vytrvale odmítá vakcínu proti covidu, a představuje tak stále větší riziko pro nemocnice nebo pečovatelská zařízení. Například jediná nenaočkovaná sestra na kterémkoliv lůžkovém oddělení v českých nemocnicích může nakazit řadu pacientů a mnohým způsobit i smrt. „Nepřijetí očkování je zcela proti duchu profese a proti etice povolání,“ zlobí se na takové sestry profesor Vít Procházka z Hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.

reklama