reklama
CNN Prima News domov důchodců

domov důchodců

Výpis příspěvků ke štítku „domov důchodců“

Z herce režisérem. K filmu mě inspirovala péče o seniory během pandemie, prozradil Chmela

13. října 2021 17:47

Filmového herce, komika, hudebníka a fotografa Igora Chmelu čeká nová profese. Rozhodl se pro režírování své filmové prvotiny, ve které se inspiroval svými zkušenostmi z domova důchodců. Během pandemie tam totiž pomáhal jako pečovatel, prozradil v pořadu Interview. Na svůj krátký snímek s názvem Barcarole chystá od středy crowdfundigovou kampaň, samotný film bude propojený i s divadelním představením, přiblížil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Hořejší: Neočkovaní pečovatelé v domovech seniorů? Skandální, mělo by to být povinné

15. června 2021 15:47

Je skandální, že někteří pečovatelé z domovů důchodců odmítají očkování proti koronaviru. Přitom pracují na místě, kde se nacházejí v úzkém kontaktu lidé z nejrizikovějších skupin obyvatel, tvrdí imunolog Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR. V tomto kontextu by mělo být očkování povinné nebo vynutitelné, stejně jako speciální zkoušky v jiných zaměstnáních, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Třetina personálu v domovech důchodců odmítá očkování a seniorům může nosit smrt

11. června 2021 15:48

Nenaočkovaní pečovatelé jsou pro klienty smrtící hrozbou. „K nařízení povinného očkování zaměstnanců v sociálních službách a zdravotnictví teď ale není politická vůle,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký. Nejméně 35 procent lidí v oboru totiž vakcinaci odmítá, a pokud budou cítit tlak politiků, otočí se k nim u voleb zády. Horecký reaguje také na aktuální tragédii v domově důchodců ve Velkých Hamrech.

Senior i přes očkování zemřel. Virem ho zřejmě nakazila pečovatelka, která vakcínu odmítla

10. června 2021 19:13

Očkovaný klient domova důchodců ve Velkých Hamrech zemřel s covidem, nakazila ho zřejmě neočkovaná pečovatelka. Kvůli nákaze v domově, je teď zařízení uzavřené pro veškeré návštěvy. Nákaza se prokázala také u dalšího klienta, nakažená je i pracovnice z přímé péče. Ta očkování odmítla a právě ona zřejmě klienty nakazila.

Neočkovaní zdravotníci nosí smrt do nemocnic i sociálních zařízení

9. dubna 2021 05:32

Asi čtvrtina zdravotních sester a ošetřovatelek vytrvale odmítá vakcínu proti covidu, a představuje tak stále větší riziko pro nemocnice nebo pečovatelská zařízení. Například jediná nenaočkovaná sestra na kterémkoliv lůžkovém oddělení v českých nemocnicích může nakazit řadu pacientů a mnohým způsobit i smrt. „Nepřijetí očkování je zcela proti duchu profese a proti etice povolání,“ zlobí se na takové sestry profesor Vít Procházka z Hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.

reklama