CNN Prima News domov důchodců

domov důchodců

Výpis příspěvků ke štítku „domov důchodců“

Česko zažije peklo, teploty vystoupají ke 40 °C. Pomůže i zmrzlina, v ohrožení jsou senioři

Současná vlna veder zdaleka nekončí, o víkendu naměříme v Česku až 37 °C ve stínu. Horko těžko je snášejí zejména senioři, některé domovy důchodců proto zavádějí změny, včetně přepracování jídelníčku. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila několik rad, jak se vlivu počasí bránit. Horká vlna ale nesužuje jenom tuzemsko, padnout by mohl i absolutní teplotní rekord v Evropě.

Padl trest za najetí autem do domova seniorů v Tachově. Pachatel si odsedí osm let

Na osm let poslal do vězení v úterý Krajský soud v Plzni čtyřiatřicetiletého Josefa Kijanicu, který v květnu 2020 úmyslně vjel osobním autem do tachovského domova seniorů. Jeho jednání ovlivnila duševní porucha, kterou si přivodil užíváním pervitinu a marihuany. Třiadevadesátiletá klientka domova se tehdy auta jedoucího chodbou lekla, upadla a zranila se. V důsledku poúrazových komplikací v nemocnici za necelý týden zemřela.

Láska jí zničila kariéru. Hvězda filmu Eva tropí hlouposti se narodila před 110 lety

Eva tropí hlouposti, Kristián nebo Hotel Modrá hvězda. To je jen krátký výčet dnes již legendárních filmů, ve kterých si zahrála Nataša Gollová. Právě kvůli jejím krásným očím, ztřeštěnosti, rychlé mluvě a hlavně velkému komediálnímu talentu si získala srdce mnoha fanoušků. Osud se s ní ale moc nemazlil. Kvůli lásce nakonec přišla o všechno.

Z herce režisérem. K filmu mě inspirovala péče o seniory během pandemie, prozradil Chmela

Filmového herce, komika, hudebníka a fotografa Igora Chmelu čeká nová profese. Rozhodl se pro režírování své filmové prvotiny, ve které se inspiroval svými zkušenostmi z domova důchodců. Během pandemie tam totiž pomáhal jako pečovatel, prozradil v pořadu Interview. Na svůj krátký snímek s názvem Barcarole chystá od středy crowdfundigovou kampaň, samotný film bude propojený i s divadelním představením, přiblížil ve vysílání CNN Prima NEWS.