reklama

Mistrovství ČR v mobilních hrách vypukne už tento týden. Jaké novinky hráče čekají?

Šestá sezóna Samsung MČR v mobilních hrách vypukne v dubnu (ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz

Esportová sezóna nabírá na obrátkách. I když jsou první turnajové vlaštovky už na scéně, zápolení v nejprestižnějším domácím turnaji na mobilních telefonech však start teprve čeká. Samsung MČR v mobilních hrách odstartuje už 3. dubna svůj šestý ročník, domácí hráči na chytrých telefonech se tak mají na co těšit.

reklama

Největší domácí turnaj v mobilních hrách se v letošním roce dočká nemalých změn. Trendy v esportu se totiž stále vyvíjejí a ve světě mobilního hraní to platí dvojnásob. Pro letošek tak do portfolia MČR přibude žhavá novinka Wild Rift, tedy mobilní verze legendární MOBA hry League of Legends. MČR v této hře vyjádřil podporu i její vývojář Riot Games. Wild Rift pak již od začátku sezóny doplní hra Brawl Stars, která už svého prvního mistra, Sampi.Tipsport, korunovala loni.

Boje o stupně vítězů a titul mistra ČR započnou kvalifikační částí sezóny, která bude probíhat od dubna do poloviny září. Hráči tak budou mít dostatek prostoru na to probojovat se až mezi domácí hráčskou elitu. V Brawl Stars budou moci své štěstí zkoušet rovnou v šesti turnajových sériích, u Wild Riftu jich zase bude pět.

Samsung MČR v mobilních hrách
Samsung MČR v mobilních hrách
Zdroj: PLAYzone.cz

Pět týmů, které v těchto sériích nasbírají dohromady nejvíce bodů, přímo postoupí do finálového turnaje. Tam se navíc podívá i vítěz Midseason turnaje a do celkového počtu osmi účastníků vše doplní dva nejlepší ze závěrečného Last Callu. Cesty k vítězství tedy vedou rovnou tři a bude jen na hráčích, jakým způsobem se na MČR zkusí probojovat.

Samotné grandfinále, kde nový mistr pocítí váhu medaile na krku, se odehraje jako tradičně v listopadu, pokud bude příznivější epidemická situace, v prostorách brněnského výstaviště. To by tak zase po dvou letech ožilo esportem. Loni se dění přesunulo na obří 23metrovou LCD obrazovku do studia o rozloze 400 metrů čtverečních.

Samsung mistrovství ČR v mobilních hrách
Samsung mistrovství ČR v mobilních hrách
Zdroj: PLAYzone.cz

Mezi partnery turnaje patří Samsung, DATART a TP-LINK. Díky nim budou ti nejlepší čeští a slovenští hráči na smartphonech letos bojovat o prize pool v celkové hodnotě 216 tisíc korun. Část poputuje mezi hráče během kvalifikační sezóny a přímo na finále se z této sumy rozdá rovnou 160 tisíc korun. Finanční výhry na hráče čekají už v prvních turnajových sériích, které startují již tento týden.

Program

Samsung MČR Brawl Stars battle
Sobota 3. dubna Samsung MČR battle – 1. kvalifikace
Čtvrtek 8. dubna Samsung MČR battle – 2. kvalifikace
Čtvrtek 15. dubna Samsung MČR battle – 3. kvalifikace
Čtrvtek 22. dubna Samsung MČR battle – finále

Samsung MČR Wild Rift series
Neděle 4. dubna Samsung MČR series – 1. kvalifikace
Neděle 11. dubna Samsung MČR series – 2. kvalifikace
Neděle 18. dubna Samsung MČR series – 3. kvalifikace
Neděle 25. dubna Samsung MČR series – finále

Více informací o Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách naleznete na oficiálních stránkách akce. Vývoj sezóny včetně toho, jak se to má s plány na samotné grandfinále, pak můžete sledovat na facebookové stránce akce a samozřejmě i v podobě článků na portálu PLAYzone.

K tématu

Tagy: esport MČR League of Legends Gaming Samsung MČR v mobilních hrách brawl stars Wild Rift
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Opozice

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

Je to ostuda, pokračuje vládní chaos a lidé už jsou zoufalí. Opoziční politici kritizují sobotní rozhodnutí ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO), který v pondělí navrhne vládě, aby i nadále omezila shromažďování maximálně na dvě osoby. To se dotkne také amatérských sportovců, kteří už se těšili na kolektivní aktivity. Návrh se tak nelibí ani sportovním organizacím, bývalý premiér Mirek Topolánek přirovnal situaci ke Kinder vajíčku.

Romana nemohla ovládat tělo. V 38 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Průlom století: Fyzici jsou na stopě neznámé síle, která ovlivňuje částice v přírodě
Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama