CNN Prima News mobilní hry

mobilní hry

Výpis příspěvků ke štítku „mobilní hry“

Jak zprovoznit více různých účtů na jediném mobilu? Otestovali jsme „klonovací“ aplikace

20. července 2022 16:55

Na počítači neexistuje nic jednoduššího než si otevřít anonymní okno prohlížeče a bez omezení se přihlásit na jiné účty na sociálních sítích. V případě mobilních telefonů a tabletů se systémem Android je ale situace o něco složitější. Valná většina aplikací a her totiž nutí uživatele, aby na daném zařízení používal pouze jeden jediný účet – ať už jde o chatovací programy, Facebook nebo Instagram. Co s tím? Pomoci mohou „duální aplikace“.

Finále sezóny CNN Prima Gaming: Kde se dá v Česku studovat tvorba počítačových her?

5. července 2022 07:44

Vývoj počítačových her se dá studovat i na českých vysokých školách. Předměty a semináře nabízejí veřejné i soukromé instituce, vzdělání si mohou mnozí doplnit i skrze kurzy herního vývoje. Ve finálním díle herního pořadu CNN Prima Gaming se dozvíte, co všechno studium obnáší. Všechny díly první série i jednotlivé reportáže najdete ve webovém archivu na adrese cnnprima.cz. Na další sezónu se můžete těšit v září 2022.

Lootboxy jako novodobý hazard. Jak nepropadnout virtuálním krabičkám a nepřijít o tisíce?

3. června 2022 22:55

Jsou malé, hravé a stojí pouhých několik desítek nebo stovek korun. Lootboxy – krabičky s překvapením – jsou v herním světě fenoménem. Hráčům mohou pomoct získat cenné předměty pro jejich virtuální postavu, vydavatelům a tvůrcům her zase přináší obrovské zisky. Mechanika lootboxů je však podle mnohých expertů problematická, protože se až příliš podobá gamblingu. To potvrdila i adiktoložka Kristýna Fišerová pro pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz.

I na starém PC se dají hrát nejnovější hry. Nový díl CNN Prima Gaming prozradí, jak na to

16. května 2022 08:08

Chtěli byste hrát nejnovější počítačové hry, ale už na ně nestačí výkon vašeho PC? Není třeba investovat desítky tisíc korun do nového stroje – nejnovější díl herního pořadu CNN Prima Gaming se věnuje fenoménu „cloudového hraní“. Těšit se můžete i na další zajímavosti. Český esportovec Jakub Viceník se rozpovídá o svém angažmá v barcelonském klubu a adiktoložka Kristýna Fišerová o trendu takzvaných lootboxů. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.

Jak fungují mikrotransakce? Drobné nákupy nesou tvůrcům miliardy, rodičům zase vrásky

13. května 2022 20:10

Jde o nákupy za pár korun, i tak ale mikrotransakce mohou zruinovat peněženku nejednoho hráče i nepozorného rodiče. Naopak vývojářská studia tento obchodní model ve hrách milují – díky němu totiž vydělávají miliardy korun. Fenoménu mikrotransakcí se věnuje další díl pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.

Začíná nový pořad CNN Prima Gaming. Přiblíží divákům svět esportu i českou herní tvorbu

10. dubna 2022 19:40

Jak vypadá turnaj profesionálních hráčů her? Jaký je rozdíl mezi gamingem a esportem? A mohou se počítačové hry stát nástrojem válečné propagandy? Na všechny tyto otázky odpoví nový herní pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnn.iprima.cz. Generálním partnerem pořadu je obchod CZC.cz.

Česká historická hra přibližuje protinacistické protesty i popravy studentů. Vyšla zdarma

28. března 2022 07:33

Protinacistické protesty, popravy vysokoškolských studentů i mrazivé přesuny do koncentračního tábora. Bolestivé historické etapy druhoválečného Československa připomíná nová česká hra Train to Sachsenhausen, za kterou stojí vývojáři ze studia Charles Games a historici z organizace Živá paměť. Titul je dostupný zdarma pro PC i mobilní zařízení s Androidem či iOS.

Karetní mág Válek. Sociální sítě se baví ministrovou zálibou ve hře Solitaire

10. února 2022 21:12

Neuběhne týden, aby se čeští politici nestali vděčným materiálem pro memy, koláže a internetové vtipy. Tentokrát přišla řada na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), který si v Senátu krátil čas hraním karetní hry Solitaire na mobilu. Kreativci na sociálních sítích na sebe nenechali dlouho čekat a přišli se sérií humorných fotomontáží.

Místo lupiče chytili Snorlaxe. Dvojice policistů ignorovala loupež a lovila pokémony

12. ledna 2022 09:17

Losangeleský soud zamítl odvolání dvojice bývalých policistů, kteří místo reakce na oznámení o loupeži lovili pokémony v populární mobilní hře Pokémon Go. Třebaže se lupič nacházel právě v jejich dosahu, rozhodli se znudění strážci zákona odjet jinam ve snaze získat vzácnou fiktivní potvůrku Snorlaxe. Podle soudního záznamu dokonce v autě řešili nejlepší strategii na chytání pokémonů, zatímco pachatel unikal z místa činu, napsal web Vice.

Vést tým profi hráčů je jako řídit malou firmu, říká manažer esportových šampionů

30. prosince 2021 13:27

Letošní Mistrovství ČR v počítačových i mobilních hrách má tuzemská esportová scéna za sebou. Po sérii napínavých zápasů vyšlo z turnaje několik novopečených šampionů, mezi něž se řadí i hráči z celku Inside Games. O úspěchu mladých esportovců i budoucnosti profesionálního hraní na mobilech se rozpovídal majitel týmu Vojtěch Klapuch.

Mobilní šampionát hlásí první mistry ČR. V Brawl Stars zvítězil tým Inside Games

27. listopadu 2021 20:59

Tuzemský esportový šampionát Samsung MČR v mobilních hrách zná první mistry republiky. Z vítězství v titulu Brawl Stars se raduje tým Inside Games, který dokázal ve finále zdolat obhájce titulu z celku Sampi.Tipsport. Hráči Brawl Stars tak pro Inside Games získali první titul z MČR po pěti letech. O víkendu se také odehraje finále ve hře Wild Rift.