CNN Prima News mobilní hry

mobilní hry

Výpis příspěvků ke štítku „mobilní hry“

Pozor na nebezpečného trojského koně v mobilu. Lidem potají odsává peníze přes SMS

Bezpečnostní experti varují před novou hrozbou. Na telefony s operačním systémem Android útočí trojský kůň GriftHorse, který dokáže uživatele bez jeho vědomí přihlásit k placeným SMS službám a postupně pomocí zpráv potají odstávat peníze. Napadený si přitom nemusí plateb hned všimnout a finance se jim tak mohou strhávat i několik měsíců. Před nebezpečím varovali experti z Esetu.

Jak zprovoznit více různých účtů na jediném mobilu? Otestovali jsme „klonovací“ aplikace

Na počítači neexistuje nic jednoduššího než si otevřít anonymní okno prohlížeče a bez omezení se přihlásit na jiné účty na sociálních sítích. V případě mobilních telefonů a tabletů se systémem Android je ale situace o něco složitější. Valná většina aplikací a her totiž nutí uživatele, aby na daném zařízení používal pouze jeden jediný účet – ať už jde o chatovací programy, Facebook nebo Instagram. Co s tím? Pomoci mohou „duální aplikace“.

Finále sezóny CNN Prima Gaming: Kde se dá v Česku studovat tvorba počítačových her?

Vývoj počítačových her se dá studovat i na českých vysokých školách. Předměty a semináře nabízejí veřejné i soukromé instituce, vzdělání si mohou mnozí doplnit i skrze kurzy herního vývoje. Ve finálním díle herního pořadu CNN Prima Gaming se dozvíte, co všechno studium obnáší. Všechny díly první série i jednotlivé reportáže najdete ve webovém archivu na adrese cnnprima.cz. Na další sezónu se můžete těšit v září 2022.

Lootboxy jako novodobý hazard. Jak nepropadnout virtuálním krabičkám a nepřijít o tisíce?

Jsou malé, hravé a stojí pouhých několik desítek nebo stovek korun. Lootboxy – krabičky s překvapením – jsou v herním světě fenoménem. Hráčům mohou pomoct získat cenné předměty pro jejich virtuální postavu, vydavatelům a tvůrcům her zase přináší obrovské zisky. Mechanika lootboxů je však podle mnohých expertů problematická, protože se až příliš podobá gamblingu. To potvrdila i adiktoložka Kristýna Fišerová pro pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz.

I na starém PC se dají hrát nejnovější hry. Nový díl CNN Prima Gaming prozradí, jak na to

Chtěli byste hrát nejnovější počítačové hry, ale už na ně nestačí výkon vašeho PC? Není třeba investovat desítky tisíc korun do nového stroje – nejnovější díl herního pořadu CNN Prima Gaming se věnuje fenoménu „cloudového hraní“. Těšit se můžete i na další zajímavosti. Český esportovec Jakub Viceník se rozpovídá o svém angažmá v barcelonském klubu a adiktoložka Kristýna Fišerová o trendu takzvaných lootboxů. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.

Začíná nový pořad CNN Prima Gaming. Přiblíží divákům svět esportu i českou herní tvorbu

Jak vypadá turnaj profesionálních hráčů her? Jaký je rozdíl mezi gamingem a esportem? A mohou se počítačové hry stát nástrojem válečné propagandy? Na všechny tyto otázky odpoví nový herní pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnn.iprima.cz. Generálním partnerem pořadu je obchod CZC.cz.

Česká historická hra přibližuje protinacistické protesty i popravy studentů. Vyšla zdarma

Protinacistické protesty, popravy vysokoškolských studentů i mrazivé přesuny do koncentračního tábora. Bolestivé historické etapy druhoválečného Československa připomíná nová česká hra Train to Sachsenhausen, za kterou stojí vývojáři ze studia Charles Games a historici z organizace Živá paměť. Titul je dostupný zdarma pro PC i mobilní zařízení s Androidem či iOS.

Karetní mág Válek. Sociální sítě se baví ministrovou zálibou ve hře Solitaire

Neuběhne týden, aby se čeští politici nestali vděčným materiálem pro memy, koláže a internetové vtipy. Tentokrát přišla řada na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), který si v Senátu krátil čas hraním karetní hry Solitaire na mobilu. Kreativci na sociálních sítích na sebe nenechali dlouho čekat a přišli se sérií humorných fotomontáží.

Místo lupiče chytili Snorlaxe. Dvojice policistů ignorovala loupež a lovila pokémony

Losangeleský soud zamítl odvolání dvojice bývalých policistů, kteří místo reakce na oznámení o loupeži lovili pokémony v populární mobilní hře Pokémon Go. Třebaže se lupič nacházel právě v jejich dosahu, rozhodli se znudění strážci zákona odjet jinam ve snaze získat vzácnou fiktivní potvůrku Snorlaxe. Podle soudního záznamu dokonce v autě řešili nejlepší strategii na chytání pokémonů, zatímco pachatel unikal z místa činu, napsal web Vice.

Vést tým profi hráčů je jako řídit malou firmu, říká manažer esportových šampionů

Letošní Mistrovství ČR v počítačových i mobilních hrách má tuzemská esportová scéna za sebou. Po sérii napínavých zápasů vyšlo z turnaje několik novopečených šampionů, mezi něž se řadí i hráči z celku Inside Games. O úspěchu mladých esportovců i budoucnosti profesionálního hraní na mobilech se rozpovídal majitel týmu Vojtěch Klapuch.