reklama
CNN Prima News mobilní hry

mobilní hry

Výpis příspěvků ke štítku „mobilní hry“

Hry jsou elektronické drogy, řekla Čína. Děti mohou hrát jen 90 minut denně, akcie padají

Čína si opět došlápla na herní průmysl. Státní deník označil internetové videohry za „elektronické drogy“, což způsobilo razantní pokles cen akcií čínských technologických společností Tencent a NetEase. V posledních letech vydala tamější vláda řadu opatření v rámci boje proti závislosti na hrách, zároveň tím omezuje vliv domácích technologických gigantů, kteří expandují čím dál více i do západních zemí.

Hra, která vyhnala lidi ven a rozpoutala mánii. Pokémon Go slaví páté výročí

Před pěti lety rozpoutala jedna z nejúspěšnějších mobilních her celosvětové šílenství. Kvůli Pokémon Go se stovky milionů lidí po celém světě vydaly ven, aby chytaly virtuální potvůrky na svých telefonech a občas i kvůli vlastní nepozornosti padaly do kolejišť vlaků. Herní mánii neunikly děti, ale ani dospělí, celebrity či politici. I po finanční stránce šlo o fenomenální úspěch – mobilní titul vydělal přes šest miliard dolarů.

Řidiči za volantem telefonují i hrají hry. Nepozornost stojí za až pětinou nehod

Každý dvanáctý řidič hraje za volantem hry – vyplývá to z dat nizozemského institutu pro bezpečnost na silnicích. Ještě před třemi lety byli řidiči mnohem ukázněnější. Tímto způsobem se proti pravidlům prohřešil každý třicátý čtvrtý. Kromě her odpoutává pozornost řidičů i čtení SMS zpráv. A právě nepozornost je i v Česku jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod.

reklama