CNN Prima News močení

močení

Výpis příspěvků ke štítku „močení“

Na toaletu chodila 30krát denně, trápil ji únik moči. Lékaři umí vyřešit i vážnou inkontinenci

Začalo to záněty močového měchýře a skončilo inkontinencí. Pětatřicetiletá Ivana z Kladna si s močovým měchýřem užila své. Maminka dvou malých dětí, která je nyní na rodičovské dovolené, vzpomíná na dobu, kdy navštěvovala toaletu i během noci každou hodinu a vůbec se nevyspala. „Na malou jsem chodila i třicetkrát za den a postupně se objevila také inkontinence,“ popisuje zdravotní obtíže, které ji velmi trápily. Hyperaktivní močový měchýř v kombinaci s inkontinencí značně ovlivnil kvalitu života mladé ženy a maminky. Ivana pro CNN Prima NEWS popsala léčbu, která jí pomohla vrátit se do normálního života.

Inkontinence trápí nemalou část lidí. Moderní léčba je umí vrátit do běžného života

Potíže s inkontinencí jsou tématem, o kterém se lidé stydí mluvit a často své problémy skrývají. Inkontinence se netýká pouze úniku moči, ale také stolice. Lékaři dnes dokážou většině těchto pacientů pomoci. Díky moderní technologii se pak mohou vrátit zpět do běžného života, aniž by byli nuceni neustále hledat toaletu. Na tuto skutečnost poukazuje Světový týden inkontinence, který připadá na 20. až 26. června. K tématu inkontinence se pro CNN Prima NEWS vyjádřili dva odborníci.

Otce dvou dětí zabili za to, že si ulevil u krajnice. Podle útočníků se choval neslušně

Aktualizováno

Místní obyvatel v autonomní Karačajsko-čerkeské republice, která je součástí Ruska, zabil turistu z Moskvy, který si ulevil na krajnici silnice. Po podezřelém, který z místa uprchl, úřady vyhlásily celostátní pátrání. Případ upoutal pozornost nejen ruských médií, ale i BBC. Dohledu nad vyšetřováním vraždy se podle agentury Interfax chopil sám šéf federální kriminální ústředny Alexandr Bastrykin.