CNN Prima News Monika Hilšerová

Monika Hilšerová

Výpis příspěvků ke štítku „Monika Hilšerová“

Válek se snaží odvrátit kolaps zdravotnictví kvůli přesčasům. Nemocnice mají přejít na směny

Řada lékařů v červnu vyčerpá své zákonné přesčasové hodiny, poté je nemůže k práci nad rámec jejich služeb nikdo nutit. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) proto nemocničním oddělením s nepřetržitým provozem navrhuje přejít na třísměnný provoz nebo se třeba zaměřit na jednodenní medicínu. Mladí lékaři si stěžují, že s nimi ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí o dlouhodobých změnách systému a zákonů nejednají. Kdyby přestali po vyčerpání přesčasů za pár týdnů pracovat, nastal by kolaps nemocniční péče.

Lékaři kvůli protestu čelí i vydírání. „Rebely“ si někde fotí a vystavují, zlobí se Hilšerová

Protestující lékaři se setkávají s velkými vydíracími praktikami, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředsedkyně Sekce mladých lékařů České lékařské komory Monika Hilšerová. Uvedla, že na některých místech si protestující lékaře vedení fotí a následně je ukazuje jako rebely. Takové informace jsou podle náměstka ministra zdravotnictví Václava Pláteníka závažné a vyzval zdravotníky, kteří se se šikanou setkali, aby ji nahlásili.

Kdo nahradí Zemanovou na postu první dámy? Ve hře je Babišová, Pavlová, ale i jeden muž

Pražský hrad se příští rok dočká nové hlavy státu. Společně s prezidentem, který nahradí Miloše Zemana, přijde také první dáma, potažmo první muž, pokud z voleb vzejde nová prezidentka. Ve hře je hned několik známých i méně známých jmen, například Monika Babišová, Eva Pavlová, Dana Středulová či Lilia Khousnoutdinová. Podívejte se na profily možných prvních dam.

Medici nemají pomáhat v nemocnicích, ale studovat, říká anestezioložka Hilšerová

V Česku je podle dat ministerstva zdravotnictví aktuálně 1134 lidí hospitalizovaných s koronavirem. Nemocnice se zatím nebojí, kapacit prý mají dost. Co když se ale situace bude nadále zhoršovat? A měli by studenti medicíny nastupovat na pomoc doktorům jako na jaře? V pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídala anestezioložka ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Monika Hilšerová.