motiv

Výpis příspěvků ke štítku „motiv“

Nesmyslná brutalita: Vít vraždil nožem i kladivem. Vím, že skončím v pekle, připouští dnes

„Žili si svůj spokojený život, pak k nim nalítl nějaký feťák, který to měl v dané chvíli v hlavě vyhrabané, a zabil je. Dodnes si nedokážu vysvětlit, co a proč se to stalo, ale skončím v pekle.“ Když v roce 2012 pěstmi, kladivem a nožem napadl tehdy 18letý Tomáš Vít své sousedy – seniorský pár – netušil, že si za svůj čin vyslouží doživotní trest a stane se nejmladším „doživoťákem“ v České republice. Dodnes zůstává vyšetřovatelům nad motivem dvojnásobné vraždy rozum stát. Příběh mladíka, který údajně vraždil kvůli prášku proti bolesti, včetně jeho osobní zpovědi, vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci pořadu Bez lítosti, který přibližuje život a činy nejhorších vrahů v Česku.

Devět mrtvých a několik zraněných. Svědci popsali paniku po střelbě školáka v Bělehradu

Aktualizováno

Čtrnáctiletý chlapec ve středu ráno začal střílet ve škole v srbském hlavním městě Bělehradu, usmrtil osm žáků a člena ochranky, píše agentura Tanjug s odvoláním na ministerstvo vnitra. Původně se mluvilo o jednom mrtvém a několika zraněných. Ze střelby je podezřelý čtrnáctiletý chlapec, kterého policie zadržela. Motiv zatím není znám. Další děti a učitelka jsou zraněni.

Známí popsali poslední chvíle rodiny z Michalovců. Otec je odstřihl a napsal vzkaz

Zrušení všech účtů na sociálních sítích, údajný dopis pod rohožkou i telefonát bratrovi. Detaily kolem hrozivého činu ve slovenských Michalovcích vzbuzují stále více otázek. Sousedé, známí i naprostí cizinci se nedokážou vysvětlit, proč by se otec Stanislav měl rozhodnout ukončit život svých dvou dětí a manželky. Jak se však ukazuje, tragédii mohly předcházet finanční problémy i neshody ve vztahu.

Zastřelil otec ženu a pět dětí kvůli rozvodu? Policie rozkrývá tragédii v rodině mormonů

Stál za otřesnou vraždou dětí, manželky, tchyně a následnou sebevraždou rozvod? Právě s touto variantou zřejmě pracují kriminalisté v americkém Utahu. Manželka strůjce celého neštěstí – Tausha – měla žádost o rozvod podat zhruba dva týdny před tragédií. Jak se ukázalo, do domu hrůzy nejeli policisté poprvé a ani náhodou: dostali tip od člověka, s nímž se matka pěti dětí měla setkat.

Brutální vražda v Michalovcích: Znala Erika svého vraha? Podezřelého policie dopadla

Strach obyvatel ve slovenském městě Michalovce je zřejmě u konce. Policie po několika dnech zadržela muže podezřelého z vraždy 46leté zdravotní sestry Eriky. Kolem celého případu však nadále panují nejasnosti. Jedné z kamarádek oběti například přijde divné, proč se Erika nacházela v části města, která je vzdálená dva kilometry od bytu její rodiny. Místní spekulují i o tom, že Erika svého vraha mohla znát, což předběžné vyšetřování nenaznačovalo.

Střelec z kurdského centra v Paříži promluvil o důvodech masakru. Skončil na psychiatrii

Při protestu kurdské menšiny v Paříži propukly potyčky mezi policií a demonstranty. Byly zapáleny auta i popelnice. Protestující na policisty házeli různé předměty, ti použili slzný plyn. Demonstranti se střetli s policií také v Marseille. Protest se uskutečnil v reakci na páteční střelbu u kurdského komunitního centra, při kterém útočník zabil tři Kurdy. Útočníka v sobotu kvůli špatnému zdravotnímu stavu propustili z vazby, píše AFP.