MPV

Výpis příspěvků ke štítku „MPV“

Kosmický Hyundai Staria strčí Mercedes V i VW Multivan do kapsy. Má jen jednu chybu

26. května 2022 18:40

Poprvé jsme měli možnost na vlastní kůži okusit velkoprostorovou novinku od značky Hyundai. Staria je po všech stránkách autem, které se svými vlastnostmi přinejmenším rovná konkurenčním modelům Mercedesu a Volkswagenu, je však o poznání levnější a nabízí poctivý naftový pohon. Trápí jej však nemožnost běžným způsobem demontovat sedadla.

Ekologické cestování pro rodiny. Citroën ë-SpaceTourer je pohodlný, v zimě má ale problémy

13. března 2022 14:10

Vozy kategorie velkoprostorových rodinných vozů (MPV) byly nejvíce v módě na přelomu minulého tisíciletí a dodnes platí za převlečené dodávky alias minivany. Slibují místo pro větší rodinu, nákup nebo domácího mazlíčka. I když je v popularitě už předběhla kategorie SUV, rozhodně není třeba tahle víceúčelová rodinná auta zatracovat. Že se s nimi počítá i do budoucna, potvrzuje například Citroën. Otestovali jsme elektrickou verzi ë-SpaceTourer.

Boříme mýty o elektromobilech. S Kiou e-Soul z Prahy do Brna a zpět na jedno nabití

17. června 2021 10:30

Elektromobily, vozy poháněné výhradně elektrickou energií, byly ještě donedávna brány za jakési černé ovce automobilového světa. Mnozí jim nevěřili, jiní si zase přáli jejich definitivní zkázu. Jenže v posledních letech začala zcela „bezemisní“ auta nabírat na oblibě. Důvodem je nejen snižující se pořizovací cena, ale také jejich rostoucí dojezd na jedno nabití. V současnosti se bavíme o hodnotách převyšujících dokonce až 500 kilometrů.

Renault Espace F1 znovu na scéně. MPV s motorem z formule 1 by se mohlo vrátit

4. března 2021 14:17

Svobodná devadesátá léta přinesla ve světě automobilů celou řadu nákladných unikátních projektů, které si konstruktéři a marketingoví specialisté vymysleli prostě jen tak sobě pro radost. Renault v roce 1994 využil svého postavení nejúspěšnějšího výrobce motorů pro formuli 1 a třiapůllitrový desetiválec s výkonem 850 koní zabudoval do oblíbeného MPV Espace. Nezávislý grafik al3x.blend by teď na odkaz legendárního rodinného superstroje rád navázal.