CNN Prima News mrazáky

mrazáky

Výpis příspěvků ke štítku „mrazáky“

Jak měly probíhat Vánoce? Podle Pekové bez viru, Hamáček prorokoval druhý stupeň

21. prosince 2020 07:05

Zhoršující se předvánoční situace týkající se koronavirové pandemie v Česku naznačuje, kteří odborníci i politici se během posledních měsíců ve svých predikcích mnohdy mýlili. Zcestné se ukazují například předpovědi lékařky Soni Pekové, že covid do Vánoc úplně zmizí. Kromě ní se spletl také vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), jenž svůj názor během několika týdnů často měnil. Naproti tomu vycházejí předpovědi exministra Romana Prymuly, který varoval před rozvolňováním.

Komplikace v boji s covidem? Vakcína Pfizeru se musí skladovat v mrazivých teplotách

14. listopadu 2020 15:10

Vakcína proti nemoci COVID-19 od americké firmy Pfizer, kterou klinické studie prokázaly jako vysoce účinnou, se musí přepravovat a skladovat při teplotách minus 70 stupňů Celsia nebo méně. To výrazně komplikuje globální distribuci i přechovávání vakcíny. Například Česká republika má zájem o dva miliony kusů, což potvrdil ve středu ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Babiš nechce děsit lidi slovem lockdown. Hamáček varuje před mrazáky s mrtvolami

12. října 2020 18:04

Zatímco druhá vlna koronaviru v Česku řádí naplno, reakce vlády působí velmi nesourodě. Premiér Andrej Babiš (ANO) v jednom ze svých posledních vyjádření vyzval novináře, aby už nepoužívali často zmiňovaný anglický pojem lockdown, tedy plošná karanténa. Prý zbytečně děsí veřejnost. Premiérova slova si však protiřečí s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD). Ten naopak nedávno varoval veřejnost, že pokud se nepodrobí vládním opatřením, budou v ulicích stát mrazáky na mrtvoly.