Vraždy novorozenců, znásilňování a incest. Polsko šokoval případ zdánlivě nenápadné rodiny

Šokující případ řeší polská policie v Gdaňsku. Otci a jeho dvacetileté dceři hrozí doživotí za nejméně tři vraždy a incest. Ve sklepě jejich domu byly nalezeny mrtvoly tří novorozenců, píše deník The Mirror.

„Žena byla obviněna ze dvou vražd a z incestního vztahu se svým otcem. Muž byl obviněn ze tří vražd a z incestního vztahu se dvěma dcerami,“ vyjmenoval pro deník The Mirror Mariusz Duszyński z okresní prokuratury v Gdaňsku.

ČTĚTE TAKÉ: Muž měl zplodit přes 550 dětí. Zvýšil riziko incestu a psychických problémů, žalují ho rodiče

Hororový příběh začal před 15 lety, když se Piotr Gierasik do vesnice Czerniki na severu Polska přistěhoval poté, co jeho manželka zemřela. „Byl s dětmi sám a měl jich hodně, deset nebo dvanáct. Ti nejstarší už mají svůj život,“ popisoval jeden ze sousedů. Piotr dělal ve vesnici dobrý dojem. Dvůr měl podle jeho slov sice zanedbaný, ale dům opravil, píše deník The Daily Mail.

„Nepil, dětem se věnoval. Bral je na procházky nebo do lesa sbírat houby. Prostě normální chlap, který zůstal na hromadu dětí sám. Kdo by si pomyslel, že se v jejich domě dějí takové ohavnosti,“ uzavřel soused.

Naplánovala si dovolenou

Vše se provalilo ve chvíli, kdy jeho dcera Paulina začala pracovat v cukrárně v sousední vesnici Stara Kiszewa a otěhotněla. Svůj stav se snažila maskovat volným oblečením a stahovala se do korzetu. Vzala si tři týdny dovolené, ale vrátila se už po týdnu.

„Když se předčasně vrátila z dovolené, změna byla viditelná. Byla mnohem hubenější, slabší a neustále unavená,“ popisovala jedna z jejích kolegyň. „Když jsme se zeptali na dítě, předstírala překvapení a popřela to,“ dodala další. Jeden z Paulininých kolegů ze zaměstnání údajně upozornil sociálku poté, co viděl „znepokojující“ textovou zprávu, kterou dvacetiletá žena poslala svému otci.

Sociálka přizvala policii a ta nalezla v mělkých hrobech mrtvoly tří novorozenců, které byly uloženy v plastových pytlech. První dvě děti byly nalezeny v pátek, ale další vyšetřování odhalilo o den později třetí tělo v „pokročilém stádiu rozkladu“. Čtyřiapadesátiletý Piotr Gierasik a jeho dcera Paulina byli okamžitě zatčeni.

Další dceru donutil k sexu

Prokuratura uvedla, že dvě ze zavražděných dětí pocházely ze vztahu Piotra Gierasika s Paulinou, která měla incestní vztah s otcem udržovat dobrovolně. Třetí dítě bylo ze vztahu, který měl s jinou dcerou poté, co ji k sexu donutil.

Další místní řekl deníku Fakt: „Žili jako pár. Říkala mu křestním jménem. Vodili se za ruce. Před několika měsíci jí oholil hlavu, aby se na ni ostatní kluci neotáčeli. Ona k němu vzhlížela, jako by byl bůh,“ uvedl jeden z místních.

Prokurátoři nyní čekají na výsledky pitev, které určí, jak děti zemřely. Mezitím policie pokračuje v prohledávání nemovitosti, aby se zjistilo, zda nejsou v domě ukryta další těla.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Zneužívání dětí prostřednictvím kroužků

Tagy: