mše

Výpis příspěvků ke štítku „mše“

Graubner se oficiálně stal pražským arcibiskupem. Mše se zúčastnili Fiala nebo Klaus

2. července 2022 10:57

Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner po přečtení papežské buly při sobotní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity.

Další divné Putinovo chování? Na mši se vrtěl, prapodivně přežvykoval a působil roztržitě

25. dubna 2022 15:45

O velikonoční mši v moskevské katedrále Krista Spasitele, které se zúčastnil také ruský prezident Vladimir Putin, se už v souvislosti s děním na Ukrajině napsalo hodně. Detailní záběry ale opět ukázaly, že se Putinův zdravotní stav nejspíše postupně zhoršuje. Experty zaujalo jeho prapodivné žvýkání doprovázené divnými pohyby během mše.

Putin se účastnil velikonoční mše. Příměří na pravoslavný svátek ale Ukrajině nepovolil

24. dubna 2022 15:41

Vladimir Putin se v noci zúčastnil velikonoční mše v moskevské katedrále Krista Spasitele, kterou sloužil patriarcha Kirill schvalující invazi na Ukrajinu. Putinova účast na oslavě největšího křesťanského svátku je kontroverzní v kontextu ruského rozhodnutí ani o Velikonocích nezastavit vraždění na Ukrajině. O sváteční příměří žádal Kyjev i OSN.

Princ Andrew pobouřil Brity. Proti jeho pomoci královně byli i Charles a William

31. března 2022 00:29

Princ Andrew znovu pobouřil britskou veřejnost. Objevil se po boku své matky a královny Alžběty II. na mši, která se ve Westminsterském opatství konala na počest prince Philipa. Část lidí kritizovala, že dostal tak významnou úlohu poté, co se kvůli sexuálnímu skandálu musel vzdát královských povinností. A podobně prý reagovali i významní členové královské rodiny.

Královna Alžběta II. se poprvé ukázala na veřejnosti. Při vzpomínce na Philipa plakala

29. března 2022 18:39

Britská královna Alžběta II. se poprvé po pěti měsících objevila na veřejnosti. Spolu s dalšími členy královské rodiny se zúčastnila mše ve Westminsterském opatství na počest prince Philipa. Alžběta II. působila čile, avšak památka na jejího zesnulého manžela ji zřejmě velmi dojala. Během obřadu se totiž rozplakala.