reklama

mše

Výpis příspěvků ke štítku „mše“

Sledujte ŽIVĚ: Bohoslužbu v epicentru přírodní katastrofy odslouží místní farnost

Moravská Nová Ves je jednou ze sedmi tornádem nejvíce zasažených oblastí jižní Moravy. Živel, který tam ve čtvrtek večer připravil stovky lidí o jejich domovy a majetek, si celkově vyžádal také pět obětí a několik desítek zraněných. Právě v obcích Moravská Nová Ves a Hrušky bouře sebrala či poškodila střechy místních kostelů. Farnost proto v neděli odslouží bohoslužbu, kterou můžete sledovat živě přímo v tomto článku. Začátek je plánovaný na 9:15.

PŘEHLEDNĚ: Povolené mše a výjimka ze zákazu vycházení. Co nás na Velikonoce čeká?

Zákaz vycházení po 21. hodině bude v Česku platit i přes Velikonoce, schválila vláda spolu s prodloužením nouzového stavu do 11. dubna. Výjimku mají ale lidé mířící na mše, venku se mohou pohybovat až do půlnoci. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že o případném rozvolnění se bude jednat v úterý 6. dubna. Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) se ale bude ještě zabývat například nošením roušek na veřejnosti či zrušením uzavření okresů. Jak budeme tedy další dva týdny žít?

Boží hod je pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Papež pronese tradiční poselství

Na 25. prosince připadá Boží hod vánoční, pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Věřící si v tento den připomínají narození Ježíše Krista. V kostelích se stavějí betlémy, tradiční jsou i vánoční hry, připravované většinou jako pásmo scén z příběhu o Ježíšově narození a koled. Boží hod vánoční patří spolu s Božím hodem velikonočním neboli Zmrtvýchvstáním Páně k největším svátkům liturgického roku.

Povolte na Vánoce půlnoční mše, žádá Babiše a Blatného ministr zahraničí Petříček

„Zpřísnění opatření před Vánoci, mimo jiné zákaz vycházení po 23:00 a zákaz bohoslužeb nad 20 lidí, v praxi znamená také zákaz tradiční půlnoční na Štědrý večer. Požádal jsem pana premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) o zvážení výjimky pro tuto důležitou tradici,“ napsal na Twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

reklama