mše

Výpis příspěvků ke štítku „mše“

Graubner se oficiálně stal pražským arcibiskupem. Mše se zúčastnili Fiala nebo Klaus

Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner po přečtení papežské buly při sobotní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity.

Další divné Putinovo chování? Na mši se vrtěl, prapodivně přežvykoval a působil roztržitě

O velikonoční mši v moskevské katedrále Krista Spasitele, které se zúčastnil také ruský prezident Vladimir Putin, se už v souvislosti s děním na Ukrajině napsalo hodně. Detailní záběry ale opět ukázaly, že se Putinův zdravotní stav nejspíše postupně zhoršuje. Experty zaujalo jeho prapodivné žvýkání doprovázené divnými pohyby během mše.

Putin se účastnil velikonoční mše. Příměří na pravoslavný svátek ale Ukrajině nepovolil

Vladimir Putin se v noci zúčastnil velikonoční mše v moskevské katedrále Krista Spasitele, kterou sloužil patriarcha Kirill schvalující invazi na Ukrajinu. Putinova účast na oslavě největšího křesťanského svátku je kontroverzní v kontextu ruského rozhodnutí ani o Velikonocích nezastavit vraždění na Ukrajině. O sváteční příměří žádal Kyjev i OSN.