CNN Prima News muslim

muslim

Výpis příspěvků ke štítku „muslim“

Muslimské studenty ve Francii rozlítil obraz nahých žen. Učitelé se obávají o život

Obraz barokního malíře Giuseppeho Cesariho se stal rozbuškou ve francouzské škole v departamentu Yvelines západně od Paříže. Učitelka francouzštiny ukázala minulý týden studentům během výuky jeho obraz s názvem Diane a Actéon. Od té doby čelí problémům a školu zachvátily nepokoje. Muslimští studenti tvrdí, že je učitelka urazila, a dokonce se měla chovat rasisticky, píše web parismatch.com

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

Vrah úřednice se radikalizoval během lockdownu. Premiér mluví o útoku na stát

Jedná o další útok na naši republiku, na náš stát. Těmito slovy reagoval francouzský premiér Jean Castex na ubodání policejní úřednice, ke kterému došlo v pátek 23. dubna. Útočník tuniského původu měl podle svědků před útokem vykřiknout „Alláhu akbar“. Proč se 36letý muž k činu rozhodl, není jasné, případ se však vyšetřuje v souvislosti s teroristickým činem.

Muslimská dívka se bála otce a lhala o svém učiteli. Toho pak zavraždil extremista

Francouzský učitel Samuel Paty, kterému sťal loni hlavu mladík původem z Čečenska, zřejmě nemusel zemřít. Celý příběh se pravděpodobně odehrál jinak, než se doposud předpokládalo. Studentka, která vyznává islám, půl roku po vraždě přiznala, že si vše vymyslela. Na hodinách, při nichž učitel mluvil o svobodě slova a ukazoval karikatury proroka Mohameda, vůbec nebyla.

Exkluzivně: Hrozí další teroristický útok v Evropě, varuje bývalý šéf německé kontrarozvědky

Kdykoliv mohou hrozit další teroristické útoky v Evropě, a to proto, že v posledních letech přišly statisíce, ne-li miliony islamistů, uvedl bývalý šéf německé civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen v pořadu televize CNN Prima NEWS K věci. Teroristé podle něj mohou být aktivováni k útoku Islámským státem, nebo se radikalizují sami. Zdůraznil, že v Německu je přes dva tisíce potenciálně nebezpečných osob, které by podle něj měly být posílané zpět do svých domovin. Proti tomu, aby zůstávaly v Evropě, by postupoval velice tvrdě.

Začíná muslimská pouť do Mekky, letos s výrazně menší účastí kvůli koronaviru

Za mimořádných opatření začíná ve středu v Saúdské Arábii velká muslimská pouť do Mekky. Těchto pěti dní intenzivních modliteb by se za normálních okolností účastnilo zhruba 2,5 milionu muslimů z celého světa, letos ale království kvůli koronaviru stanovilo limit na 10 000 lidí žijících v zemi. Dvě třetiny z nich budou cizinci pobývající v Saúdské Arábii, zbylí budou místní občané.

Ramadán v době pandemie vzbuzuje obavy muslimů i islamofobii

Křesťané letos kvůli koronavirové pandemii prožili netradiční Velikonoce. Ještě větší výzvě však čelí muslimové, které čeká měsíc Ramadán, během nějž je setkávání se s lidmi téměř posvátné. Nejenže se věřící kvůli karanténám nebudou moci shromažďovat k modlitbám, diskutuje se i o přísném půstu, který může podle některých zvýšit riziko nákazy. S obavami ohledně letošních oslav navíc vyplouvá v některých zemích na povrch i islamofobie.