TV Al Jazeera na svém serveru uvádí, že řada muslimů i celých institucí byla začleněna do významné databáze potenciálních hrozeb – „černé listiny“, a to bez důkazu o jejich jakémkoli protiprávním jednání.
Novináři z Al Jazeery odhalili, že databáze obsahující stovky tisíc muslimských a arabských jmen se bez ověření opírá o „seznamy teroristů“ vydané v zemích, jako jsou Izrael, Spojené arabské emiráty a Egypt.
Databáze byla také ve vlastnictví společnosti Thomson Reuters Financial & Risk, než byl její majoritní podíl v říjnu 2018 prodán skupině Blackstone. Společnost se pak přejmenovala na Refinitiv.
Databáze World-Check dominuje ve využívání ve finančních institucích. Dokazují to propagační materiály, ve kterých je uvedeno, že 49 z 50 největších bank na světě používá tuto databázi.
Al Jazeera uvádí, že společnost každý měsíc aktualizuje „černou listinu“ o přibližně 25 000 jmen, a to zejména zápisem do seznamu „terorismus“, který obsahuje již stovky tisíc muslimských jmen. Při analýze této databáze investigativci zjistili, že World-Check spoléhá na mezinárodní banky a zpravodajské agentury z různých zemí včetně seznamů vydaných arabskými vládami, aniž by byla zohledněna úroveň svobody nebo demokracie v těchto zemích.
Vrcholem je, že databáze používá za zdroj svých dat informace z „bulvárního tisku“ některých zemí, zejména z Izraele.