Muž, který srazil 15letou dívku, údajně špatně vidí. Nehavaroval poprvé, tvrdí svědci

Řidiče, který v České Lípě na přechodu srazil 15letou dívku prozradilo jeho vozidlo.

Policisté už našli řidiče, který v centru České Lípy srazil patnáctiletou dívku na přechodu. Poškozeného auta si na základě zveřejněných záběrů všiml svědek v Děčíně. Řidič, kterého pak policisté vypátrali, se k zavinění nehody přiznal. Podle jeho známých nehavaroval poprvé.

Zelená Felicia sráží dívku na přechodu pro chodce, její tělo letí vzduchem. Záběry děsivě vypadající nehody viděly statisíce televizních diváků. A jeden z nich si auto zapamatoval velmi dobře. „Na zaparkované vozidlo nás upozornil všímavý občan, který o naší pátrací akci věděl z médií. Všiml si podezřelého vozidla zaparkovaného na ulici v Děčíně,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

„Jel jsem pracovně do Děčína a na základě reportáže jsem si auta všiml. Zastavil jsem a zjistil, že mělo opravdu rozbitý blinkr a světlo. Bylo to už ale přelepené bílou lepenkou,“ sdělil svědek Bohumil Zita.

Vypátrat řidiče, který k autu patří, už pak pro policisty nebylo složité. „Šestačtyřicetilétý řidič se při výslechu do protokolu k účasti na nehodě v České Lípě přiznal,“ dodala Baláková.

Policistům tvrdí, že mu dívka řekla, že jí nic není, a tak z místa odjel, aniž by volal policii nebo záchranku. Podle zkušeného záchranáře to byla velká chyba. „Může dojít k vnitřnímu poranění, které na místě nemusí být viditelné, nebo například k poranění páteře, které se prokáže až ve zdravotnickém zařízení na magnetické rezonanci nebo na vyšetření CT,“ vysvětlil mluvčí libereckých záchranářů Michal Georgiev.

Dívku pak až s odstupem několika hodin vyšetřili v nemocnici, kam ji odvezla matka poté, co se jí dcera doma s děsivým zážitkem svěřila. Měla obrovské štěstí, že to pro ni skončilo jen lehkým zraněním.

Redakci CNN Prima NEWS se podařilo mluvit se známými viníka nehody, kteří naznačili, že to nebylo poprvé, co boural. „No, špatně vidí. Nosí brejle, velké dioptrie má,“ uvedli. Policisté nyní čekají na detailní zprávu o zdravotním stavu dívky. Podle toho se rozhodnou, zda sražení chodkyně bylo pouze přestupkem, a nebo jestli řidiče obviní z trestného činu.

Tagy: