reklama

Muž, který srazil 15letou dívku, údajně špatně vidí. Nehavaroval poprvé, tvrdí svědci

Policisté už našli řidiče, který v centru České Lípy srazil patnáctiletou dívku na přechodu. Poškozeného auta si na základě zveřejněných záběrů všiml svědek v Děčíně. Řidič, kterého pak policisté vypátrali, se k zavinění nehody přiznal. Podle jeho známých nehavaroval poprvé.

reklama

Zelená Felicia sráží dívku na přechodu pro chodce, její tělo letí vzduchem. Záběry děsivě vypadající nehody viděly statisíce televizních diváků. A jeden z nich si auto zapamatoval velmi dobře. „Na zaparkované vozidlo nás upozornil všímavý občan, který o naší pátrací akci věděl z médií. Všiml si podezřelého vozidla zaparkovaného na ulici v Děčíně,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

„Jel jsem pracovně do Děčína a na základě reportáže jsem si auta všiml. Zastavil jsem a zjistil, že mělo opravdu rozbitý blinkr a světlo. Bylo to už ale přelepené bílou lepenkou,“ sdělil svědek Bohumil Zita.

Vypátrat řidiče, který k autu patří, už pak pro policisty nebylo složité. „Šestačtyřicetilétý řidič se při výslechu do protokolu k účasti na nehodě v České Lípě přiznal,“ dodala Baláková.

Policistům tvrdí, že mu dívka řekla, že jí nic není, a tak z místa odjel, aniž by volal policii nebo záchranku. Podle zkušeného záchranáře to byla velká chyba. „Může dojít k vnitřnímu poranění, které na místě nemusí být viditelné, nebo například k poranění páteře, které se prokáže až ve zdravotnickém zařízení na magnetické rezonanci nebo na vyšetření CT,“ vysvětlil mluvčí libereckých záchranářů Michal Georgiev.

Dívku pak až s odstupem několika hodin vyšetřili v nemocnici, kam ji odvezla matka poté, co se jí dcera doma s děsivým zážitkem svěřila. Měla obrovské štěstí, že to pro ni skončilo jen lehkým zraněním.

Redakci CNN Prima NEWS se podařilo mluvit se známými viníka nehody, kteří naznačili, že to nebylo poprvé, co boural. „No, špatně vidí. Nosí brejle, velké dioptrie má,“ uvedli. Policisté nyní čekají na detailní zprávu o zdravotním stavu dívky. Podle toho se rozhodnou, zda sražení chodkyně bylo pouze přestupkem, a nebo jestli řidiče obviní z trestného činu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

reklama

Domácí zpravodajství

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama