reklama

Muž roku 2020: Sledujte klání, kde se utká dvanáct svalovců od policisty po inženýra

Mužem roku chtějí být jak fitness trenéři nebo herec, tak i inženýr nebo policista. Finále tohoto mužského klání se ale tradičně koná v létě a letošní ročník se tak posouval, až se málem v roce 2020 ani nestihl uskutečnit. Nejkrásnější muž Česka se zvolí pár dní před Vánocemi. Sledujte přenos finále Může roku 2020 a níže si finalisty podrobně prohlédněte. Komu byste dali svůj hlas?

reklama

Vlastimil Kalášek soutěží pod číslem 1, je mu 27 let a pochází z Hradce Králové. Povoláním je procesní technik a mezi jeho koníčky patří fitness, fotbal, tenis, plavání, snowboard, počítače a zvířata. Sám o sobě tvrdí, že je optimista se smyslem pro humor a zároveň přiznává, že je občas i na zabití. Jeho oblíbené jídlo je hovězí steak a fazolky na slanině s chřestem.

Marek Fiala soutěží s číslem 2, je mu 27 let a pochází z Litvínova, ale žije v Berouně. Živí se jako obchodní zástupce a miluje pohyb, dobré jídlo a život. Sám o sobě tvrdí, že je obyčejný kluk s neobyčejnými sny.

Lukáš Veitl soutěží pod číslem 3, je mu 22 let a pochází ze Sokolova, ale převážnou část roku tráví v Praze, kde studuje. Ve volném čase se věnuje fitness a preferuje zdravý životní styl a miluje cestování. Lukáš je vděčný za fanoušky na Instagramu ve kterých má podle něj velkou podporu.

Kryštof Novák má v soutěži číslo 4, je mu 25 let a pochází z Ústí nad Labem, ale už pátým rokem žije v Praze, kde pracuje jako fitness trenér. Jeho práci bere současně jako koníček a bez sportu si svůj život nedovede ani představit. Kromě fitka má také rád tenis a plážový volejbal. Mimo jiné hraje na kytaru a podle jeho slov se považuje za poloprofesionála ve zpěvu v koupelně nebo v autě.

Noshdar Muhamed soutěží s číslem 5, je mu 25 let a jeho exotickému jménu vděčí kořenům v Sýrii. V Česku žije od roku 2005 a to konkrétně v Duchcově, kde i podniká jako projektant pozemních staveb v oblasti online marketingu. Ve volním čase rád čte, sportuje a jeho velkou vášní je cestování a architektura. Rád tráví čas i se svojí rodinou a přáteli.

Alexandr Kozák má v soutěži číslo 6, je mu 24 let a pochází z Vyškova, ale už druhým rokem bydlí v Praze. Živí se jako obchodní ředitel a snaží se proniknout do podnikání ve zdravotnictví. Alexandr měl složité dopsívání, protože se jeho rodina soustředila na těžce mentálně postiženého bratra. Rodinná situace ho ale podle jeho slov posiluje a posouvá. Chce, aby na něj rodina mohla být pyšná.

Lukáš Kofroň má soutěžní číslo 7, je mu 25 let a je z Prahy. Vystudoval herectví na konzervatoři a herectví ho také živí. Nejvíce pyšný je na titulní roli v inscenaci Zamilovaný Shakespeare. Objevil se dokonce i v několika slavných českých seriálech jakým je například i Slunečná. Těšil se na svoji říjnovou svatbu, ze které ale sešlo a Lukáš je tak po sedmi letech single. Ve volném čase rád cestuje a poznává nové kraje.

Jiří Cirhan je soutěžící s číslem 8.  Je mu 22 let a pochází z Českých Budějovic, kde také studuje vysokou školu se zaměřením na zdravý životní styl. To je zároveň i jeho největší záliba. Miluje svoji rodinu a kamarády, ale také čokoládu nebo škrábání na zádech. Naopak nesnáší rajčata, zimu a komáry.

David Kremeň soutěží s číslem 9, je mu 27 let a pochází z města Miroslav nedaleko Znojma. Živí se jako policista v prvosledové hlídce na obvodním oddělení okresu Znojmo. Mezi jeho koníčky patří především jeho práce, ale ve volném čase dělá kurzy sebeobrany pro ženy, má rád inline brusle, fotbal a sportovní střelbu s kombinací taktického cvičení.  Čas rád tráví s rodinou a přáteli a jak sám říká, že jako správný Moravák nepohrdne sklenkou vín nebo dobrým jídlem.

Josef Dittrich má číslo 10, je mu 29 let a je rodák z Broumova. Pracuje jako inženýr kvality a občas si odskočí i do Adršpašských skal jako průvodce tamní přírodou. Ve volním čase se věnuje profesionálnímu Armwrestlingu což je soutěžení v páce. S touto disciplínou dokonce vede klub v Broumově. Dále vystupuje jako dobrovolník v amatérském divadelním souboru J.K. Tyla Meziměstí. Rád si zahraje šachy a poslechne hudbu.

Dušan Havlát je soutěžící s číslem 11, je mu 24 let a pochází z Plzně. Momentálně ale žije v Praze, kde se věnuje práci osobního trenéra, která ho i naplňuje. Sám o sobě řekl, že je upřímný, pracovitý a cílevědomý a má rád výzvy. Samostudiem a různými kurzy se věnuje fyziologii a výživě. Ve volném čase rád sportuje, tráví ho s rodinou a miluje dobré jídlo.

David Strnad soutěží s číslem 12, je mu 25 let a narodil se v Praze. Je zaměstnaný jako technik v nadnárodní společnosti a mezi jeho koníčky patří sport všeho druhu, a to třeba squash, běh, lyžování a fitness. Mezi jeho úplně nejoblíbenější sporty patří ale plavání a freediving neboli potápění na nádech. Miluje svoji rodinu, přátele a kvalitní jídlo.

Který z dvanácti finalistů se vám líbí nejvíc?

S rozhodováním vám možná pomůže letní záznam z pořadu Nový den:

Tagy:
muži modeling fitness Muž roku 2020 zdravý životní styl

Hlavní zprávy

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci
Koronavirus

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci

Očkovací látka Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech by v případě jihoafrické mutace omikron mohla mít až 40krát menší účinnost než u původního koronaviru. Uvedl to tým Afrického výzkumného zdravotnického ústavu (AHRI). Soudí tak na základě testování 12 různých vzorků. Přesto by vakcína měla v drtivé většině případů zabraňovat těžkému průběhu nemoci.

Německý prezident Steinmeier jmenoval novou vládu kancléře Scholze

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ve středu odpoledne jmenoval novou vládu sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze. Vicekancléřem je spolupředseda Zelených Robert Habeck a ministrem financí je šéf liberálních svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner. Ministerstvo financí je díky právu veta považováno po kancléřském úřadu za druhý nejvyšší post v německé vládě.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Němečtí poslanci zvolili sociálního demokrata Olafa Scholze novým kancléřem

Spolkový sněm dnes zvolil sociálního demokrata Olafa Scholze novým německým kancléřem. Hlas mu dalo 395 poslanců, což bylo více než potřebných 369 hlasů. Scholze od převzetí moci od své konzervativní předchůdkyně Angely Merkelové dělí jen několik formálních kroků. Ještě dopoledne jej prezident Frank-Walter Steinmeier jmenuje kancléřem, poté složí kancléřský slib a odpoledne v 15 hodin SEČ oficiálně převezme od Merkelové kancléřství.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář

Ukrajina usiluje o vstup do NATO a podle bývalého českého velvyslance v Rusku Petra Koláře by se členem stát měla. „Pokud splní daná kritéria a parametry, tak ano. Stala by se příkladem pro běžné Rusy, kteří Ukrajinou opovrhují. Kdyby to dokázali společně, měli bychom něco jako Marshallův plán, tak by to Rusům ukázalo, že i oni se mohou stát prosperujícím demokratickým státem,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prodělání covidu místo očkování není bezpečné. Hrozí vážný průběh a dlouhodobé následky

Pro neočkované osoby platí v České republice v podstatě lockdown. Bez covidového pasu se nedostanou například do restaurace či do kadeřnictví. Snadnější život mají kromě očkovaných jen ti, kteří v posledních šesti měsících covid prodělali. Toho se snaží někteří lidé využít a nemocí se chtějí nechat nakazit dobrovolně. Snaha chytit covid však může být velmi riziková, jak ukazují některé případy.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama