reklama

Muž roku 2020: Sledujte klání, kde se utká dvanáct svalovců od policisty po inženýra

Mužem roku chtějí být jak fitness trenéři nebo herec, tak i inženýr nebo policista. Finále tohoto mužského klání se ale tradičně koná v létě a letošní ročník se tak posouval, až se málem v roce 2020 ani nestihl uskutečnit. Nejkrásnější muž Česka se zvolí pár dní před Vánocemi. Sledujte přenos finále Může roku 2020 a níže si finalisty podrobně prohlédněte. Komu byste dali svůj hlas?

reklama

Vlastimil Kalášek soutěží pod číslem 1, je mu 27 let a pochází z Hradce Králové. Povoláním je procesní technik a mezi jeho koníčky patří fitness, fotbal, tenis, plavání, snowboard, počítače a zvířata. Sám o sobě tvrdí, že je optimista se smyslem pro humor a zároveň přiznává, že je občas i na zabití. Jeho oblíbené jídlo je hovězí steak a fazolky na slanině s chřestem.

Marek Fiala soutěží s číslem 2, je mu 27 let a pochází z Litvínova, ale žije v Berouně. Živí se jako obchodní zástupce a miluje pohyb, dobré jídlo a život. Sám o sobě tvrdí, že je obyčejný kluk s neobyčejnými sny.

Lukáš Veitl soutěží pod číslem 3, je mu 22 let a pochází ze Sokolova, ale převážnou část roku tráví v Praze, kde studuje. Ve volném čase se věnuje fitness a preferuje zdravý životní styl a miluje cestování. Lukáš je vděčný za fanoušky na Instagramu ve kterých má podle něj velkou podporu.

Kryštof Novák má v soutěži číslo 4, je mu 25 let a pochází z Ústí nad Labem, ale už pátým rokem žije v Praze, kde pracuje jako fitness trenér. Jeho práci bere současně jako koníček a bez sportu si svůj život nedovede ani představit. Kromě fitka má také rád tenis a plážový volejbal. Mimo jiné hraje na kytaru a podle jeho slov se považuje za poloprofesionála ve zpěvu v koupelně nebo v autě.

Noshdar Muhamed soutěží s číslem 5, je mu 25 let a jeho exotickému jménu vděčí kořenům v Sýrii. V Česku žije od roku 2005 a to konkrétně v Duchcově, kde i podniká jako projektant pozemních staveb v oblasti online marketingu. Ve volním čase rád čte, sportuje a jeho velkou vášní je cestování a architektura. Rád tráví čas i se svojí rodinou a přáteli.

Alexandr Kozák má v soutěži číslo 6, je mu 24 let a pochází z Vyškova, ale už druhým rokem bydlí v Praze. Živí se jako obchodní ředitel a snaží se proniknout do podnikání ve zdravotnictví. Alexandr měl složité dopsívání, protože se jeho rodina soustředila na těžce mentálně postiženého bratra. Rodinná situace ho ale podle jeho slov posiluje a posouvá. Chce, aby na něj rodina mohla být pyšná.

Lukáš Kofroň má soutěžní číslo 7, je mu 25 let a je z Prahy. Vystudoval herectví na konzervatoři a herectví ho také živí. Nejvíce pyšný je na titulní roli v inscenaci Zamilovaný Shakespeare. Objevil se dokonce i v několika slavných českých seriálech jakým je například i Slunečná. Těšil se na svoji říjnovou svatbu, ze které ale sešlo a Lukáš je tak po sedmi letech single. Ve volném čase rád cestuje a poznává nové kraje.

Jiří Cirhan je soutěžící s číslem 8.  Je mu 22 let a pochází z Českých Budějovic, kde také studuje vysokou školu se zaměřením na zdravý životní styl. To je zároveň i jeho největší záliba. Miluje svoji rodinu a kamarády, ale také čokoládu nebo škrábání na zádech. Naopak nesnáší rajčata, zimu a komáry.

David Kremeň soutěží s číslem 9, je mu 27 let a pochází z města Miroslav nedaleko Znojma. Živí se jako policista v prvosledové hlídce na obvodním oddělení okresu Znojmo. Mezi jeho koníčky patří především jeho práce, ale ve volném čase dělá kurzy sebeobrany pro ženy, má rád inline brusle, fotbal a sportovní střelbu s kombinací taktického cvičení.  Čas rád tráví s rodinou a přáteli a jak sám říká, že jako správný Moravák nepohrdne sklenkou vín nebo dobrým jídlem.

Josef Dittrich má číslo 10, je mu 29 let a je rodák z Broumova. Pracuje jako inženýr kvality a občas si odskočí i do Adršpašských skal jako průvodce tamní přírodou. Ve volním čase se věnuje profesionálnímu Armwrestlingu což je soutěžení v páce. S touto disciplínou dokonce vede klub v Broumově. Dále vystupuje jako dobrovolník v amatérském divadelním souboru J.K. Tyla Meziměstí. Rád si zahraje šachy a poslechne hudbu.

Dušan Havlát je soutěžící s číslem 11, je mu 24 let a pochází z Plzně. Momentálně ale žije v Praze, kde se věnuje práci osobního trenéra, která ho i naplňuje. Sám o sobě řekl, že je upřímný, pracovitý a cílevědomý a má rád výzvy. Samostudiem a různými kurzy se věnuje fyziologii a výživě. Ve volném čase rád sportuje, tráví ho s rodinou a miluje dobré jídlo.

David Strnad soutěží s číslem 12, je mu 25 let a narodil se v Praze. Je zaměstnaný jako technik v nadnárodní společnosti a mezi jeho koníčky patří sport všeho druhu, a to třeba squash, běh, lyžování a fitness. Mezi jeho úplně nejoblíbenější sporty patří ale plavání a freediving neboli potápění na nádech. Miluje svoji rodinu, přátele a kvalitní jídlo.

Který z dvanácti finalistů se vám líbí nejvíc?

S rozhodováním vám možná pomůže letní záznam z pořadu Nový den:

Tagy:
muži modeling fitness Muž roku 2020 zdravý životní styl
Ani očkování nezaručí bezinfekčnost, řekl Prymula a zkritizoval WHO za třetí dávku vakcíny
Roman Prymula

Ani očkování nezaručí bezinfekčnost, řekl Prymula a zkritizoval WHO za třetí dávku vakcíny

Ani po očkování není zaručena bezinfekčnost. Absence vyšší hladiny protilátek ale také nutně neznamená, že jsou daní lidé zcela bezbranní, řekl epidemiolog a vakcinolog Roman Prymula v pořadu Nový den. Podle něj se zapomíná na buněčnou imunitu, která je přesnějším ukazatelem toho, jak moc se dokáže organismus bránit. Její testování je ale nákladné, dodal na CNN Prima NEWS.

Neděláme politiku podle toho, co je výhodné, brání Bartoš zdražení MHD v Praze
Praha

Neděláme politiku podle toho, co je výhodné, brání Bartoš zdražení MHD v Praze

Srpnové zdražení jízdného v Praze by se mohlo Pirátům před volbami krutě vymstít. Hned se do nich kvůli tomu totiž pustil premiér Andrej Babiš. Šéf strany Ivan Bartoš mu ale vzkázal, že Piráti nedělají politiku podle toho, co je v danou chvíli výhodné, ale podle toho, co je důležité. „Odmítám optiku, že je něco netaktické a jsou volby,“ řekl CNN Prima NEWS.

Policie zatkla armádního veterána za squatting. Senior žil v lese téměř 30 let

Policie v americkém státě New Hampshire zatkla muže, který žil téměř tři desetiletí uprostřed lesů. Jednaosmdesátiletý David Lidstone si postavil malou chatu, kterou vybavil solárními panely, ovocnou a zeleninovou zahradou či kurníkem pro kuřata. Ukázalo se ale, že 27 let obýval soukromý pozemek a nyní čelí obvinění z nelegálního squattingu. O jeho případu dnes informovala agentura AP.

Počet nakažených stále klesá. Česko je ale čtvrtou nejhorší zemí v počtu úmrtí na covid

Laboratoře ve středu potvrdily v Česku 205 nových případů nemoci COVID-19, o 11 více než před týdnem. V poslední době počty v mezitýdenním srovnání většinou klesají, naposledy stouply minulý čtvrtek. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, mírně vzrostlo na 0,95. Vyplynulo to z údajů zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví. Tuzemsko je ale čtvrtou nejhorší zemí světa, co se týká počtu úmrtí na covid.

Strojvedoucí jezdí vlakem na červenou běžně, prozradil jeden z nich

I když se to zdá neuvěřitelné, strojvedoucí běžně jezdí na červenou. V pořadu 360° to prozradil člen prezidia Federace strojvůdců David Votroubek. Přitom ve středu ráno došlo u obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov ke srážce vlaků pravděpodobně právě poté, co strojvedoucí jednoho z nich na červenou jel. Nehoda si vyžádala tři mrtvé.

Třetí dávka vakcíny nebude pro všechny, upozorňuje ministerstvo. Koho se má týkat?

O potřebě podání třetí dávky vakcíny se v posledních dnech hovoří stále častěji. Důvodem jsou především nejrůznější mutace nemoci COVID-19, které v řadě případů dokáží imunitu vytvořenou dvěma vpichy očkovací látky překonat. V Německu již diskuse přetavili v praxi a třetí dávku aplikují. Jakou strategii zvolí Česko? Rozhodnutí by mělo padnout do začátku školního roku. Ovlivnit by ho však mohlo středeční doporučení Světové zdravotnické organizace. Ta žádá, aby třetí dávka byla odložena v prospěch chudších zemí.

Známý český učitel a básník zemřel na postcovidový syndrom. Lékaři varují před příznaky

V důsledku postcovidového syndromu předminulý týden zemřel montessori pedagog Radek Glabazňa. Zprávu o náhlém úmrtí zveřejnila Asociace Montessori ČR, která o něm mluví jako o velmi schopném kolegovi i skvělém kamarádovi. Zanechal po sobě ženu a čtyři dcery. Postcovidový syndrom se vyznačuje depresí, úzkostí nebo třeba roztěkaností. Experti varují před tím, že ho lidé nemusí přežít nebo budou mít trvalé následky.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitteru lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Jeho prohlášení vzápětí vyprovokovalo k reakci hned několik veřejně známých osobností. „Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří vám nic neudělali a neohrožují vás?“ vytkl mu například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

reklama