muži

Výpis příspěvků ke štítku „muži“

Vražedkyně Fabiánová na svobodu nepůjde, rozhodl soud. Zamítl návrhy na doplnění důkazů

30. listopadu 2022 12:46

Pražský městský soud nevyhověl žádosti doživotně odsouzené Jaroslavy Fabiánové o obnovu procesu. Zamítl veškeré její návrhy na doplnění důkazů. Žena dostala pravomocný doživotní trest za zavraždění dvou mužů v lednu 2005. Je jednou ze tří žen, které si v současnosti odpykávají doživotní trest. Rozhodnutí není pravomocné, sedmapadesátiletá Fabiánová proti němu podala stížnost.

Vědci zkoumají antikoncepci pro muže. Je nehormonální a na trhu může být do pěti let

20. října 2022 10:50

Zájem o hormonální pilulky proti početí poslední roky upadá. Ženy ji často vysazují z důvodu možných zdravotních komplikací. Vědci stále zkoušejí přijít s různými alternativami pro opačné pohlaví. Samotní muži ale o tom buď vůbec neslyšeli, nebo by nad tím ani neuvažovali. Mají strach, že by hormony měly negativní účinky na jejich tělo.

Prázdné podniky a žádné oslavy Nového roku. Rusko pociťuje dopady „částečné“ mobilizace

18. října 2022 07:59

Dopady války na Ukrajině začínají čím dál více pociťovat i běžní občané Ruska. Ze země totiž odešly statisíce lidí – ať na válečnou frontu, nebo do exilu, kam utekli před verbíři. Logicky tak chybí na místech, kde pracovali, kde se bavili a kde utráceli. Ruské podniky tak po západních sankcích dostaly další tvrdý zásah.

Genderová válka mezi Piráty a lidovci: Pohádali se kvůli ženám v hromadné dopravě

9. srpna 2022 19:27

I když jsou Piráti a lidovci od prosince součástí vládní pětikoalice, setrvání v kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) jim nebrání v častých hádkách a provokacích ve veřejném prostoru. V jedné z posledních takových přestřelek figurovala senátorka Adéla Šípová (za Piráty) a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Spor odstartovalo tvrzení členky horní komory Parlamentu, že převaha žen v hromadné dopravě je prý důkazem pro nutnost většího zastoupení ženského pohlaví v české politice.

Španělsko hlásí první úmrtí na opičí neštovice, v zemi je přes čtyři tisíce nakažených

29. července 2022 20:50

Španělsko oznámilo první úmrtí po nákaze opičími neštovicemi. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví, podle jehož statistik země zatím registruje 4 298 případů infekce. Více než 98 procent nemocných tvoří muži, těžší průběh je podle informací španělských úřadů spíše vzácný. V nemocnici dosud skončila asi tři procenta lidí s opičími neštovicemi, o kterých má ministerstvo příslušné informace k dispozici.

Ženy v Česku vydělávají méně než muži, až o pětinu. Důvodů je více, ovlivnit lze jen některé

7. července 2022 08:40

Pracují v jedné firmě na stejné pozici, odvádějí stejnou práci, přesto jsou mezi nimi dva výrazné rozdíly. Prvním z nich je pohlaví a druhým fakt, že ona vydělává o poznání méně než on. Situace se sice postupně lepší, přesto se ženy i v době, kdy je jejich zapojení do pracovního procesu naprosto běžné, potýkají s nerovnými platovými podmínkami. Důvodů je víc a zatímco s některými nic nesvedou, jiné ovlivnit mohou.