muži

Výpis příspěvků ke štítku „muži“

Další spory Šípové o pohlaví. Senátorka za Piráty narazila při prosazování „povinné otcovské“

Senátorka Adéla Šípová (za Piráty) čelí na sociálních sítích ostré kritice kvůli prosazování „povinné otcovské“. Podle političky by byl dobrý nápad, kdyby část rodičovské mohl čerpat jedině tatínek, což by prý zajistilo, že se do péče o dítě zapojí oba rodičové. Vlna nesouhlasných komentářů Šípovou viní z toho, že chce ostatním diktovat, jak mají žít. Další kritici hovoří také o salonní progresivní levici či o sociálním inženýrství.

KOMENTÁŘ: Prsa Korejky? Šípová rozpoutává „dívčí válku“, záměr se totálně míjí účinkem

Nedělní katarské fotbalové finále rozpoutalo v řadách Pirátů nepříjemný spor. Pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík totiž k těsnému vítězství fotbalistů Argentiny nad Francií napsal, že bylo „o prsa korejské ženy“. Ve sportu běžně používaná hláška však naštvala senátorku Adélu Šípovou (za Piráty), která nyní kvůli své ostré reakci čelí posměchu na sociálních sítích. Jde o útok privilegovaných mužů na ženské pohlaví, nebo hyperkorektní část společnosti znovu ukázala, že postrádá smysl pro humor a sama sebe bere příliš vážně?

Vražedkyně Fabiánová na svobodu nepůjde, rozhodl soud. Zamítl návrhy na doplnění důkazů

Pražský městský soud nevyhověl žádosti doživotně odsouzené Jaroslavy Fabiánové o obnovu procesu. Zamítl veškeré její návrhy na doplnění důkazů. Žena dostala pravomocný doživotní trest za zavraždění dvou mužů v lednu 2005. Je jednou ze tří žen, které si v současnosti odpykávají doživotní trest. Rozhodnutí není pravomocné, sedmapadesátiletá Fabiánová proti němu podala stížnost.

Genderová válka mezi Piráty a lidovci: Pohádali se kvůli ženám v hromadné dopravě

I když jsou Piráti a lidovci od prosince součástí vládní pětikoalice, setrvání v kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) jim nebrání v častých hádkách a provokacích ve veřejném prostoru. V jedné z posledních takových přestřelek figurovala senátorka Adéla Šípová (za Piráty) a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Spor odstartovalo tvrzení členky horní komory Parlamentu, že převaha žen v hromadné dopravě je prý důkazem pro nutnost většího zastoupení ženského pohlaví v české politice.

Španělsko hlásí první úmrtí na opičí neštovice, v zemi je přes čtyři tisíce nakažených

Španělsko oznámilo první úmrtí po nákaze opičími neštovicemi. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví, podle jehož statistik země zatím registruje 4 298 případů infekce. Více než 98 procent nemocných tvoří muži, těžší průběh je podle informací španělských úřadů spíše vzácný. V nemocnici dosud skončila asi tři procenta lidí s opičími neštovicemi, o kterých má ministerstvo příslušné informace k dispozici.

Ženy v Česku vydělávají méně než muži, až o pětinu. Důvodů je více, ovlivnit lze jen některé

Pracují v jedné firmě na stejné pozici, odvádějí stejnou práci, přesto jsou mezi nimi dva výrazné rozdíly. Prvním z nich je pohlaví a druhým fakt, že ona vydělává o poznání méně než on. Situace se sice postupně lepší, přesto se ženy i v době, kdy je jejich zapojení do pracovního procesu naprosto běžné, potýkají s nerovnými platovými podmínkami. Důvodů je víc a zatímco s některými nic nesvedou, jiné ovlivnit mohou.