reklama

Brutální vánoční vrah z Opavska stojí před soudem. Ubodal servírku před Štědrým dnem

Ostravský soud začal v pátek projednávat případ brutální vraždy servírky těsně před loňským Štědrým dnem. Z činu je obviněn muž, který zprvu zapíral, ale nyní se před soudem k činu přiznal. Měl jí zasadit až padesát bodných ran. Státní zástupce pro něj požaduje 17 let vězení.

reklama

K brutální vraždě došlo loni 23. prosince večer. Servírka podnik již chtěla zavírat a počítala tržby. V ten okamžik se však na ni měl vrhnout 33letý muž a napadnout ji nožem, který sebral na baru.

„Obžalovaný jí měl v podstatě s nějakým zištným úmyslem zasadit padesát bodných, bodnořezných a tržných ran po těle, které vedly k jejímu úmrtí,“ sdělil pro CNN Prima NEWS u soudu státní zástupce Josef Šuhaj.

Muž si navíc kromě vraždy z místa odnesl zhruba 40 tisíc korun. Dopaden však byl velmi rychle. Podle policistů se jedná o otce osmi dětí a má na krku až jednadvacet exekucí.

Přiznání u soudu

K činu se zprvu nepřiznával, vyšetřovatelé navíc nenašli ani vražednou zbraň. U pátečního soudu se však pachatel doznal a projevil lítost. Při slyšení následně podrobně vylíčil, jak vzal peníze a s nožem v ruce donutil servírku jít do skladu. Tam se brutální vražda měla odehrát, na to si již ale muž dle svých slov nepamatuje.

Státní zástupce přihlédl k tomu, že se vrah přiznal. Požaduje pro něj 17 let vězení, přičemž původně za čin hrozil až výjimečný trest.

K tématu

Tagy: kriminalita krimi zprávy justice Vražda smrt Soud policie

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská vládní koalice čelí rok od parlamentních voleb největší krizi. Šéf menší koaliční strany Svoboda a solidarita (SaS) a vicepremiér Richard Sulík ve středu vyzval k rekonstrukci vlády, předčasné volby ale odmítl. Vztahy v koalici vyostřila zhoršující se situace v souvislosti se šířením koronaviru a okolnosti nákupu ruské vakcíny Sputnik V proti covidu. Už v úterý nejmenší ze čtyř vládních stran Za lidi varovala, že selhání při řízení pandemie představuje riziko rozpadu koalice.

Zdravotnictví

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Nemocnice bijí na poplach. Téměř ve všech krajích je situace nejvážnější za celou dobu pandemie. Aktuálně leží v nemocnici s covidem 8162 pacientů a z toho 1661 v těžkém stavu. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je současná situace v nemocnicích mimořádně vážná a jejich rezervní kapacita je nejnižší od začátku pandemie. Ptali jsme se i přímo jednotlivých nemocnic a přinášíme vám jejich výpovědi o denní realitě.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Zázrak jménem kanabidiol? Pomáhá při depresích i rakovině, tvrdí Stabla
Další články
reklama
reklama