reklama

Muži s atrapami zbraní se procházeli po Praze. Můžeme, co chceme, řekli policii

Hned dva případy, kde byly v hlavních rolích drogy, řešili pražští policisté. Pronásledovali zfetovaného řidiče a poté vyjížděli ke dvěma mužům, kteří chodili po cyklostezce se zbraněmi připomínajícími samopal.

reklama

Auto z obou stran zatarasené policejními vozy tak, aby řidič, který utekl, náhodou nemohl znovu ujet – to je výsledek honičky, kdy před policisty na Strakonické v Praze ujížděl 22letý cizinec. Hlídka si muže všimla, protože se po nich neustále díval a byl značně nervózní.

„Začal prudce zrychlovat, proto jsme se za ním vydali na majáky. On zajel do vedlejšího areálu a z auta okamžitě začal utíkat, proto kolegové okamžitě vystoupili a začali ho pronásledovat do toho areálu a pátrat po něm,“ popsal zasahující policista.

Muže se jim podařilo poměrně rychle najít, jenže on se stále nechtěl vzdát. „Řidič s policisty vůbec nespolupracoval, naopak se několikrát postavil do bojového postoje a chtěl se s policisty prát, proto policisté použili donucovací prostředky, muže zpacifikovali a následně omezili na osobní svobodě,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

K tématu

„Tvrdil, že se bojí policistů, a proto ujížděl, nicméně test na zjištění omamných a psychotropních látek prokázal, že je pod vlivem amfetaminu a metamfetaminu a u sebe měl nějaké množství drog,“ doplnil policista.

Po cyklostezce se procházeli muži s atrapami zbraní

Jen chvíli poté, co policisté dořešili tento případ, vyráželi do Podolí. Tam se měli podle hlášení pohybovat dva ozbrojení muži. Policisté je objevili poblíž čerpací stanice, a protože nevěděli, jestli jsou zbraně, které mají v rukou, skutečné, přistupovali k nim jako k velmi nebezpečným.

„Ty dvě osoby nesly dlouhé střelné zbraně, proto jsme si vybrali vhodný okamžik k zákroku, nikdo nebyl v jejich okolí ani v našem a rozprostřeli jsme se pro případ, že by se začali bránit střelbou,“ uvedl zasahující policista.

Muži naštěstí zbraně hned odhodili a začali tvrdit, že si s nimi jen hráli. „U mužů provedli policisté test na drogy, který byl pozitivní na látky amfetamin a metamfetamin, takže byli značně pod vlivem drog. Na dotaz, proč se pohybovali na veřejném místě se zbraněmi v ruce, uvedli, že jsou to jen hračky a že si s nimi můžou dělat, co chtějí,“ dodala Siřišťová.

V tom se ale dvojice pletla, stejně jako muž v Jevíčku na Svitavsku. Ten dokonce ve chvíli, kdy ho hlídka vyzvala, aby se nehýbal, sáhl po zbrani, a tak ho policisté zpacifikovali za pomoci taseru. Hlídce tvrdil, že si plynovou pistoli pořídil, aby ho nikdo neokradl o zlato. Nakonec skončil v psychiatrické léčebně.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama