reklama

Muži s atrapami zbraní se procházeli po Praze. Můžeme, co chceme, řekli policii

Hned dva případy, kde byly v hlavních rolích drogy, řešili pražští policisté. Pronásledovali zfetovaného řidiče a poté vyjížděli ke dvěma mužům, kteří chodili po cyklostezce se zbraněmi připomínajícími samopal.

reklama

Auto z obou stran zatarasené policejními vozy tak, aby řidič, který utekl, náhodou nemohl znovu ujet – to je výsledek honičky, kdy před policisty na Strakonické v Praze ujížděl 22letý cizinec. Hlídka si muže všimla, protože se po nich neustále díval a byl značně nervózní.

„Začal prudce zrychlovat, proto jsme se za ním vydali na majáky. On zajel do vedlejšího areálu a z auta okamžitě začal utíkat, proto kolegové okamžitě vystoupili a začali ho pronásledovat do toho areálu a pátrat po něm,“ popsal zasahující policista.

Muže se jim podařilo poměrně rychle najít, jenže on se stále nechtěl vzdát. „Řidič s policisty vůbec nespolupracoval, naopak se několikrát postavil do bojového postoje a chtěl se s policisty prát, proto policisté použili donucovací prostředky, muže zpacifikovali a následně omezili na osobní svobodě,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

K tématu

„Tvrdil, že se bojí policistů, a proto ujížděl, nicméně test na zjištění omamných a psychotropních látek prokázal, že je pod vlivem amfetaminu a metamfetaminu a u sebe měl nějaké množství drog,“ doplnil policista.

Po cyklostezce se procházeli muži s atrapami zbraní

Jen chvíli poté, co policisté dořešili tento případ, vyráželi do Podolí. Tam se měli podle hlášení pohybovat dva ozbrojení muži. Policisté je objevili poblíž čerpací stanice, a protože nevěděli, jestli jsou zbraně, které mají v rukou, skutečné, přistupovali k nim jako k velmi nebezpečným.

„Ty dvě osoby nesly dlouhé střelné zbraně, proto jsme si vybrali vhodný okamžik k zákroku, nikdo nebyl v jejich okolí ani v našem a rozprostřeli jsme se pro případ, že by se začali bránit střelbou,“ uvedl zasahující policista.

Muži naštěstí zbraně hned odhodili a začali tvrdit, že si s nimi jen hráli. „U mužů provedli policisté test na drogy, který byl pozitivní na látky amfetamin a metamfetamin, takže byli značně pod vlivem drog. Na dotaz, proč se pohybovali na veřejném místě se zbraněmi v ruce, uvedli, že jsou to jen hračky a že si s nimi můžou dělat, co chtějí,“ dodala Siřišťová.

V tom se ale dvojice pletla, stejně jako muž v Jevíčku na Svitavsku. Ten dokonce ve chvíli, kdy ho hlídka vyzvala, aby se nehýbal, sáhl po zbrani, a tak ho policisté zpacifikovali za pomoci taseru. Hlídce tvrdil, že si plynovou pistoli pořídil, aby ho nikdo neokradl o zlato. Nakonec skončil v psychiatrické léčebně.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Jen do práce, na nákup a do přírody. Vláda omezuje pohyb na veřejnosti

Jen do práce, na nákup a do přírody. Vláda omezuje pohyb na veřejnosti

Od čtvrtka budou moct Češi pouze na nákup, do práce a domu. Vláda rozhodla o omezení pohybu i o uzavření maloobchodů a služeb. To vše platí od čtvrtečního rána od 6:00 až do 3. listopadu. Výjimku mají prodejny základního sortimentu. Velkoobchod bude bez omezení. Opatření proti koronaviru z posledních týdnů totiž zatím nefungují, a vláda tak musela přistoupit k dalším, řekl na mimořádné tiskové konferenci ve středu premiér Andrej Babiš. Zároveň se omluvil za to, že lidem tím znepříjemnil život.

Koronavirus

Bavorsko chce zavést povinné testy pro pendlery, dotknou se především Česka a Rakouska

Bavorsko chce zavést povinné testy pro pendlery, dotknou se především Česka a Rakouska

Bavorsko chce zavést povinné testování lidí, kteří do země přijíždějí za prací z rizikových oblastí v zahraničí. V zemském sněmu to oznámil bavorský premiér Markus Söder. Opatření, které má podle něj zabránit uzavření hranic, se podle agentury DPA dotkne především pendlerů z Česka a Rakouska. Napříště budou muset předkládat negativní test na koronavirus jednou týdně. Kdy začne opatření platit, zatím není jasné.

reklama
Havlíček: Zavřeným firmám stát zaplatí plné mzdy. COVID nájemné bude i pro další obory
Prymula povolí ligové zápasy za podmínky pravidelného testování. Termín ale nesdělil
reklama
reklama
Šéf krizového štábu Hamáček má pozitivní test na koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Jak mohou vypadat vyznamenání během pandemie? Prymula jde znovu za Zemanem
Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít
Poslanci chtějí rozšířit okruh osob, které mají mít nárok na příspěvek 500 Kč
Deset let od exemplárních trestů pro žháře: Popálená Natálka má pořád v očích hrůzu
Další články
reklama
reklama