reklama
CNN Prima News muzikant

muzikant

Výpis příspěvků ke štítku „muzikant“

Zemřel saxofonista a stylista kapely Kool & The Gang. Bylo mu 70 let

V 70 letech zemřel Dennis Thomas. Hráč na alt-saxofon a zakládající člen skupiny Kool & The Gang byl i jejím stylistou. V roce 2015 se dočkal své hvězdy na hollywoodském chodníku slávy. Kapela působící od 60. let minulého století je typická propojením R&B s discem, jazzem, funkem i soulem. Nejznámějším hitem kapely je píseň Celebration.

Roušky a rozestupy na koncertech nedávají smysl, říká Ledecký. Proč začal psát básně?

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký doufá, že se v červenci vrátí koncerty zpět do normálu. „Ačkoliv se mohly pořádat už od konce května, lidé nemají chuť sedět na koncertě v rouškách a rozestupech,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Rozpovídal se také o své básnické knížce Verše potrhlé, které mu namluvili herci jako Marek Eben nebo Jakub Prachař.

Jiří Schelinger byl hodný kluk se sklony k melancholii, říká zpěvákova neteř

Holubí dům, Šípková Růženka a Jahody mražený. Jeho hity nestárnou, nicméně letos to je 40 let, co do českého hudebního nebe odešel zpěvák s nezaměnitelným hlasem Jiří Schelinger. S jeho písněmi stále vystupuje jeho bratr Milan Schelinger a jeho neteř hostuje na koncertech v Čechách i zahraničí jako profesionální flétnistka. Právě Sylvie Schelingerová se rozhodla podělit se o rodinné vzpomínky na svého strýce.

reklama