Hlavně se nerozbrečet. Margita koncertuje pro Zagorovou, prozradil detaily velké akce

Již 24. ledna se fanoušci Štefana Margity a Hany Zagorové sejdou v O2 aréně. Akce, na níž se objeví řada hvězdných jmen z české kulturní scény, je věnována právě zesnulé manželce operního pěvce. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Margita prozradil, na co se posluchači mohou těšit i to, co mu po smrti životní lásky nejvíce pomohlo.

Původně chystal Štefan Margita pro své fanoušky nádherné překvapení. Na lednovém koncertě v O2 aréně měla vystoupit i jeho manželka Hana Zagorová a po dlouhých zdravotních komplikacích znovu zazpívat. Nikdo však nečekal, že oblíbená česká umělkyně v srpnu letošního roku zemře. Proto se operní pěvec rozhodl celou akci přeorganizovat ve vzpomínkový koncert.

„Hanka tam ale bude, Lucie Bílá zazpívá některé její písničky. Celý koncert chceme Hance věnovat a poděkovat jí za vše, co pro fanoušky udělala,“ svěřil se ve vysílání CNN Prima NEWS Margita. Osobně nad zrušením koncertu, jehož pořádání se ujal Leoš Mareš, nepřemýšlel. „Když jsem doma řekl Hance, že jsem dostal nabídku mít koncert v O2 aréně, tak jsem věděl, že tam vystoupím,“ pokračoval.

Mareš podle jeho slov nenechává nic náhodě. „Vystoupí hosté jako Lucie Bílá, Vojta Dyk nebo Michal Kindl. Začínám se učit texty, ale zároveň i bát. Zazní skladby, které lidé znají. Nic ale nesmím odhalit, mám to od Leoše zakázané,“ tvrdil. Nakonec však udělal výjimku a svěřil se s dojemným detailem.

Lidem můžete dát naději

„Hanka bude ze záznamu a já živě. Společně budeme zpívat náš duet. Je to moc hezky vymyšlené, pak se objeví i Lucka Bílá,“ prozradil. Aktuálně je Margita na turné po Česku a jak zdůraznil, podpora lidí je obrovská. Jedno z vystoupení bylo dokonce speciální – zpíval pro zdravotníky z nemocnice na Karlově náměstí, kteří se o Zagorovou starali.

„Byl to můj nápad, a dalo to zabrat. Ve chvíli, kdy vidíte zdravotní sestřičky, lékaře, kteří se o ni starali... musíte pro ně zpívat. Nesmíte se na koncertu rozbrečet. Lidi můžete dojmout, dát jim naději, ale vy nesmíte být tím, který se rozbrečí,“ podotkl. Setkání se zdravotníky pro něj bylo velice dojemné. „Bylo to krásné. Když jsem k nim šel, chytali mě za ruce,“ dodal.

Kolegové ho rozptylovali

Ztráta milované ženy byla pro umělce zdrcující. Co mu nejvíce pomohlo? „Pět týdnů jsem pracovně strávil v USA ve Washingtonu, kde jsem hrál operu. Moc mi to pomohlo. Kolegové a režisérka se snažili zaměstnat moji hlavu. Večer posílali plán na další den, kde byly scény, v nichž jsem nezpíval, ale přesto tam bylo uvedeno mé jméno. Na zkoušku jsem proto dorazil,“ vyprávěl Margita.

Po příchodu zjistil, že mělo jít o vítané rozptýlení. „Řekli, že mě nechtějí kvůli zkoušce, ale abych tam byl s nimi, dal si s nimi oběd nebo kávu,“ prozradil dojatě. Doplnil, že v USA prožil krásné období, byť stále na ztrátu Zagorové vzpomínal. „V hlavě si musíte udělat pořádek. Návrat byl horší, ale tak to je. Nyní mě zachraňují koncerty,“ uzavřel.

Tagy: