reklama

Na Kutnohorsko se vracejí roušky. Omezeny jsou hromadné akce

Počet nakažených koronavirem na Kutnohorsku vzrostl. V jednom z ohnisek nemoci je momentálně 39 potvrzených případů, jen tento pátek jich přibylo šest. Tamní krizový štáb proto rozhodl, že zpřísní hygienická opatření. Obyvatelé budou muset opět začít nosit roušky ve veřejných prostorách. Omezeny jsou hromadné akce, zakázány jsou i návštěvy ve všech zdravotnických zařízeních a domovech pro seniory.

reklama

Přísnější pravidla se budou týkat Kutné Hory a Čáslavy. Nošení roušek ve veřejných uzavřených prostorech už dříve zavedly Církvice, Křesetice, Úmonín a Červené Janovice, nové opatření se dotknou i konání veřejných venkovních akcí, kterých se může zúčastnit pouze tři sta lidí a ve vnitřních pouze dvě stě lidí.

Statosta Kutné Hory Josef Viktora pro CNN Prima NEWS uvedl, že takové zhoršení situace nečekal. „Nečekali jsme to. Měli jsme to stále pod kontrolou, byli jsme ve spojení s krajskou hygienickou stanicí (KHS), těch případů nepřibývalo tolik. Bohužel, situace se změnila. Vše bylo včas trasováno, přesto se to začalo šířit po vesnicích a tak jsme na základě svolání krizového štábu a doporučení KHS zpřísnili opatření,“ popsal Viktora.

Opatření jsou zatím bez časového omezení

Dodal, že zatím je platnost nově vyhlášených opatření bez časového omezení a bude-li to situace vyžadovat, je město připraveno potřebnou prevenci šíření nákazy ještě zpřísnit „Samozřejmě, je tady zákaz bez roušek do nemocnic, sociálních zařízení, rozšíříme to na veřejnou dopravu,“ doplnil starosta Kutné Hory.

K tématu

„Na základě epidemiologické situace jsme rozhodli o vydání mimořádného opatření,“ uvedla mluvčí hygieniků Dany Šalamunová. Upřesnila, že na území obcí s rozšířenou působností Kutná Hora a Čáslav nyní v restauracích musejí lidé dodržovat odstup alespoň dva metry. U stolu mohou sedět maximálně čtyři lidé s výjimkou členů domácnosti nebo blízkých osob.

Nošení roušek ve veřejných uzavřených prostorech už dříve zavedly Církvice, Křesetice, Úmonín a Červené Janovice. Kontakty nemocných z církvického ohniska jsou v karanténě a hygienici je testují. Původně mělo testy podstoupit 100 lidí, nakonec jich bude více. „Primární kontakty jsou otestované, ale jak přibývají noví pozitivní, tak musíme zkoumat i jejich kontakty,“ řekla Šalamunová.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Po svatbě jsem šťastný, říká Hamáček a kritizuje Babiše, že mění názory každý den

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama