reklama

Na sítích jsem možná provokativní, říká Schillerová. Nevyloučila kandidaturu na Hrad

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v pořadu Nový den nevyloučila svou eventuální kandidaturu na prezidentku. Podotkla ale, že v současnosti má s ohledem na blížící se sněmovní volby a přípravu státního rozpočtu úplně jiné starosti. Schillerová patří na sociálních sítích k nejkativnějším českým politikům. Sama přiznala, že občas je až moc odvážná.

reklama

V mediálním prostoru se vyrojilo několik spekulací, že by Alena Schillerová mohla v budoucnosti kandidovat na post prezidentky. „Spekulace mě nechávají klidnou, mám jiné starosti. Soustředím se na dokončení poslaneckého mandátu, prosazení rozpočtu a poté na co nejlepší výsledek ve volbách. Nic jiného neřeším. Prezidenta máme a ještě dlouho mít budeme,“ vysvětlila Schillerová v Novém dni. Svou kandidaturu ale nevyloučila.

Poslanec a ekonomický expert ODS Jan Skopeček odpověděl na otázku, zda by si dokázal Schillerovou představit v čele státu, vyhýbavě. „Soustředím se na volební kampaň, paní ministryně je soupeřem a je potřeba změnit její nezodpovědnou politiku. Mým úkolem je, aby neměla další šanci destruovat veřejné finance, musíme tedy porazit hnutí ANO ve volbách,“ prohlásil Skopeček.

Podle sázkových kanceláří ale patří mezi favority na prezidentské křeslo premiér Andrej Babiš, generál Petr Pavel a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. Kandidaturu už oznámil hudebník a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb.

Šéf odborů Josef Středula zatím není rozhodnutý, oficiálně dosud kandidaturu neohlásil ani generál Petr Pavel. „Beru to jako nabídku slušnosti, nabídku k tomu, abychom fungovali jako tým, ale pro lidi to ještě není aktuální téma. Lidé teď mají jiné problémy,“ argumentoval Pavel.

Současnému prezidentovi Miloši Zemanovi končí funkční období v březnu roku 2023. Objevují se však i jména dalších kandidátů – například exprezident Václav Klaus nebo senátorka Miroslava Němcová. Černým koněm by mohla být i pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Na sociálních sítích jsem provokativní

Alena Schillerová patří na Twitteru nebo Instagramu, kde ji sleduje přes 16 tisíc lidí, k nejaktivnějším českým politikům na sociálních sítích. „Práce se sociálními sítěmi mě baví a občas jsem možná až trochu provokativní. Dělám to z jediného důvodu, agenda ministerstva financí je pro mnoho občanů hodně komplikovaná, máme pod sebou hodně složek, takže se snažím vše vysvětlovat,“ podotkla.

V nadcházejících dnech prý chystá příspěvky, kde ukáže, co její političtí oponenti připravují po volbách. Dá se předpokládat, že půjde o ostrou kritiku zejména opozičních stran. Ostřelování je ale vzájemné, také Schillerová je často v hledáčku opozičních ekonomických expertů Jana Skopečka nebo Mikuláše Ferjenčíka z Pirátů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!
Pořady

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových
360°

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových

Předseda poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kritizoval čtvrteční interpelace členů hnutí ANO na jejich šéfa a premiéra Andreje Babiše. Podle něj situace ve Sněmovně připomínala „třídní schůzku s Hujerovými“. Vůči jeho názoru se ohradil Patrik Nacher z ANO. Podle něj byly dotazy jeho kolegů na předsedu vlády věcné a navíc podle jednacího řádu Sněmovny nebylo porušeno žádné pravidlo.

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Propusťte Frančettiho, nebo očekávejte následky. Ruská ministryně dala Česku ultimátum

Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky. Frančettiho zadržela česká policie na žádost Ukrajiny, která ho viní z toho, že se v roce 2014 aktivně podílel na ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama