CNN Prima News nápoje

nápoje

Výpis příspěvků ke štítku „nápoje“

Speciální daň z cukru? Jsem pro, všichni zkrátka nejsou sportovci, říká Michálek

Jsem pro zavedení spotřební daně z cukru u slazených nápojů. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Návrh by měl především pomoci českému zdravotnictví. Piráti podle Michálka chtěli vyšší zdanění nápojů s větším obsahem cukru dostat již do takzvaného konsolidačního balíčku. „Tehdy si ten návrh moc fanoušků nezískal. Zejména konzervativnější strany s tím měly problém,“ dodal člen nejmenší vládní strany.

McDonald's odstartoval v Česku ekologickou novinku. Cílem je ušetřit 84 tun plastu ročně

České pobočky restaurací s rychlým občerstvením McDonald's najíždějí na ekologičtější vlnu. Poté, co nahradily plastová brčka papírovými, přišly i s další změnou. Ta se tentokrát týká víček u nápojů, které od 15. ledna už zákazníci nebudou dostávat k nápojům automaticky. Nová pravidla podle odhadů společnosti přinesou úsporu zhruba 84 tun plastu ročně.

Nižší DPH se v cenách potravin projeví. Slučme je do jedné sazby s nápoji, vyzval analytik

Snížená daňová sazba 12 procent na potraviny jejich nákupy zlevní, zvláště pokud ho uděláte větší, řekl agrární analytik Petr Havel v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS. Změna podle něj narovná konkurenceschopnost, kdy české potraviny budou na podobné cenové úrovni jako ty zahraniční. Osobně je však toho názoru, že by do snížené sazby měly patřit také nápoje.

Převratná novinka míří do českých supermarketů: Za vrácené PET lahve získají lidé slevu

Obchodní řetězce Kaufland a Lidl 23. února spustí testovací projekt zpětného odběru nápojových PET lahví a plechovek. Každý řetězec umožní zákazníkům obaly vracet ve třech svých obchodech. V tiskové zprávě o tom informovali mluvčí obou společností, které patří pod obchodní skupinu Schwarz. Se zálohováním PET lahví a plechovek se v tuzemsku zatím nepočítá. Ministerstvo životního prostředí ale připravuje pro případné zavedení legislativní návrh. Zákazníci, kteří službu využijí, v obchodech dostanou slevové kupony na nákup.