reklama

Vratné lahve se vrací. Vodu ve skle koupíte už tento měsíc, změnu plánují i limonády

Vratné lahve s minerálkou se vrací na pulty českých obchodů. Nápojáři chtějí být ekologičtější, proto lídři českého trhu s balenými nápoji začínají opět stáčet do skla. Zálohované lahve se do vybraných obchodů dostanou ještě tento měsíc.

reklama

Společnost Mattoni začala v Kyselce na Karlovarsku se stáčením perlivé a neperlivé minerálky do nových litrových lahví právě tento pátek. Kromě důvodů ekologických sáhla firma po skle i kvůli estetice. „Chtěli jsme lidem umožnit, aby si i doma mohli udělat hezký večer, třeba narozeninovou oslavu, tam se přesně hodí skleněný obal,“ vysvětluje mluvčí Mattoni Andrea Brožová.

Firma prý vycházela z požadavků zákazníků. Do vývoje a samotné výroby investovala nízké desítky milionů korun. Upravená linka zvládne naplnit až dvacet tisíc litrových lahví za hodinu. S takovou produkcí se ale zatím nepočítá.

Zálohované lahve s minerálkou se totiž zatím objeví na pultech jediného obchodního řetězce. Kapacita stáčecí linky se má navyšovat podle zájmů zákazníků a dalších řetězců. „Skleněné flašky byly vždycky, tak proč ne. Je to lepší než plastové,“ hodnotí tento krok jeden ze zákazníků.

Vratné skleněné láhve chce nabídnout i Kofola. „Naším cílem je mít do roku 2030 veškeré naše portfolio obalů v udržitelném ekologickém režimu,“ zdůrazňuje manažer komunikace Kofoly Pavel Barvík.

Vratné lahve s nápoji od Kofoly se na pultech mají objevit na jaře příštího roku. Minerálku od Mattoni zákazníci koupí ještě před koncem září.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama