reklama
CNN Prima News nařízení

nařízení

Výpis příspěvků ke štítku „nařízení“

Soud zrušil opatření vlády o respirátorech. Přestaňte nás ignorovat, vyzývá ministra

Aktuálně platné opatření ministerstva zdravotnictví o nošení respirátorů ve vnitřních prostorách není náležitě odůvodněné. Nejvyšší správní soud (NSS) ho proto zrušil. Zásah vstoupí v platnost za tři dny od právní moci rozsudku, ministerstvo tak má čas reagovat a odůvodnění doplnit. Podle NSS úřad dosud „systematicky ignoruje“ jeho rozhodnutí. Příště už by tak soud mohl rušit opatření hned, bez odkladu, který přiznal nyní. Verdikt je dostupný na úřední desce.

Brusel chystá pravidla pro digitální služby. Ve prospěch malých firem i spotřebitelů

Důslednější ochranu spotřebitelů, zákaz zvýhodňování vlastních produktů na úkor třetích stran nebo zřízení nadnárodního dohledového orgánu pro digitální služby. To mají přinést nová pravidla, jež Evropská komise předložila k projednání Evropskému parlamentu. Budou-li nařízení přijata, stanou se závaznými ve všech členských zemích evropské sedmadvacítky.

Vláda zvažuje otevření některých obchodů. Co by se mohlo začít prodávat?

Od příštího týdne by se mohlo začít prodávat více druhů zboží. Ministři se však zatím na úpravách protiepidemického systému PES neshodují. Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve středu na tiskové konferenci připustil, že by se mohly začít prodávat například papírnické výrobky pro školáky. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) ale pro CNN Prima NEWS obratem označil zavedení výjimek příští týden za nepravděpodobné. Jak to tedy je?

Nepočítejte s tím, že za čtrnáct dní budete moct chodit do hospody, tvrdí imunolog

Na demonstracích se lidé nakazí snadno, uvedl imunolog Václav Hořejší v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Policie podle něj měla nedělní protest na Staroměstském náměstí rozpustit. Hořejší také řekl, že lidé nemají počítat s tím, že vláda za čtrnáct dní rozvolní opatření a bude se moct chodit do hospody. K úplnému rozvolnění je podle něj nutné naočkovat většinu lidí, i mladé a zdravé, kterým koronavirus způsobuje více komplikací, než odborníci očekávali. U více než třetiny lidí z rizikových skupin navíc podle něj možná nebude vakcína účinná.

Kdybychom mlčeli, riskujeme ještě víc, tvrdí organizátor demonstrace na Staroměstském náměstí

„Demonstrace v Polsku nebo Bělorusku ukazují, že z hlediska epidemie nejsou příliš velkým rizikem. Za daleko větší riziko bychom považovali, kdybychom mlčeli, lidé se nesešli a užírali se svými problémy,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček, který svolal nedělní demonstraci „Za svobodu a zodpovědnost“ na Staroměstské náměstí. Ta začala ve 14:00 hodin. Spolu s představiteli Chcípl PES, zpěvákem Danielem Landou, podnikateli, maturanty a různými lékaři tam chtějí znovu otevřít Česko.

reklama