reklama
CNN Prima News nařízení

nařízení

Výpis příspěvků ke štítku „nařízení“

Praha fakticky zakáže volný pohyb psů. Mapa ukazuje, kde vodítko potřeba nebude

7. ledna 2022 14:36

Ani na trávníku, ani v parcích, ani v lesících. Psi se budou smět v Praze volně pohybovat pouze na přesně vymezených místech. Vyhlášku vydal magistrát v době vánočních svátků, nově obsahuje i mapy, které úseky přesně označují. A po celé metropoli je jich jako šafránu. Hlavní město o změně informovalo pouze na webu a novinku nekonzultovalo s žádným z chovatelských spolků. Podle mluvčího radnice jde jen o rozšíření vyhlášky, nikoliv o její změnu.

Soud zrušil opatření vlády o respirátorech. Přestaňte nás ignorovat, vyzývá ministra

27. července 2021 13:26

Aktuálně platné opatření ministerstva zdravotnictví o nošení respirátorů ve vnitřních prostorách není náležitě odůvodněné. Nejvyšší správní soud (NSS) ho proto zrušil. Zásah vstoupí v platnost za tři dny od právní moci rozsudku, ministerstvo tak má čas reagovat a odůvodnění doplnit. Podle NSS úřad dosud „systematicky ignoruje“ jeho rozhodnutí. Příště už by tak soud mohl rušit opatření hned, bez odkladu, který přiznal nyní. Verdikt je dostupný na úřední desce.

Brusel chystá pravidla pro digitální služby. Ve prospěch malých firem i spotřebitelů

16. března 2021 20:42

Důslednější ochranu spotřebitelů, zákaz zvýhodňování vlastních produktů na úkor třetích stran nebo zřízení nadnárodního dohledového orgánu pro digitální služby. To mají přinést nová pravidla, jež Evropská komise předložila k projednání Evropskému parlamentu. Budou-li nařízení přijata, stanou se závaznými ve všech členských zemích evropské sedmadvacítky.

reklama