CNN Prima News navýšení

navýšení

Výpis příspěvků ke štítku „navýšení“

Stávka železničářů v Německu skončila předčasně. Spoje s Českem dál provázejí komplikace

Stávka na německé železnici v noci na pondělí předčasně skončila, vlaky až na výjimky jezdí podle běžného jízdního řádu, uvedl mluvčí železničního koncernu Deutsche Bahn (DB) Achim Stauss. Obnoveno je i spojení s Českem, kde ale cestující musí počítat s výlukami a přestupy. Stávka za vyšší mzdy měla původně trvat do pondělního večera, zástupci DB a odborů strojvedoucích GDL se dohodli na jejím předčasném ukončení.

Z toho se přežít nedá, kritizovala Maláčová navýšení minimální mzdy. Pospíšil s Křečkem oponovali

Vládní navýšení minimální mzdy na 18 900 korun je velké zklamání. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to pronesla bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (SOCDEM) s tím, že částka je stále pod hranicí chudoby. „Za ni se v Česku nedá přežít,“ zdůraznila. Výrazný nesouhlas vyjádřil europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který argumentoval tím, že se jedná o skokový nárůst o více než 9 procent a o kompromis mezi návrhy odborů a podnikatelů. Jeho slova podpořil i Štěpán Křeček, poradce premiéra Petra Fialy (ODS).

Na Hradě si zvedli platy na 100 tisíc. Odpovídá to rozsahu práce, tvrdí kancelář

Hradní špičky si podle informací webu iDnes v tichosti zvedly svá finanční ohodnocení. Plat 100 tisíc korun od září nově pobírají ředitelé odboru protokolu či financí v prezidentské kanceláři. Na stejnou částku dosáhla i odstupující mluvčí Markéta Řeháková. Podle úřadu upravená platová ohodnocení odpovídají rozsahu a náplni práce na těchto postech. To platy vrcholných politiků budou příští rok patrně stagnovat. Změnu jejich výpočtu přinese konsolidační balíček, který schválila Sněmovna.

Tripartitu čeká bouřlivé jednání. Ministerstvo navrhuje od ledna zvýšení minimální mzdy

Ministerstvo práce navrhuje pro příští rok navýšení minimální mzdy buď o 1 600 korun, nebo o 2 100 korun. Nejnižší výdělek by se tak zvedl z nynějších 17 300 korun na 18 900 korun, respektive na 19 400 korun. Cílem je dostat částku do pěti let buď na 45 procent průměrné mzdy, nebo na polovinu průměrné mzdy. Vyplývá to z podkladů pro pondělní jednání tripartity. Resort v navrhovaném přidání vychází z variant chystaného vzorce pro pravidelnou valorizaci minimální mzdy a z evropské směrnice o přiměřeném výdělku.

Práce nejméně za 41 procent průměrné mzdy. Jurečka chce navýšit platové minimum

Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) předloží vládě návrh na zvýšení minimální mzdy od ledna. Odpovídat by měla 41 procentům průměrné mzdy v Česku. Konkrétní navrhovanou částku neupřesnil. Podle dosavadních údajů a propočtu ČTK by přidání mohlo činit kolem 350 korun. Minimální mzda je teď 16 200 korun. Odbory požadovaly kvůli vysoké inflaci její zvýšení o dva tisíce korun ještě letos. Zaměstnavatelé byli naopak proti skokovému růstu.

Úřednické i školské odbory vyhlašují stávkovou pohotovost. Žádají úpravu platů

Úřednické a školské odbory vyhlašují stávkovou pohotovost. Vstoupí do ní od čtvrtka. „Ukončí ji v den, kdy vláda s předáky odborových svazů veřejného sektoru uzavře dohodu o úpravě platů ještě pro letošek,“ sdělil šéf Odborového svazu státních orgánů a organizací a mluvčí svazů pracovníků veřejné sféry Pavel Bednář. Odbory požadují navýšení výdělků ještě v tomto roce tak, aby neklesla jejich reálná hodnota. Se členy vlády se zatím nedohodly. Lídři svazů projednají ve středu další postup.

Kovanda: Česká národní banka šokovala svět. Rozhodným způsobem „sundává nohu z plynu“

Česká národní banka (ČNB) šokuje Česko i svět. Ve čtvrtek se rozhodla zcela nečekaně razantním způsobem navýšit základní úrokovou sazbu – ze stávající úrovně 1,5 procenta na 2,75 procenta. A lze předpokládat, že pro letošek ČNB se zvyšováním sazeb neskončila, uvádí v komentáři ekonom Lukáš Kovanda. Jeho celé znění si můžete přečíst v tomto článku.