reklama
CNN Prima News navýšení

navýšení

Výpis příspěvků ke štítku „navýšení“

Kovanda: Česká národní banka šokovala svět. Rozhodným způsobem „sundává nohu z plynu“

4. listopadu 2021 15:47

Česká národní banka (ČNB) šokuje Česko i svět. Ve čtvrtek se rozhodla zcela nečekaně razantním způsobem navýšit základní úrokovou sazbu – ze stávající úrovně 1,5 procenta na 2,75 procenta. A lze předpokládat, že pro letošek ČNB se zvyšováním sazeb neskončila, uvádí v komentáři ekonom Lukáš Kovanda. Jeho celé znění si můžete přečíst v tomto článku.

Schillerová: Kompenzační bonus skončí spolu s nouzovým stavem. Zatím se nezvýší

12. února 2021 10:27

Sněmovna odmítla návrh Senátu zvýšit příspěvek podnikatelům postiženým dopady opatření proti pandemii z nynějších 500 korun na 667 korun denně. Poslanci stvrdili původní podobu novely zákona o takzvaném kompenzačním bonusu, která kromě jiného rozšiřuje možnost výplaty tohoto příspěvku i na podnikatele v úpadku. Ministerstvo financí připravuje návrh na zvýšení bonusu na 1 000 korun. Předlohu ve Sněmovnou schválené podobě nyní dostane k podpisu prezident republiky.

Prezident Zeman podle premiéra Babiše souhlasí s dalším navýšením schodku rozpočtu

15. června 2020 20:02

Prezident Miloš Zeman podle premiéra Andreje Babiše (ANO) souhlasí s dalším navýšením schodku státního rozpočtu. Když vidí, že se peníze neprojí, ale dají na investice, nemá s tím problém, řekl Babiš po jednání s prezidentem a dodal, že o rekordním deficitu 500 miliard korun bude v úterý jednat Miloš Zeman i s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).

reklama