CNN Prima News navýšení

navýšení

Výpis příspěvků ke štítku „navýšení“

Práce nejméně za 41 procent průměrné mzdy. Jurečka chce navýšit platové minimum

11. října 2022 10:52

Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) předloží vládě návrh na zvýšení minimální mzdy od ledna. Odpovídat by měla 41 procentům průměrné mzdy v Česku. Konkrétní navrhovanou částku neupřesnil. Podle dosavadních údajů a propočtu ČTK by přidání mohlo činit kolem 350 korun. Minimální mzda je teď 16 200 korun. Odbory požadovaly kvůli vysoké inflaci její zvýšení o dva tisíce korun ještě letos. Zaměstnavatelé byli naopak proti skokovému růstu.

Úřednické i školské odbory vyhlašují stávkovou pohotovost. Žádají úpravu platů

8. června 2022 09:14

Úřednické a školské odbory vyhlašují stávkovou pohotovost. Vstoupí do ní od čtvrtka. „Ukončí ji v den, kdy vláda s předáky odborových svazů veřejného sektoru uzavře dohodu o úpravě platů ještě pro letošek,“ sdělil šéf Odborového svazu státních orgánů a organizací a mluvčí svazů pracovníků veřejné sféry Pavel Bednář. Odbory požadují navýšení výdělků ještě v tomto roce tak, aby neklesla jejich reálná hodnota. Se členy vlády se zatím nedohodly. Lídři svazů projednají ve středu další postup.

Vláda schválila mimořádné zvýšení důchodů. Spočítejte si, o kolik si polepšíte

16. února 2022 12:44
Aktualizováno

Důchodci si od letošního června přilepší v průměru o více než tisícovku. K mimořádné valorizaci důchodů dojde kvůli vysokému růstu inflace, která v lednu meziročně zrychlila na 9,9 %. Zásluhová část penze se všem lidem, kteří mají starobní, invalidní a pozůstalostní důchod, zvedne o 8,2 %. Ve středu to schválila vláda.

Kovanda: Česká národní banka šokovala svět. Rozhodným způsobem „sundává nohu z plynu“

4. listopadu 2021 15:47

Česká národní banka (ČNB) šokuje Česko i svět. Ve čtvrtek se rozhodla zcela nečekaně razantním způsobem navýšit základní úrokovou sazbu – ze stávající úrovně 1,5 procenta na 2,75 procenta. A lze předpokládat, že pro letošek ČNB se zvyšováním sazeb neskončila, uvádí v komentáři ekonom Lukáš Kovanda. Jeho celé znění si můžete přečíst v tomto článku.

Schillerová: Kompenzační bonus skončí spolu s nouzovým stavem. Zatím se nezvýší

12. února 2021 10:27

Sněmovna odmítla návrh Senátu zvýšit příspěvek podnikatelům postiženým dopady opatření proti pandemii z nynějších 500 korun na 667 korun denně. Poslanci stvrdili původní podobu novely zákona o takzvaném kompenzačním bonusu, která kromě jiného rozšiřuje možnost výplaty tohoto příspěvku i na podnikatele v úpadku. Ministerstvo financí připravuje návrh na zvýšení bonusu na 1 000 korun. Předlohu ve Sněmovnou schválené podobě nyní dostane k podpisu prezident republiky.