reklama

Nečas: Odjezd poslance na osmiměsíční zahraniční stáž? Neuvěřitelné, lapám po dechu

Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) si dle svých slov nedokáže představit, že by po zvolení do Poslanecké sněmovny na osm měsíců odjel na zahraniční stáž, jako je tomu v případě zákonodárce Jana Farského (STAN). Sám podobné stáže sice absolvoval, ale osmiměsíční absenci v dolní komoře okomentoval jako neuvěřitelnou. V pořadu 360° odhadl, že Farský půjde do sebe a nakonec neodjede.

reklama

Farský v pondělí oznámil, že pozici šéfa poslanců STAN opustí kvůli půlroční stáži na univerzitě v americkém Oregonu. Fulbrightova komise totiž podpořila jeho projekt a poslanec tak získal prestižní stipendium.

Stejně tak ale uvedl, že se kvůli osmiměsíčnímu studiu vzdá svého poslaneckého mandátu, čímž si vysloužil kritiku ze strany politiků a veřejnosti, přestože přislíbil občasný návrat do ČR kvůli důležitým hlasováním. Ani premiér Petr Fiala (ODS) po Farském nepožadoval, aby složil svůj poslanecký mandát.

Podle někdejšího předsedy vlády Petra Nečase tímto krokem udělal chybu, kterou by si v roli zástupce dolní komory nedovolil. „Byl jsem poslancem 21 let. Měl jsem nabídku řady stáží, některé jsem absolvoval i ve Spojených státech a velmi mi to pomohlo v politickém růstu. Ale představa, že bych na osm měsíců odjel ze Sněmovny a řekl, že kdyžtak přiletím z Oregonu – což je mimochodem západní pobřeží USA – je neuvěřitelná,“ řekl Nečas v pořadu 360°.

Rovněž si prý nedokáže představit, že by se podobná situace stala u dalších bývalých premiérů, jako byl Vladimír Špidla, Mirek Topolánek, Václav Klaus nebo Miloš Zeman. Politické působení v Poslanecké sněmovně a osobní rozvoj se podle něj tak jednoduše propojit nedá.

„Buďto pracuji na osobním růstu a kariéře, nebo dělám politiku. Jedno, nebo druhé. Jde to částečně skloubit, ale osm měsíců? Neuvěřitelné, nepředstavitelné, nemám slov, lapám po dechu,“ nešetřil kritikou Nečas.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pokus o nejdokonalejší bublinu. Striktní olympiáda bude spoléhat i na poplašné teploměry
ZOH 2022

Pokus o nejdokonalejší bublinu. Striktní olympiáda bude spoléhat i na poplašné teploměry

Každého olympionika čekají velké nervy do poslední chvíle. Samozřejmě i z toho, jaký výkon odevzdá. Ale v kontextu olympiády v Pekingu hlavně kvůli tomu, aby neodevzdal pozitivní test na koronavirus. V dějišti akce pod pěti kruhy se už dlouhou dobu dělá vše pro to, aby takových případů bylo co nejméně. Nahlédněte do toho, jak má aspoň podle očekávání nejdokonalejší covidová bublina fungovat.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama