CNN Prima News nedostatek zdravotníků

nedostatek zdravotníků

Výpis příspěvků ke štítku „nedostatek zdravotníků“

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Nedostatek lékařů. Lze je nahradit ambulantními specialisty?

3. prosince 2021 18:21

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Praha dopisem požádala ambulantní specialisty, aby pomohli v nemocnicích. Primátor Zdeněk Hřib se odvolává na ředitele pražských fakultních nemocnic a tvrdí, že na konci prosince bude chybět 150 lékařů a 150 sester. Myslí si šéf specialistů, že je možno lékaře nahradit? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

V Česku chybí tři tisíce sester. Dalších osm tisíc je nakažených, tvrdí Šochmanová

2. listopadu 2020 20:11

Koronavirová krize už několik týdnů zásadně prověřuje kapacity a schopnosti českého zdravotnictví. V těžkých podmínkách sice dobře odolává, ale ukazuje se, že slabinou je nedostatek zdravotních sester. Hrozí někde kvůli nedostatku personálu kolaps? Jak sestřičky zvládají zátěž? Na tyto a další otázky odpovídala v pořadu K věci prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová.

Opatření jsou dostatečná. Problém je, že je lidé nedodržují, říká ředitel nemocnice

21. října 2020 19:02

Přes tisíc zdravotnických dobrovolníků se přihlásilo, aby pomohlo Oblastní nemocnici v Náchodě s nedostatkem personálu. Podle ředitele Jana Macha má nemocnice ale stále nedostatek zaměstnanců, zejména všeobecných sester. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS Mach dále řekl, pokud lidé nebudou dodržovat vládní protiepidemická opatření, situace v Česku se nezlepší.