CNN Prima News negativní test

negativní test

Výpis příspěvků ke štítku „negativní test“

Do práce nebo hromadné dopravy jen s testem. Německo chce ještě více omezit neočkované

18. listopadu 2021 12:29

Neočkovaní v Německu nebudou smět bez negativního testu na koronavirus cestovat veřejnou dopravou a vstoupit na pracoviště, kde nelze vyloučit kontakt s jinými lidmi. Spolkový sněm ve čtvrtek schválil příslušnou novelu zákona o potírání infekčních chorob, která s novým zpřísněním karanténního režimu počítá. Návrh zákona musí v pátek odsouhlasit Spolková rada zastupující německé spolkové země. Zda se tak stane, ale jasné není, protože konzervativní premiéři hrozí, že právní předpis prosazovaný budoucí vládní koalicí sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) zablokují.

Poloprázdné stadiony, jen Maďarsko naplní „dům“. Jak je to se vstupenkami na Euro?

5. června 2021 12:58

Bouřlivá atmosféra, vyprodané vstupenky. To jsou věci, které zkrátka k fotbalovému turnaji Euro patří. Letošní mistrovství Evropy v tomto bude jiné. Lístky už sice skoro nejsou k dispozici, ale za to může fakt, že loni udeřil koronavirus a odložený šampionát bude moci navštívit výrazně omezený počet diváků. Až na jedinou výjimku – stadion Ference Puskáse v Budapešti, kde zákonitě kulisa nedosáhne úrovně předchozích ME.

Letní tábory se letos omezovat nebudou. Bude ale povinný negativní test

4. června 2021 10:37

Počet účastníků pro letní tábory nebude třeba letos nijak omezovat. Všichni budou muset předem doložit negativní test na COVID-19. Roušky se budou nosit při pohybu mimo areál tábora tam, kde to bude podle platných nařízení nutné. Vyplývá to z hygienicko-protiepidemických opatření, která k zajištění sezóny letní dětské rekreace vydalo ministerstvo zdravotnictví. Podle České rady dětí a mládeže (ČRDM) jsou podmínky mírnější než loni, ale ministerstvo je vydalo pozdě, sdělila mluvčí rady Soňa Polak.

PŘEHLEDNĚ: Jaké služby se v pondělí otevřely a od kdy se přestanou nosit roušky?

26. dubna 2021 23:59
Aktualizováno

Od pondělí 3. května pokračuje v Česku rozvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru. Otevřely se vybrané služby a do lavic se vrátili žáci druhého stupně základních škol ve vybraných okresech. O otevření obchodů by mělo být jasno po čtvrtečním jednání kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO). Od 10. května budou také platit pozměněná pravidla ohledně nošení roušek a respirátorů.

Do hospody s testem z laboratoře? Nesmysl, míní politici a navrhují jiná řešení

10. dubna 2021 05:26

Ministerstvo zdravotnictví počítalo s tím, že by lidé mohli navštívit restaurace či hospody pouze s negativním testem na covid z akreditované laboratoře. Samotest by nestačil. Část politiků s tím ale nesouhlasí. Podle některých by zahrádky hospod a restaurací měly být otevřené bez nutnosti testu, pravidla by měla být mírnější i pro vstup do vnitřních prostor podniků.