CNN Prima News negativní test

negativní test

Výpis příspěvků ke štítku „negativní test“

Do práce nebo hromadné dopravy jen s testem. Německo chce ještě více omezit neočkované

Neočkovaní v Německu nebudou smět bez negativního testu na koronavirus cestovat veřejnou dopravou a vstoupit na pracoviště, kde nelze vyloučit kontakt s jinými lidmi. Spolkový sněm ve čtvrtek schválil příslušnou novelu zákona o potírání infekčních chorob, která s novým zpřísněním karanténního režimu počítá. Návrh zákona musí v pátek odsouhlasit Spolková rada zastupující německé spolkové země. Zda se tak stane, ale jasné není, protože konzervativní premiéři hrozí, že právní předpis prosazovaný budoucí vládní koalicí sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) zablokují.

Poloprázdné stadiony, jen Maďarsko naplní „dům“. Jak je to se vstupenkami na Euro?

Bouřlivá atmosféra, vyprodané vstupenky. To jsou věci, které zkrátka k fotbalovému turnaji Euro patří. Letošní mistrovství Evropy v tomto bude jiné. Lístky už sice skoro nejsou k dispozici, ale za to může fakt, že loni udeřil koronavirus a odložený šampionát bude moci navštívit výrazně omezený počet diváků. Až na jedinou výjimku – stadion Ference Puskáse v Budapešti, kde zákonitě kulisa nedosáhne úrovně předchozích ME.

Letní tábory se letos omezovat nebudou. Bude ale povinný negativní test

Počet účastníků pro letní tábory nebude třeba letos nijak omezovat. Všichni budou muset předem doložit negativní test na COVID-19. Roušky se budou nosit při pohybu mimo areál tábora tam, kde to bude podle platných nařízení nutné. Vyplývá to z hygienicko-protiepidemických opatření, která k zajištění sezóny letní dětské rekreace vydalo ministerstvo zdravotnictví. Podle České rady dětí a mládeže (ČRDM) jsou podmínky mírnější než loni, ale ministerstvo je vydalo pozdě, sdělila mluvčí rady Soňa Polak.

PŘEHLEDNĚ: Jaké služby se v pondělí otevřely a od kdy se přestanou nosit roušky?

Aktualizováno

Od pondělí 3. května pokračuje v Česku rozvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru. Otevřely se vybrané služby a do lavic se vrátili žáci druhého stupně základních škol ve vybraných okresech. O otevření obchodů by mělo být jasno po čtvrtečním jednání kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO). Od 10. května budou také platit pozměněná pravidla ohledně nošení roušek a respirátorů.

Do hospody s testem z laboratoře? Nesmysl, míní politici a navrhují jiná řešení

Ministerstvo zdravotnictví počítalo s tím, že by lidé mohli navštívit restaurace či hospody pouze s negativním testem na covid z akreditované laboratoře. Samotest by nestačil. Část politiků s tím ale nesouhlasí. Podle některých by zahrádky hospod a restaurací měly být otevřené bez nutnosti testu, pravidla by měla být mírnější i pro vstup do vnitřních prostor podniků.