reklama
CNN Prima News negativní test

negativní test

Výpis příspěvků ke štítku „negativní test“

Poloprázdné stadiony, jen Maďarsko naplní „dům“. Jak je to se vstupenkami na Euro?

Bouřlivá atmosféra, vyprodané vstupenky. To jsou věci, které zkrátka k fotbalovému turnaji Euro patří. Letošní mistrovství Evropy v tomto bude jiné. Lístky už sice skoro nejsou k dispozici, ale za to může fakt, že loni udeřil koronavirus a odložený šampionát bude moci navštívit výrazně omezený počet diváků. Až na jedinou výjimku – stadion Ference Puskáse v Budapešti, kde zákonitě kulisa nedosáhne úrovně předchozích ME.

Letní tábory se letos omezovat nebudou. Bude ale povinný negativní test

Počet účastníků pro letní tábory nebude třeba letos nijak omezovat. Všichni budou muset předem doložit negativní test na COVID-19. Roušky se budou nosit při pohybu mimo areál tábora tam, kde to bude podle platných nařízení nutné. Vyplývá to z hygienicko-protiepidemických opatření, která k zajištění sezóny letní dětské rekreace vydalo ministerstvo zdravotnictví. Podle České rady dětí a mládeže (ČRDM) jsou podmínky mírnější než loni, ale ministerstvo je vydalo pozdě, sdělila mluvčí rady Soňa Polak.

PŘEHLEDNĚ: Jaké služby se v pondělí otevřely a od kdy se přestanou nosit roušky?

Aktualizováno

Od pondělí 3. května pokračuje v Česku rozvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru. Otevřely se vybrané služby a do lavic se vrátili žáci druhého stupně základních škol ve vybraných okresech. O otevření obchodů by mělo být jasno po čtvrtečním jednání kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO). Od 10. května budou také platit pozměněná pravidla ohledně nošení roušek a respirátorů.

Do hospody s testem z laboratoře? Nesmysl, míní politici a navrhují jiná řešení

Ministerstvo zdravotnictví počítalo s tím, že by lidé mohli navštívit restaurace či hospody pouze s negativním testem na covid z akreditované laboratoře. Samotest by nestačil. Část politiků s tím ale nesouhlasí. Podle některých by zahrádky hospod a restaurací měly být otevřené bez nutnosti testu, pravidla by měla být mírnější i pro vstup do vnitřních prostor podniků.

Do kadeřnictví s negativním testem. Blatný nastínil podobu další fáze rozvolnění

Až se stav zlepší a bude možné otevřít některé další služby, počítá se s možností prokazovat se negativním testem na koronavirus. Na tiskové konferenci po úterním jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Týká se to například kadeřnictví a dalších služeb péče o tělo, které budou podle něj v první vlně dalšího uvolňování.

Při návratu z ciziny už nebude potřeba negativní test na covid, rozhodl soud

Aktualizováno

Soud ve středu zrušil jako nezákonnou část opatření ministerstva zdravotnictví, která po českých občanech paušálně žádá před návratem ze zahraničí do vlasti negativní test na COVID-19. Rozsudek bude účinný od 5. dubna. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig. Ministerstvo se zatím k verdiktu nechtělo vyjádřit. Úřad se nyní s rozsudkem seznamuje, sdělila mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová.

Rakousko zpřísňuje opatření. Po pendlerech bude chtít negativní test dvakrát týdně

Ve Vídni, Dolních Rakousech a Burgenlandu přes Velikonoce budou muset zavřít mimo jiné všechny obchody kromě těch, které poskytují nutné zboží denní potřeby. Opatření platná od 1. do 6. dubna mají ulevit náporu na nemocnice způsobenému rostoucím počtem nakažených koronavirem. Pendleři například z České republiky se budou muset na začátku dubna na rakouských hranicích prokázat negativním testem na koronavirus dvakrát za týden. Dosud to stačilo jednou týdně. Kromě toho mají být zejména na hranicích s Českem, Slovenskem a Maďarskem posíleny kontroly, informovala ve středu agentura APA.

SROVNÁNÍ: Antigenní testy se výrazně liší. V citlivosti je až stonásobný rozdíl

V citlivosti antigenních testů panují až stonásobné rozdíly. Zjistili to vědci z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR (ÚOCHB), kteří porovnávali 13 různých antigenních testů, dostupných na českém trhu. Odlišné výsledky pak přináší také vyhodnocování testů lidmi, kteří neprošli žádným školením. Takové testy jsou častěji falešně negativní.

reklama