Deset zraněných po srážce vlaku s nákladním autem u Holešova. Zasahují všechny složky IZS

Srážka vlaku s automobilem u Holešova

V Dobroticích, místní části Holešova na Kroměřížsku, v pondělí ráno po srážce s nákladním autem vykolejil osobní vlak. Cestovalo v něm zhruba 50 lidí. Devět cestujících při nehodě utrpělo zranění, řekla mluvčí krajské záchranné služby Gabriela Netopilová Sluštíková. Většina zranění by podle ní pravděpodobně měla být lehkých, těžce zraněný je však řidič auta. Regionální trať 303 mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem bude podle mluvčího Správy železnic Jana Nevoly uzavřená minimálně do 15:00.

„Mimo kolej se dostal téměř celý vlak, náraz byl silný. Nevíme v tuto chvíli, v jakém stavu je trať,“ řekl Nevola. Předběžnou příčinou je podle něj nepozornost řidiče nákladního auta, vyšetřování ale pokračuje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tragédie na triatlonu. Srážka motorky s cyklistou skončila smrtí, závod pokračoval dál

Záchranná služba k nehodě podle mluvčí vyslala pět posádek. „Řidič kamionu je zraněný těžce,“ uvedla Netopilová Sluštíková. Další lidé jsou podle ní pravděpodobně zranění lehce. Podle informace Správy železnic na Twitteru je příčinou nehody pravděpodobně nepozornost řidiče nákladního auta.

Hasiči, kteří na místě neštěstí také zasahují, vyhlásili v souvislosti s nehodou druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. „Velitel zásahu si na místo povolal evakuační autobus ze stanice Zlín. Do něj přestoupili nezranění cestující a autobus je dopravil na jinou vlakovou stanici,“ uvedla na sociální síti mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Po nárazu podle ní z nákladního auta ve větším množství vytekly provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorbentem a zamezili jejich dalšímu úniku. „Vykolejenou vlakovou soupravu zajistili proti dalšímu pohybu. Na místo nehody se dostavili drážní hasiči z Přerova, kteří si převzali velení. Jednotky hasičů ze Zlínského kraje se tak začaly vracet na své základny,“ doplnila Javoříková.

Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala krátce před 07:15. Do nákladního vozidla narazil osobní vlak směřující z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku do Kojetína na Přerovsku. „Kolegové budou na místo mimořádné události vyjíždět a budou ji šetřit přímo na místě,“ řekl Drápal. „Vzhledem k vážné situaci na místě nehody lze předpokládat, že omezení vlakového provozu bude trvat několik hodin,“ uvedli na Facebooku hasiči Zlínského kraje.

Tagy:
Facebook Zlínský kraj České dráhy Bystřice pod Hostýnem Holešov HZS Zlínského kraje okres Kroměříž Dobrotice