CNN Prima News Nejvyšší soud

Nejvyšší soud

Výpis příspěvků ke štítku „Nejvyšší soud“

Transgender řezník znásilnil školačku. Při zatčení měl na sobě dámské prádlo a silikonová prsa

19. května 2023 08:07

Skotskem otřásl případ sexuálního napadení dítěte, které spáchal transgender řezník. Andrew Miller, také známý jako Amy George, přiznal před soudem, že se vydával za ženu, když v únoru nalákal malou školačku do svého vozidla. Holčičku pak držel v zajetí ve svém domě, kde ji opakovaně sexuálně zneužíval. Při zadržení policií měl na sobě dámské spodní prádlo a silikonová prsa. Na případ upozornil web Sky News.

Případ Terezy H. je u konce. V Pákistánu padlo definitivní rozhodnutí

23. června 2022 12:10

Případ Terezy H. je zřejmě po více než čtyřech letech definitivně u konce. Nejvyšší soud měl rozhodnout o její nevině. Deníku Blesk to potvrdil zdroj, který je dobře obeznámen s Tereziným případem. Pětadvacetiletá dívka skončila před několika lety v pákistánském vězení poté, co bylo v jejím kufru nalezeno několik kilogramů heroinu. Mladá žena tvrdila, že jí ho do zavazadla někdo podstrčil.

„Zaplacení“ demonstranti? Babiš snížil jejich čest, tvrdí Nejvyšší soud a případ vrací

23. února 2022 10:33

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) svými výroky o zaplacených demonstrantech zasáhl do práv Jany Filipové, jedné z účastnic protestů proti vládě v roce 2018, plyne z nového rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS). Vyhověl dovolání a zrušil verdikt Krajského soudu v Praze, který ženě z Domažlicka odepřel právo na omluvu. Okresní soud pro Prahu-západ před tím rozhodl ve prospěch Filipové. Krajský soud nyní musí podruhé projednat Babišovo odvolání, bude však při tom vázaný názorem nejvyšší instance.

Děti podaly stížnost kvůli testování na koronavirus. Ústavní soud jim vyhověl

26. listopadu 2021 10:49

Nejvyšší správní soud (NSS) chyboval, když odmítl návrh podaný jménem tří dětí, které se musely v dubnu ve školách testovat, ačkoliv měly protilátky na nemoc COVID-19. Stížnosti dětí v pátek vyhověl Ústavní soud (ÚS). Chyba spočívala v tom, že se NSS nezabýval námitkami věcně. Svou pravomoc při přezkoumávání mimořádného opatření vyložil příliš úzce, ačkoliv jiné, podobné návrhy směřující proti koronavirovým opatřením řešil detailně.

Kauza zneužívání Vojenského zpravodajství pokračuje. Nečasová podala ústavní stížnost

22. listopadu 2021 09:44

Čtveřice odsouzená v kauze zneužití Vojenského zpravodajství podala ústavní stížnosti. Mimořádný opravný prostředek využila bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho nynější manželka Jana Nečasová, stejně jako někdejší zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek. Zatím o podnětech není rozhodnuto.

Turisté v Praze přišli o alkoholovou atrakci. Z ulic nadobro zmizí pivní kola

7. srpna 2021 10:52

Pomalu jedoucí vozidla s pípou, též zvaná jako „beerbike“, drásala nervy nejen pražským řidičům. Parta rozjařených lidí sedících u jednoho stolu s nohama na pedálech a s půllitrem v ruce bujaře dováděla v ulicích hlavního města, ať šlo o cyklostezky, silnice nebo pěší zóny. Tomu je ale konec. Nejvyšší správní soud (NSS) rozhodl, že v ulicích nemají co dělat.

Zloděj kradl v nouzovém stavu žiletky, má si odsedět 28 měsíců. Zastal se ho Ústavní soud

3. srpna 2021 12:48

Ústavní soud (ÚS) v úterý vyhověl stížnosti muže, který kradl v obchodě v době nouzového stavu. Dostal nepodmíněný trest 28 měsíců vězení ještě předtím, než praxi ukládání trestů usměrnil a zmírnil velký senát Nejvyššího soudu (NS), podle kterého se přísnější trest ukládá jen v případě souvislosti krádeže s pandemickou hrozbou.