Někdo ho podřízl, popsala žena vraždu švagra. Policie obvinila 24letého muže

Muž obviněný z vraždy na Lounsku

Vazba na vraha z Děčínska

Rovnou do vazební věznice poslal soud čtyřiadvacetiletého muže z Lounska. Podle policistů zavraždil svého známého v zahradní chatce v Litoměřicích. Měl ho podříznout. Za vraždu mu hrozí až 18 let.

Spoutaného muže přivezla k soudu policejní eskorta. Doprovodila ho až do jednací síně. Netrvalo dlouho a soud návrhu státního zástupce vyhověl. „Shledal u obviněného oba vazební důvody, tedy důvod vazby útěkové a důvod vazby předstižné,“ uvedla státní zástupkyně Barbora Jorová.

Podle soudu by muž totiž mohl zmizet nebo páchat další trestnou činnost. „Obviněný využil svého práva a k věci odmítl vypovídat,“ řekla Jorová.

„Ráno ho našla (moje) manželka mrtvého, někdo ho podřízl,“ popsal, co se stalo, bratr zavražděného. Tělo objevila minulý týden jeho švagrová v zahradní chatce. Pětapadesátiletý muž v ní nebydlel, patřila jeho bratrovi a on tam měl pouze přespávat poslední tři dny před vraždou.

Kriminalisté začali případ okamžitě rozplétat, sestavili speciální vyšetřovací tým, vyhodnocovali desítky zajištěných stop, analyzovali kamerové záznamy, prověřovali vazby mrtvého muže. „Dva dny jsem byl na kriminálce, jestli jsme to neudělali s manželkou. Teď byli u nás doma, rozebrali sifony kvůli krvi, že furt něco hledají,“ svěřil se bratr oběti.

Detektivové nakonec dopadli a obvinili z vraždy čtyřiadvacetiletého muže z Lounska. Podle policistů se s obětí znal. V osudný den se měli muži pohádat. Konflikt vyústil v napadení, které starší z nich nepřežil. Obviněnému nyní hrozí až osmnáct let za mřížemi.

Tagy: