CNN Prima News Němci

Němci

Výpis příspěvků ke štítku „Němci“

Prů*er, EU se začne rozpadat, varuje v rozhovoru Vondra před plány Německa

22. října 2022 05:42

Když Německo nalije do ekonomiky 200 miliard eur, společný trh můžeme zabalit, Evropská unie se začne rozpadat, varuje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS europoslanec Alexandr Vondra. Podle něj mají lídři států EU s německými protějšky jednat na rovinu a „donutit“ je, aby našli společné řešení růstu cen energií. „Jinak budou mít německé firmy konkurenční výhodu, což by byl prů*er,“ zdůraznil místopředseda ODS.

Zvířecí hrdinové: Kůň, kterého Němci nemohli zabít, a Sefton, který se nebál IRA

18. října 2022 09:00

V rubrice, která patří neobyčejným zvířecím hrdinům, vám přinášíme osudy různých zvířat, která se nějakým způsobem zapsala do historie. Většinou se jedná o válečné konflikty. Psali jsme o holubici, která zachránila americké vojáky, medvědovi, který pomáhal polským vojákům, ale třeba i o kocourovi, který lovil krysy na vojenské lodi a zachránil tak svou pěchotu před vyhladověním. Jedno zvíře jsme ale zatím opomíjeli, a to to, které vlastně paradoxně bylo ve válečných konfliktech už od dávných dob vidět nejvíce – kůň. Proto vám představíme hned dva.

Zvířecí hrdinové: Sestřelená holubice i přes vážná zranění zachránila 194 mužů

10. září 2022 09:00

Dalším zvířecím hrdinou, kterého byste rozhodně měli znát, je holubice Cher Ami. Malá opeřená hrdinka, která zachránila skoro dvě stě amerických vojáků, kteří se ocitli pod palbou vlastních spojenců. Byla několikrát zasažena německou střelbou, i přes svá zranění ale uletěla za 25 minut přes 40 kilometrů a zprávu, která zachránila 194 vojáků, doručila.

50 let od krvavých her. Odplata byl jasný vzkaz „nes..te se do Židů“, říká historik

5. září 2022 12:44

Přesně před 50 lety se odehrál krvavý útok palestinských teroristů na izraelskou výpravu olympioniků v Mnichově. Po zpackaném zásahu německých policistů zůstalo mrtvých 11 sportovců, jeden příslušník zákona a pět únosců z osmi. Historik a autor knih o olympijských hrách v Londýně Martin Kovář v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že tehdejší neschopnost německých orgánů byla skandální.

Бывший советник Трампа: Путин старомодный диктатор. Ошибки Запада и чем разочаровали немцы

29. května 2022 14:59

Если бы Трамп был у власти, то хотел бы быть в хороших отношениях с Путиным, но действовал бы жестко. Так считает советник Трампа по национальной безопасности Роберт Чарльз О'Брайен, который в эксклюзивном интервью поделился с CNN Prima NEWS оценкой шагов Байдена и отношения Германии к войне на Украине.

Kubišova neteř: Honzíček byl zbojník s dvojkou z mravů. Škrtil spolužáky, tátu měl divocha

27. května 2022 16:43

Jana Kubiše měli ve škole za pěkné kvítko, patřilo k němu rošťáctví a nahánění děvčat. Jenže ševcův syn z Dolních Vilémovic u Třebíče to v životě neměl lehké – dávno před tím, než poslal do pekla nacistického tyrana Reinharda Heydricha, mu jako malému brzy zemřela maminka, vyrůstal v chudobě, musel se obejít bez táty zavřeného za choulostivý přečin. Dnes stojí před Janovým rodným domem busta. A hrdinova neteř se synovcem pro CNN Prima NEWS vyprávějí, že se rodina dočkala mnohé bolesti nejen za války, ale i po ní.

Mezi tyčemi máme extratřídu, semifinále nám vychytá Kraken, varují Němci české hokejisty

26. května 2022 10:49

Němci už vyhlíží čtvrtfinále hokejového mistrovství světa proti Česku. Tamní média sebejistě varují tým trenéra Kariho Jalonena před svou největší zbraní – „Krakenem“ Philippem Grubauerem v bráně. S 30letým gólmanem z týmu Seattle Kraken, který působí v NHL, prý mají mezi třemi tyčemi světovou extratřídu, která je opět po roce dostane do semifinále šampionátu.