reklama

Nemluvil prezident, ale Babišův fanoušek plný nenávisti. Opozice tepe Zemana za projev

Miloš Zeman není nadstranický a reprezentuje vládu Andreje Babiše (ANO), říkají v reakci na vánoční poselství prezidenta opoziční politici. Místo spojování prezident podle nich i nadále lidi rozděluje. Právě do opozice se hlava státu v projevu obula. Mimo to Zeman apeloval na lidi, aby se nechali očkovat proti covidu.

reklama

„Je dobře, že prezident Zeman vyzval k očkováni a poděkoval lidem, kteří bojují s pandemií a chovají se odpovědně. Nespravedlivé a zbytečné útoky na opozici a média ponechám vzhledem k vánočnímu času bez komentáře,“ uvedl lídr ODS Petr Fiala.

O něco kritičtější byl jeho stranický kolega, poslanec Jan Skopeček. „Nepromluvil prezident republiky, ale nekritický fanoušek Andreje Babiše a jeho vlády. Miloš Zeman je už pouze a jen vládním prezidentem, reprezentuje a mluví pouze k voličům Babišovy vlády. Je otázkou, co dluží premiérovi Babišovi, že na každém kroku musí chválit jeho chaotickou vládu,“ řekl CNN Prima NEWS Skopeček.

I šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová ocenila výzvu občanům k očkování a nošení roušek. „Házení viny na opozici nepřekvapuje, podtrhuje to, že pan Zeman není nadstranický, ale vládní prezident,“ napsala CNN Prima NEWS Pekarová.

Snad se brzy dočkáme prezidenta, který nebude plný nenávisti.

Dodala, že pokud by Zeman opozici chválil, bylo by to naopak k zamyšlení. „Beru kritiku jako důkaz, že svou práci děláme dobře. Vinu za to, že jsme se stali ve zvládání epidemie jednou z nejhorších zemí na světě, nese pouze vláda, která nejednala zodpovědně, ale na základě internetových anket,“ konstatovala Pekarová. „Snad se brzy dočkáme prezidenta, který nebude plný nenávisti,“ podotkla.

Předseda STAN Vít Rakušan by uvítal projev morální autority, která povzbudí, dá naději a bude spojovat. „Kázat, jak by se kdo měl chovat, s čím kandidovat a co dělat, může skutečná morální autorita, prezident s uznávaným kreditem. Takovým pro mě byl Václav Havel,“ sdělil CNN Prima NEWS Rakušan.

„Z politického hlediska byl Zemanův projev bezcenný. Šlo ale o zajímavou psychologickou sondu do duše muže, který ztratil sílu potlačovat své mindráky, domnělé křivdy, pomstychtivost a zoufalou touhu po uznání, byť by mělo přijít od nejhoršího kanálu,“ glosoval na Twitteru šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zeman v projevu kritizoval opozici za to, že nepředkládá vlastní návrhy a jen mluví, místo aby držela za jeden provaz s vládou. Některé opoziční strany ale předkládají své vlastní návrhy, mají své expertní týmy a naopak si po celou dobu stěžují na vládu, že s nimi nechce komunikovat.

Tagy:
Bartošek: Babiš dělá z odborné diskuse o budoucím šéfovi BIS politikum
360°

Bartošek: Babiš dělá z odborné diskuse o budoucím šéfovi BIS politikum

Premiér Andrej Babiš (ANO) dělá z odborné diskuse o budoucím šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) politické téma. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl člen sněmovního bezpečnostního výboru a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Řediteli BIS Michalu Koudelkovi vyprší mandát za pouhých deset dní. Stále ale není jasné, zda resort povede i nadále.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman podpořil Babiše: Souhlasí s uznáváním testů na protilátky. Odborníci stále tápou

Miloš Zeman souhlasí s premiérem Andrejem Babišem a podporuje návrh, aby se kromě očkování na koronavirus uznávaly i protilátky v krvi. V SMS zprávě to redakci CNN Prima NEWS napsal tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Odborníci ale před touto cestou varují a s doporučením váhají. Není podle nich jasné, jak vysoká hladina protilátek v těle vlastně musí být a zda jsou testy z krve dostatečně průkazné.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

reklama