reklama

Nemluvil prezident, ale Babišův fanoušek plný nenávisti. Opozice tepe Zemana za projev

Miloš Zeman není nadstranický a reprezentuje vládu Andreje Babiše (ANO), říkají v reakci na vánoční poselství prezidenta opoziční politici. Místo spojování prezident podle nich i nadále lidi rozděluje. Právě do opozice se hlava státu v projevu obula. Mimo to Zeman apeloval na lidi, aby se nechali očkovat proti covidu.

reklama

„Je dobře, že prezident Zeman vyzval k očkováni a poděkoval lidem, kteří bojují s pandemií a chovají se odpovědně. Nespravedlivé a zbytečné útoky na opozici a média ponechám vzhledem k vánočnímu času bez komentáře,“ uvedl lídr ODS Petr Fiala.

K tématu

O něco kritičtější byl jeho stranický kolega, poslanec Jan Skopeček. „Nepromluvil prezident republiky, ale nekritický fanoušek Andreje Babiše a jeho vlády. Miloš Zeman je už pouze a jen vládním prezidentem, reprezentuje a mluví pouze k voličům Babišovy vlády. Je otázkou, co dluží premiérovi Babišovi, že na každém kroku musí chválit jeho chaotickou vládu,“ řekl CNN Prima NEWS Skopeček.

I šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová ocenila výzvu občanům k očkování a nošení roušek. „Házení viny na opozici nepřekvapuje, podtrhuje to, že pan Zeman není nadstranický, ale vládní prezident,“ napsala CNN Prima NEWS Pekarová.

Snad se brzy dočkáme prezidenta, který nebude plný nenávisti.

Dodala, že pokud by Zeman opozici chválil, bylo by to naopak k zamyšlení. „Beru kritiku jako důkaz, že svou práci děláme dobře. Vinu za to, že jsme se stali ve zvládání epidemie jednou z nejhorších zemí na světě, nese pouze vláda, která nejednala zodpovědně, ale na základě internetových anket,“ konstatovala Pekarová. „Snad se brzy dočkáme prezidenta, který nebude plný nenávisti,“ podotkla.

Předseda STAN Vít Rakušan by uvítal projev morální autority, která povzbudí, dá naději a bude spojovat. „Kázat, jak by se kdo měl chovat, s čím kandidovat a co dělat, může skutečná morální autorita, prezident s uznávaným kreditem. Takovým pro mě byl Václav Havel,“ sdělil CNN Prima NEWS Rakušan.

„Z politického hlediska byl Zemanův projev bezcenný. Šlo ale o zajímavou psychologickou sondu do duše muže, který ztratil sílu potlačovat své mindráky, domnělé křivdy, pomstychtivost a zoufalou touhu po uznání, byť by mělo přijít od nejhoršího kanálu,“ glosoval na Twitteru šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zeman v projevu kritizoval opozici za to, že nepředkládá vlastní návrhy a jen mluví, místo aby držela za jeden provaz s vládou. Některé opoziční strany ale předkládají své vlastní návrhy, mají své expertní týmy a naopak si po celou dobu stěžují na vládu, že s nimi nechce komunikovat.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil mandát poslance a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové budou poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

K věci

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Narodil se na západě Německa, s velkou vervou se ale hlásí k českým kořenům. Bernd Posselt je u nás známý hlavně jako šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení a kritik Benešových dekretů. Je zastáncem spojené Evropy a navrhuje, aby Německo pomohlo České republice se zvládáním koronavirové pandemie. Jak vnímá současnou situaci v Evropě? A chtěl by se někdy vrátit zpátky do České republiky? Na tyto otázky odpovídal v pořadu K věci Petry Vinterové.

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek

Názory

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Další články
reklama
reklama