reklama

Nepiju, nekouřím a mám sondu v žaludku, přiznal Zeman. Prozradil svou „všední“ diagnózu

Prezident Miloš Zeman se v Partii Terezie Tománkové vyjádřil ke svému zdravotnímu stavu. Přiznal, že od poslední hospitalizace nekouří ani nepije. Dle svých slov trpí nechutenstvím a má umělou výživu. Zeman hovořil také o prodělaném covidu, který měl díky třem dávkám očkování mírný.

reklama

„Stále se ještě léčím, nikoliv už s covidem, ale s poruchou zažívání. Je zajímavé, že když máte sebedivočejší interpretaci některého počínání, tak to média s potěšením publikují. Když je ale pravda jednodušší, tak to nikdo neotiskne, protože je to nudné, i když pravdivé. Novináři vždy dávají přednost senzaci před pravdou. Stejně tak je to s mým zdravím,“ vyjádřil se prezident ke spekulacím ohledně svého stavu.

Dle svých slov trpí pouze nechutenstvím. „Nejodpornější je jakási Džamila Stehlíková, která mě sice nevyšetřovala, ale suverénně udělala asi deset diagnostik. Zapomněla však na tu všední, kterou jsem přitom měl, a to je nechutenství. Zhubl jsem asi 10 kilo, přestalo mi chutnat jíst a mám umělou výživu. Mám sondu do žaludku,“ doplnil Zeman.

Kvůli svému zdravotnímu stavu musel prezident také přestat pít a kouřit. „Poslouchám doktory, kteří mi zakázali kouřit, protože to podporuje nechutenství. Zakázali mi také alkohol, dokonce i víno, které mám rád. Už měsíc jsem bez alkoholu a bez cigaret a žiju,“ sdělil prezident.

Vakcína není experimentální

Před nedávnem ještě hlava státu prodělala nemoc COVID-19. „Měl jsem lehký průběh, protože jsem měl předtím trojí očkování. Dali mi monoklonální protilátky a za několik dní bylo po všem,“ řekl Zeman.

V souvislosti s tématem covidu se prezident tvrdě pustil do odpůrců očkování, kteří tvrdí, že je vakcína pouze experimentální. „Není. Myslím si, že lidé, kteří chodí na demonstrace, se mstí za svoji bezvýznamnost. Vždy jsem měl provokativní názory,“ pokračoval prezident.

Sám prosazuje povinné očkování. „Jako jeden z mála jsem zastánce povinného očkování. My politici máme často jiný názor než lékaři. Přimluvila se i předsedkyně Evropské komise nebo bývalá německá kancléřka. Můj argument je prostý. U nás je povinné očkování proti celé řadě nemocí, když k tomu přidáte ještě covid, tak se nic tak hrozného nestane. Když budete dělat kosmetické úpravy v boji s covidem a když tady máme omikron, tak hrozí nebezpečí, že se vlny pandemie budou opakovat,“ doplnila hlava státu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Přišel, viděl, nevylepšil. USA si připomínají rok s Bidenem v úřadu, výročí je trpké

Před rokem se ujal vlády nad Spojenými státy nejstarší prezident v historii – dnes 79letý Joe Biden. Tehdy většina amerického národa doufala v lepší zítřky, prosperitu a sebevědomé chování hlavy státu. Jenže po roce už Biden dávno nemá na své straně většinu Američanů. Za rok v úřadu totiž nedokázal prosadit žádné silné reformy a obtěžkala ho i série přešlapů.

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

reklama

Domácí zpravodajství

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

reklama