reklama

Neposílejte děti do škol, přinesou domů koronavirus, vyzývá rodiče Kubek

Prezident České lékařské komory Milan Kubek v neděli večer ve vysílání CNN Prima NEWS vyzval rodiče, aby neposílali své děti do školy. Podle něj si odtamtud přinesou koronavirus a budou přidělávat práci lékařům. Kubek se také ostře pustil do exprezidenta Václava Klause, který v Partii Terezie Tománkové zpochybnil hrozící kolaps nemocnic.

reklama

„Chtěl bych poprosit rodiče, neposílejte děti do škol,“ řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS. Podle něj nemá populistická vláda odvahu přiznat si, jak na tom tuzemsko je, a už se žene do další bitvy.

K tématu

Narážel třeba na fakt, že se stále musí odkládat plánované výkony. „Apeluju na lidi, nechoďte tam, kam nemusíte. Já rozumím, že je to velice těžké,“ řekl dále Kubek.

Apeloval také na včasnost aplikace vakcíny proti koronaviru. „Máme vakcínu na dohled, musíme být připraveni. Každý den z prodlení nás bude stát životy,“ tvrdí. Musíme mít podle něj také připraveny mobilní týmy, abychom rychle rozjeli očkování.

Exprezident Václav Klaus tento postoj nesdílí. „Přeci celá řada našich nemocnic je naprosto prázdná a nevyužitá. Kde se vzala fráze, že jsou nemocnice přeplněné?“ ptal se Klaus v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Klaus je dezinformátor, trvá na svém ministerstvo

„Pan Klaus už rozumí všemu. Bylo by dobré, aby se přišel do nemocnice podívat, aby věděl, jaká je realita. Ať dělá sanitáře,“ reagoval Kubek. Ke slovům bývalé hlavy státu se vyjádřil také imunolog Václav Hořejší. „Mně to připadá jako naprostá nehoráznost, tohle říct. Zdravotníci si opravdu stěžují na to, že jsou poslední měsíce úplně přetížení, že si nemůžou vzít volno. To, že on říká, že je to normální, být na hranici kapacity, to je přece úplná hloupost,“ uvedl Hořejší.

Ministerstvo zdravotnictví tento měsíc Klause na své webové stránky zařadilo do sekce „dezinformace“. Václav Klaus kvůli tomu napsal na ministerstvo dopis. „Pan ministr na můj dopis neodpověděl, takže jaký on má názor, nevím. Já jsem jako politik na dopisy tohoto typu vždy odpovídal,“ řekl Klaus. Ministerstvo nicméně podle vyjádření své mluvčí na Klausův dopis odepíše.

Tagy: škola školy Václav Klaus Milan Kubek děti koronavirus COVID-19

Další hlavní zprávy

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama