reklama

Neposílejte děti do škol, přinesou domů koronavirus, vyzývá rodiče Kubek

Prezident České lékařské komory Milan Kubek v neděli večer ve vysílání CNN Prima NEWS vyzval rodiče, aby neposílali své děti do školy. Podle něj si odtamtud přinesou koronavirus a budou přidělávat práci lékařům. Kubek se také ostře pustil do exprezidenta Václava Klause, který v Partii Terezie Tománkové zpochybnil hrozící kolaps nemocnic.

reklama

„Chtěl bych poprosit rodiče, neposílejte děti do škol,“ řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS. Podle něj nemá populistická vláda odvahu přiznat si, jak na tom tuzemsko je, a už se žene do další bitvy.

Narážel třeba na fakt, že se stále musí odkládat plánované výkony. „Apeluju na lidi, nechoďte tam, kam nemusíte. Já rozumím, že je to velice těžké,“ řekl dále Kubek.

Apeloval také na včasnost aplikace vakcíny proti koronaviru. „Máme vakcínu na dohled, musíme být připraveni. Každý den z prodlení nás bude stát životy,“ tvrdí. Musíme mít podle něj také připraveny mobilní týmy, abychom rychle rozjeli očkování.

Exprezident Václav Klaus tento postoj nesdílí. „Přeci celá řada našich nemocnic je naprosto prázdná a nevyužitá. Kde se vzala fráze, že jsou nemocnice přeplněné?“ ptal se Klaus v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Klaus je dezinformátor, trvá na svém ministerstvo

„Pan Klaus už rozumí všemu. Bylo by dobré, aby se přišel do nemocnice podívat, aby věděl, jaká je realita. Ať dělá sanitáře,“ reagoval Kubek. Ke slovům bývalé hlavy státu se vyjádřil také imunolog Václav Hořejší. „Mně to připadá jako naprostá nehoráznost, tohle říct. Zdravotníci si opravdu stěžují na to, že jsou poslední měsíce úplně přetížení, že si nemůžou vzít volno. To, že on říká, že je to normální, být na hranici kapacity, to je přece úplná hloupost,“ uvedl Hořejší.

Ministerstvo zdravotnictví tento měsíc Klause na své webové stránky zařadilo do sekce „dezinformace“. Václav Klaus kvůli tomu napsal na ministerstvo dopis. „Pan ministr na můj dopis neodpověděl, takže jaký on má názor, nevím. Já jsem jako politik na dopisy tohoto typu vždy odpovídal,“ řekl Klaus. Ministerstvo nicméně podle vyjádření své mluvčí na Klausův dopis odepíše.

Tagy:
Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí
Počasí

Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí

Po zbytek tohoto týdne se budou v Česku objevovat tropické teploty i bouřky. Začátek srpna pak ale zřejmě přinese mírné ochlazení. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. Celkově budou teploty i objemy srážek po čtyři týdny od pondělí do 22. srpna na úrovni dlouhodobých průměrů. Právě tento týden bude asi nejteplejší a nejdeštivější.

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní
Koronavirus

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní

„Pokud přijde na podzim další vlna epidemie koronaviru, budou zbytečně umírat ti, kteří se nenechali naočkovat,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dodal, že když se do vakcinace nyní „šlápne“, mohla by Česká republika na podzim dosáhnout alespoň 70procentní proočkovanosti. Podle imunologa Zdeňka Hostomského navíc neexistuje logisticky snadný způsob, jak ve velkém měřit hladiny protilátek a míru imunity, které by třeba pomohly vyjmout některé lidi z pravidelného testování.

Na Děčínsku udeřily silné bouřky. Voda natekla do sklepů, uvěznila i auto pod viaduktem

Bouře a déšť zaměstnávají od odpoledne hasiče v Děčíně, kteří za dvě hodiny vyjeli k více než 20 událostem. Voda natekla do sklepů na několika místech ve městě, v ulici U Koupaliště zatopila viadukt. V Boleticích nad Labem, části Děčína, spadly dva stromy na vozovku. Lidé nahlásili také vodu v panelovém domě. Na Twitteru to uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

Nenávist mezi Izraelem a Íránem zapomenuta. Trenér Čechů Ginzburg předvedl pěkné gesto

Bylo to jen obyčejné potřesení rukou, ale v tomto případě znamenalo daleko více. Čeští basketbalisté vstoupili do olympijského turnaje výhrou nad Íránem (84:78). Tedy státem, který neuznává Izrael. A právě ze židovské země pochází Ronen Ginzburg, trenér Tomáše Satoranského a spol. Kouč spolu se svým íránským protějškem však ukázali, že se dokážou povznést nad politiku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama