reklama

Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Letní dovolená má pro několik Čechů z Ústeckého kraje nepříjemné zakončení. Ze zahraničí si přivezli nákazu koronavirem. Situace ale zatím není podle hejtmanství nijak dramatická, kraj prozatím ve spolupráci s hygieniky žádná mimořádná opatření nepřipravuje.

reklama

Zhruba patnáct až dvacet lidí si přivezlo koronavirus z dovolené z Chorvatska, ve středu byl nahlášen také případ ze Slovenska a jeden z Maďarska. „Měli jsme také asi deset případů, kdy se nakazily děti z nějakého hokejového kempu, který byl v Praze na Slavii,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

K tématu

Celkový počet lidí s COVID-19 za celé období v Ústeckém kraji dosáhl čísla 719. Naopak nejméně nakažených je v Královéhradeckém kraji, a to 359 pacientů.

Železná zásoba ochranných pomůcek

Jak informoval Bubeníček, v případě propuknutí druhé vlny koronaviru má Ústecký kraj ve skladu humanitární pomoci v České Kamenici dostatečné množství ochranných pomůcek pro své organizace. „Máme železnou rezervu. V České Kamenici máme 87 tisíc jednorázových ústenek, respirátory FFP2 celkem 45 tisíc a 10 tisíc litrů dezinfekce,“ uvedl. Nechybí ani návleky na boty, štíty, ochranné brýle, ochranné oděvy, filtry do polomasek a polomasky.

K tématu

„Zároveň máme také na krajském úřadě zásobu tzv. ochranných setů, tedy kompletů pro jednoho člověka, kterými zásobujeme příspěvkové organizace, ve kterých se objeví klient nebo zaměstnanec s onemocněním COVID-19,“ sdělil hejtman s tím, že ochrannými pomůckami na dva až tři měsíce svého provozu disponuje také krajská záchranná služba.

„Uvidíme, jak se bude vyvíjet v nejbližších dnech situace. Věříme, že druhá vlna už nepřijde. Pokud by se nějakým způsobem začala situace zhoršovat, kraj nakoupí pro svou rezervu další ochranné pomůcky,“ potvrdil hejtman.

Nejvíc nákaz ze zahraničí však v celkovém měřítku souvisí s Chorvatskem, které patří mezi nejoblíbenější destinace pro dovolenou. Po návratu ze země onemocnělo do 4. srpna 36 Čechů.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Ministr Adam Vojtěch (za ANO) byl jedním z těch nejlepších, prohlásil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. A to i přesto, že je kritikem velké části vládních nařízení v souvislosti s koronavirem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že ale nikdy nekritizoval ministra přímo, ale spíš lidi kolem něj a PR, které měl. To, že resort nově povede epidemiolog a bývalý náměstek na zdravotnictví Roman Prymula, bere jako logickou věc, protože pandemii v podstatě řídil od počátku. Navíc dodal, že na COVID-19 si stejně za půl roku nikdo nevzpomene.

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
Česká pošta porušila normy distribuce zdravotnického materiálu, uvádí SÚKL
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

V Bečvě uhynuly tuny ryb. Nevstupujte do řeky, radí lidem v Přerově, voda je otrávená
Další články
reklama
reklama