reklama

Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Letní dovolená má pro několik Čechů z Ústeckého kraje nepříjemné zakončení. Ze zahraničí si přivezli nákazu koronavirem. Situace ale zatím není podle hejtmanství nijak dramatická, kraj prozatím ve spolupráci s hygieniky žádná mimořádná opatření nepřipravuje.

reklama

Zhruba patnáct až dvacet lidí si přivezlo koronavirus z dovolené z Chorvatska, ve středu byl nahlášen také případ ze Slovenska a jeden z Maďarska. „Měli jsme také asi deset případů, kdy se nakazily děti z nějakého hokejového kempu, který byl v Praze na Slavii,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

K tématu

Celkový počet lidí s COVID-19 za celé období v Ústeckém kraji dosáhl čísla 719. Naopak nejméně nakažených je v Královéhradeckém kraji, a to 359 pacientů.

Železná zásoba ochranných pomůcek

Jak informoval Bubeníček, v případě propuknutí druhé vlny koronaviru má Ústecký kraj ve skladu humanitární pomoci v České Kamenici dostatečné množství ochranných pomůcek pro své organizace. „Máme železnou rezervu. V České Kamenici máme 87 tisíc jednorázových ústenek, respirátory FFP2 celkem 45 tisíc a 10 tisíc litrů dezinfekce,“ uvedl. Nechybí ani návleky na boty, štíty, ochranné brýle, ochranné oděvy, filtry do polomasek a polomasky.

K tématu

„Zároveň máme také na krajském úřadě zásobu tzv. ochranných setů, tedy kompletů pro jednoho člověka, kterými zásobujeme příspěvkové organizace, ve kterých se objeví klient nebo zaměstnanec s onemocněním COVID-19,“ sdělil hejtman s tím, že ochrannými pomůckami na dva až tři měsíce svého provozu disponuje také krajská záchranná služba.

„Uvidíme, jak se bude vyvíjet v nejbližších dnech situace. Věříme, že druhá vlna už nepřijde. Pokud by se nějakým způsobem začala situace zhoršovat, kraj nakoupí pro svou rezervu další ochranné pomůcky,“ potvrdil hejtman.

Nejvíc nákaz ze zahraničí však v celkovém měřítku souvisí s Chorvatskem, které patří mezi nejoblíbenější destinace pro dovolenou. Po návratu ze země onemocnělo do 4. srpna 36 Čechů.

K tématu

Další hlavní zprávy

Německo mírní cestovní omezení. S negativním testem už Češi nemusí do karantény
Vrána o ztrátě manželky: Nedělá mi problém se o tom bavit. Ale občas mě to semele
Rodinná oslava jako ohnisko zmutovaného viru. Na Opavsku skončilo 25 lidí v karanténě
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Americká armáda projede Českem. Přesun tří konvojů bude trvat několik dní
Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem
Fotka kosí rodinky zvítězila v Czech Nature Photo. Vznikla na toaletě, říká autor
Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo
Další články
reklama
reklama