reklama

Netradiční štědrovečerní večeře od Ondřeje Juráše: Kapří roláda s cizrnovým pyré

Srdce Ondřeje Juráše bije pro kuchařinu. Je členem Národního juniorského kuchařského týmu a kromě vaření zvládá také perfektně cukrařinu nebo carving. Byl mezi prvními, kteří si prošli soutěží Young Chef od Kulinářského umění. S moderátorkou CNN Prima NEWS Evou Perkausovou pak uvařil v prostředí Národního zemědělského muzea štědrovečerní specialitu – kapří roládu s cizrnovým pyré a houbovým přelivem.

reklama

V prostředí Národního zemědělského muzea v tamním Gastro centru připravil Ondřej Juráš štědrovečerního kapra v netradiční podobě. „Využijeme celého kapra, kde si zprvu seřízneme celé maso, pak ho zabalíme, uvaříme a upečeme. K tomu připravíme plněné ravioli, které nám poslouží jako příloha,“ popsal kuchař Juráš.

Během přípravy mu pomáhala moderátorka Eva Perkausová. „Nevím, jestli si na přípravu kapra troufnu. Ravioli bych mohla zvládnout, s těmi ráda pracuji v jakékoliv formě,“ okomentovala jídlo Perkausová.

Aby si nemusela špinit ruce, krájení ryby a balení rolády si vzal na starosti zkušený Ondřej Juráš. Naopak ravioli připravovala Perkausová. „Už je to na mě trochu náročné, určitě bych se vše musela zprvu naučit. Ale jídlo vypadá tak nádherně, lahodně a chutně, že si kapří roládu s cizrnovým pyré určitě na štědrovečerní večeři opravdu zkusím připravit,“ pochválila moderátorka.

Její práci pak Juráš ohodnotil „krásnou dvojkou“.

K tématu

Tagy: kapr Eva Perkausová kuchař ShowTime Štědrý den ravioli pyré specialita Ondřej Juráš

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Politika

Maláčová se opřela do Zemanova týmu: Nechtějí bonus pro důchodkyně, protože nejsou ženami

Maláčová se opřela do Zemanova týmu: Nechtějí bonus pro důchodkyně, protože nejsou ženami

Někteří členové v týmu prezidenta byli skeptičtí k bonusu pro důchodkyně, řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) po jednání s prezidentem Milošem Zemanem a jeho expertním týmem na zámku v Lánech. Podotkla, že to bylo asi proto, že nejsou ženami. Ministryně tak pokračuje ve svém tažení za ženská práva, které odstartovala ve čtvrtek svou otázkou na sociální síti Facebook, zda ženy patří do politiky.

Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji
Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program
reklama
reklama
Dojemné chvíle i zápasy na koni. Královská rodina odtajnila snímky prince Philipa

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
Kdykoliv mohou začít krvácet. Život hemofilikům usnadňuje moderní léčba
Další články
reklama
reklama