reklama

Netradiční štědrovečerní večeře od Ondřeje Juráše: Kapří roláda s cizrnovým pyré

Srdce Ondřeje Juráše bije pro kuchařinu. Je členem Národního juniorského kuchařského týmu a kromě vaření zvládá také perfektně cukrařinu nebo carving. Byl mezi prvními, kteří si prošli soutěží Young Chef od Kulinářského umění. S moderátorkou CNN Prima NEWS Evou Perkausovou pak uvařil v prostředí Národního zemědělského muzea štědrovečerní specialitu – kapří roládu s cizrnovým pyré a houbovým přelivem.

reklama

V prostředí Národního zemědělského muzea v tamním Gastro centru připravil Ondřej Juráš štědrovečerního kapra v netradiční podobě. „Využijeme celého kapra, kde si zprvu seřízneme celé maso, pak ho zabalíme, uvaříme a upečeme. K tomu připravíme plněné ravioli, které nám poslouží jako příloha,“ popsal kuchař Juráš.

Během přípravy mu pomáhala moderátorka Eva Perkausová. „Nevím, jestli si na přípravu kapra troufnu. Ravioli bych mohla zvládnout, s těmi ráda pracuji v jakékoliv formě,“ okomentovala jídlo Perkausová.

Aby si nemusela špinit ruce, krájení ryby a balení rolády si vzal na starosti zkušený Ondřej Juráš. Naopak ravioli připravovala Perkausová. „Už je to na mě trochu náročné, určitě bych se vše musela zprvu naučit. Ale jídlo vypadá tak nádherně, lahodně a chutně, že si kapří roládu s cizrnovým pyré určitě na štědrovečerní večeři opravdu zkusím připravit,“ pochválila moderátorka.

Její práci pak Juráš ohodnotil „krásnou dvojkou“.

K tématu

Tagy: kapr Eva Perkausová kuchař ShowTime Štědrý den ravioli pyré specialita Ondřej Juráš

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?
Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu
reklama
reklama
Nové záběry z útoku na Kapitol: Podívejte se na střety demonstrantů a ochranky

USA

Domácí zpravodajství

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Tragická nehoda na Kladensku: Při srážce dvou aut zemřela žena, další se těžce zranila
Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama