Nevyhrál jsem proto, že jsem příliš pohledný. Topolánek i další si střílejí z výroku Nerudové

Jsem mladá, k tomu i pohledná. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedla ekonomka a prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Její výrok se stal hitem sociálních sítí. Jedna z největších favoritů v boji o Hrad si na Twitteru vysloužila hned několik posměšných reakcí. Někteří uživatelé se naopak Nerudové zastávali.

„Jsem žena, navíc mladá, k tomu i pohledná. To je největší handicap, který mám,“ hodnotila Nerudová své slabiny v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Ironické reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

„Jestli já to minule neprojel proto, že jsem příliš pohledný,“ prohlásil s nadsázkou na Twitteru někdejší premiér Mirek Topolánek. Narážel tím na fakt, že sám na prezidenta kandidoval v roce 2018. Nakonec obdržel asi 220 tisíc hlasů (4,3 procenta) a skončil až šestý.

„Bezesporu! Jinak se to vysvětlit nedá,“ reagovala s úsměvem na Topolánkovo prohlášení jaderná fyzička Dana Drábová. „Já si to myslel. Jen jsem se styděl říct to nahlas,“ doplnil předseda ČSSD Michal Šmarda.

Podobných komentářů lze pod Topolánkovým příspěvkem najít hned několik. Někteří uživatelé se Nerudové přímo či alespoň nepřímo zastali. „Všichni pamatujeme ty fotky z Itálie od Silvia (Berlusconiho) a jeho bazénu,“ vzkázal expremiérovi jeden z nich. Připomněl tak více než 10 let starý incident.

Tehdy španělský deník El País zveřejnil paparazzi fotografie z vily bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho. Figurovali na nich nazí lidé u bazénu. O jednom z mužů na snímku list tvrdil, že by jím měl být právě Topolánek.

Do Nerudové se opřeli i další čeští politici či známé osobnosti. „Prosím, více rozhovorů a více otázek, ať je více odpovědí. Největší výhodou paní Nerudové je totiž to, že málo lidí zná její názory,“ uvedl předseda Svobodných Libor Vondráček.

„Klid, Libore, nezávidět. Za patnáct let budete taky mladý a pohledný. Mně je 43 stejně jako Danuši a ten handicap pociťuji dnes a denně,“ vzkázal mladému politikovi s humorem odborník na zdravotnické právo a bývalý člen poradního vládního týmu koalice Pirátů a STAN Ondřej Dostál. Do Nerudové se pustila například i psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková: „Mládí a pohlednost pomíjí, blbost je věčná.“

První kolo již třetí přímé volby prezidenta se bude konat 13. a 14. ledna, druhé o dva týdny později. Nový prezident či prezidentka se funkce ujme začátkem března 2023.

Tagy: