CNN Prima News Nikaragua

Nikaragua

Výpis příspěvků ke štítku „Nikaragua“

Stovky lidí zůstaly přes Vánoce uvězněné na letišti u Paříže. Úřady vyšetřují obchod s lidmi

Francouzské úřady na malém letišti Vatry východně od Paříže zadržely letadlo na cestě do Nikaraguy. Panovalo totiž podezření, že let je zapojen do obchodu s lidmi. Zhruba tři stovky pasažérů indické národnosti posléze čekaly čtyři dny, dokud se situace nevyřeší. Lidé se nakonec v pondělí museli vydat zpět. Ale ne do Dubaje, odkud vyrazili, nýbrž do Indie. V Paříži zůstaly jen dvě osoby podezřelé z převaděčství a více než dvacítka žadatelů o azyl.

Věřící v Nikaragui se vzájemně bičují sušenými býčími penisy. Ctí tak světce, říká místní

Věřící v Nikaragui si připomínají památku svatého Jana Křtitele velmi netradičním způsobem. Každý rok se v malém městě na jihu země účastní desítky lidí zvláštního rituálu, během něhož se dvojice v souboji vzájemně bičují sušenými býčími penisy, jež jsou tvarované do podoby mečů. Tradice tohoto bolestivého způsobu uctění patrona má sahat až do 16. století. O náboženském svátku informuje web Daily Mail.

Zatčené demonstranty na Kubě čeká mučení a dlouhé tresty, říká Ivan Pilip

Na Kubě aktuálně probíhají největší masové protesty proti tamnímu komunistickému režimu za posledních téměř 30 let. Bývalý ministr školství i financí a odborník na Latinskou Ameriku Ivan Pilip ale v rozhovoru pro CNN Prima NEWS soudí, že demonstrace v podstatě nemají šanci na úspěch. Zatčené odpůrce režimu pak podle něj čekají dlouhé tresty ve vězení a dokonce i mučení.